علیرضا کشاورز|

باسم رب الشهداء والصدیقین

حضرت امام ره می فرمودند:(شهدا در قهقه ی مستانه شان و شادی وصلشان عند ربهم یرزقونند)

آه که قلم و گفتار ما  برای این که بخواهد از شهید بنویسید و حرف بزند چقدر قاصر است .کلمات در برابر عظمت شهدا چقدر کوچک و کم ظرفیتند. ما خاکیان وفرش نشینان کجا و  شهداء که با عرشیان هم نشین  و با افلاکیان هم سخن کجا !  درک مقام شهیدو حتی درک همین یک جمله امام ره در باره ی شهید از عهده و توان ما ضعیفان خارج است. پس بگذارید سر خجلت به جیب خویش فرو برده و در سکوت حقیرانه ی خویش بمانم.

اما بعد؛ می خواهم نامه ای از این شهید عزیز در سایت داریون نما بگذارم که هم یادگاری از این شهید والامقام در معرض دید عموم قرار گرفته باشد و هم با بزگواری این شهید عزیز بیشتر آشنا شوید .

 من هر گاه که خاطرات شهدا را مرور می کنم بر خجلتم افزوده می گردد. یادم است که هرگاه روز های آخر ایشان را می دیدم می گفتم : نادر ؛ نادر است !حتی یکبار این را روی تابلو ی کلاس دبیرستان نوشتم و او با لبخند همیشگی آن را پاک کرد… تمام لحظاتی که با او بودم همه اش شیرین و بیاد ماندنی.

شهید نادر خوش نژاد

شهید نادر خوش نژاد

از دوره ی راهنمایی … علاقه  و شوق وافری برای دیدار هر روز او داشتم … بعد از این که در مرکز تربیت معلم شهید آیه الله مدنی شهرستان نی ریز مشغول تحصیل شده بودند ؛ مدتی بود که ایشان را ندیده بودم وبسیار دلتنگشان شده بودم…. تااین که عصر پنج شنبه ای عازم شهرستان نی ریز شدم برای دیدار دوست ؛ نمی دانید که چقدر دوست داشتنی بود آن لحظات و آن دیدار خاطره انگیز؛ و چه زیبا بود هنگامی که تکیه زده بود به درخت کهن سالی در تاریکی شب ؛ و منتظر بود تا من …

در پایان از همه ی دوستانی که برای شهدا مطلب می نویسند تشکر می کنم و با تشکراز آقای علی زارع ؛ از ایشان خواهش می کنم تحقیقاتشان در باره ی شهدا جامع تر باشد و نکات بیشتری را برای نسل جوان بیان کنند. لازم به یادآوری است که شهید نادرخوش نزاد سال ۱۳۶۴ به جبهه اعزام و در عملیان وافجر ۸ به شهادت رسیدند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :