با اعلام نتایج نهایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، بهرام پارسایی و فرج‌الله رجبی راهی بهارستان شدند.

به گزارش داریون نما به نقل از ایسنا، رئیس ستاد انتخابات استان فارس شامگاه شنبه ۸ اسفند در جمع خبرنگاران با قدردانی از حضور گسترده و باشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند، گفت: شمارش آراء دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شیراز ساعتی قبل به پایان رسیده است.

هادی پژوهش‌جهرمی افزود: در این دوره از انتخابات، ۶۰۳ هزار و ۱۰۵ رای ماخوذه، شمارش شد که در نهایت، ۲ کاندیدا با کسب بیش از ۲۵ درصد آرای ماخوذه، در مرحله اول حد نصاب لازم را برای ورود به مجلس کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: چهار کاندیدا نیز باید در دوره دوم برای ۲ کرسی نمایندگی مجلس از شیراز، با یکدیگر رقابت کنند.

entekhabat3

پژوهش یادآور شد: آقایان بهرام پارسایی با کسب ۱۹۸ هزار و ۵۱۷ رای و فرج‌الله رجبی با کسب ۱۷۱ هزار و ۵۲۹ رای موفق به کسب ۲۵ درصد از کل آراء ماخوذه شدند.

وی ادامه داد: آقایان مسعود رضایی با ۱۴۱ هزار و ۸۰۴ رای، علی اکبری با ۱۳۲ هزار و ۴۵۵ رای، جعفر قادری با ۱۱۱ هزار و ۲۹۰ رای و حسین نجابت با ۸۵ هزار و ۵۴۶ رای به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند.

پژوهش اضافه کرد: پس از این افراد، آقایان فریدون عباسی ۸۵ هزار و ۳۰۷ رای، احمدرضا دستغیب ۸۲ هزار و ۴۱۱ رای، ابراهیم عزیزی ۷۵ هزار و ۷۹۲ رای، محمدرضا محمدی‌کشکولی ۶۹ هزار و ۲۹۹ رای، حسین ذوالانوار ۵۰ هزار و ۶۴۴ رای، شاهین محمدصادقی ۴۹ هزار و ۵۶۶ رای و خانم معصومه زارع ۴۰ هزار و ۵۹۵ رای، کسب کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آقایان مسعود زارعی ۲۵ هزار و ۸۷۰ رای،  ضرغام صادقی ۲۳ هزار و ۹۹ رای، علاء‌الدین کراماتی ۲۳ هزار و ۸۳ رای، کورش زارعی ۱۹ هزار و ۶۴۵ رای، علی دهقان‌فارسی ۱۴ هزار و ۹۶۰ رای و جوانشیر کدخداپور ۱۱ هزار و ۷۲۳ رای کسب کرده‌اند.

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه شیراز، بیش از ۵۰ درصد واجدین شرایط رای، در انتخابات شرکت کردند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :