“قلم” رازدار بشر و خزانه دار علوم، و جمع آوری کننده تجربيات قرون و اعصار است، و اگر قرآن به آن سوگند ياد می کند به همين دليل است و البته قلم وسيله ای برای «ما يسطرون» و نوشته ها، که قرآن به هر دو سوگند ياد کرده است. “ما” يعني تحريريه داريون نما در […]

“قلم” رازدار بشر و خزانه دار علوم، و جمع آوری کننده تجربيات قرون و اعصار است، و اگر قرآن به آن سوگند ياد می کند به همين دليل است و البته قلم وسيله ای برای «ما يسطرون» و نوشته ها، که قرآن به هر دو سوگند ياد کرده است.

“ما” يعني تحريريه داريون نما در همان گام اول وآغاز به كاراين سايت با استناد به آيه شريفه”ن والقلم و ما یسطرون”: سوگند به قلم و هرآنچه مي نويسند.قسم ياد كرديم كه در سايت داريون نما همواره طرفدار “حق” باشيم و هيچ گاه “ناحق” را بر حق ترجيح ندهيم.

هيچ گاه مجيز گوي كسي نباشيم. اگر انتقاد كرديم تحمل جواب انتقادمان را هم داشته باشيم. اگر فرد يا نهادي قدم خوبي برداشت به آن كار خوب اشاره كنيم تا تقديري و در اصل تشويقي باشد  براي كارهاي خوب بعدي.

بر همين اساس چند بار مهندس علي رضا زارع شهردار داريون را به نقد كشيديم و تذكراتي از باب وظيفه رسانه اي به او داديم امروز اما مي خواهيم از يك كار خوب او كه عمل به قانون است تمجيد كنيم. اين را گفتيم كه بگوييم ما نيامده ايم كه فقط آيه ياس بخوانيم و از اين و آن انتقاد كنيم. ما با كسي خصومت شخصي نداريم.

قسم به خداوند بزرگ كه منتقد جدي شهردار هستيم و هرگاه موردي مشاهده كرديم كه نياز به تذكر و انتقاد داشت يقينا اين كار را انجام خواهيم داد. چون ما وابسته و محتاج به هيچ فرد و حزب و گروهي نيستيم. ما افتخار مي كنيم كه در خط ولايت فقيه باشيم و از حمايت هاي معنوي امام جمعه محترم داريون برخوردارگرديم.

***

خبر پلمپ احداث ساختمان در حال ساخت دانشگاه آزاد توسط شهردار داريون همانگونه كه بازتاب هاي زيادي داشت سوالات بسياري را هم براي ما و هم براي مردم شريف داريون ايجاد كرده است.

همانگونه كه مي دانيم و با استناد به آخرين عكس هايي كه از پلمپ شدن اين دانشگاه در سايت داريون نما هم انتشار يافته اسكلت بندي اين دانشگاه كاملا تمام شده و بايد گفت دست كم 40 درصد كار احداث آن انجام شده است.

علي رضا زارع شهردار فعلي داريون

همه مي دانيم كه كار ساخت دانشگاه آزاد داريون در زمان سيد ابوذر حسيني شهردار سابق داريون آغاز شده و وي به مسوولين دانشگاه آزاد مجوز ساخت داده است.

سوال اما اين است، بر اساس كدام قانون شهردار قبلي اجازه ساخت مكاني را داده كه هيچ گونه مجوز و پروانه ساختي ندارد؟

چگونه مسوولين دانشگاه آزاد داريون بدون مجوز توانسته اند تا اين مرحله پيش روند؟ چرا حسيني به عنوان شهردار وقت داريون از اين موضوع به راحتي گذشته است؟

مگر در زمان وي شهرداري داريون به مردم عادي اجازه ساخت و ساز بدون مجوز مي داد؟

مگر مردم عادي مي توانستند بدون پرداخت عوارض اقدام به ساخت و ساز كنند؟

پس چگونه دانشگاه آزاد داريون توانسته در زمان وي بدون مجوز كار ساخت و ساز انجام دهد؟

آيا اين نقض قانون نيست؟همانگونه كه حجت الاسلام والمسلمين عزيزي امام جمعه محترم داريون در يكي از خطبه هاي نماز جمعه هم اشاره كردند در اين مورد بايد ملاك قانون باشد. قانون هم براي همه يكسان است. پس چگونه آقاي حسيني مجوز چنين كاري را در زماني كه شهردار داريون بوده صادر كرده است؟

آيا دانشگاه آزاد نهاد بي پولي است؟

بر اساس آمار رسمي كه چند رور پيش از طرف اين دانشگاه اعلام شد دانشگاه آزاد داريون در حال حاضر 1800 دانشجو در دو مقطع كارداني و كارشناسي دارد.

با يك حساب سر دستي و با در نظر گرفتن كمترين دريافتي اين دانشگاه از دانشجويان كه عموما بدون كنكور هم وارد دانشگاه شده اند اگر هر دانشجو براي يكسال دست كم يك ميليون تومان پرداخت كند درآمد سالانه دانشگاه آزاد داريون حدود يك ميليارد و 800 ميليون تومان خواهد بود.

سيد ابوذر حسيني شهردار سابق داريون

حال آنكه كل عوارضي كه شهرداري از اين دانشگاه درخواست كرده حدود 80 ميليون تومان است. ناگفته پيداست كه اين رقم در قياس با رقم درآمد يكساله دانشگاه آزاد داريون چيزي نيست و پرداخت آن براي اين دانشگاه آسان است.

برگرديم به شهردار سابق جناب آقاي حسيني. خيلي دوست داريم بدانيم او چگونه مجوز ساخت دانشگاه آزاد داريون در حالي كه روال قانوني كار طي نشده را صادر كرده است.

ما نه با مسوولين دانشگاه آزاد داريون مشكلي داريم و نه حقوق بگير شهردار داريون هستيم.

 ماحتي معتقديم ساخت دانشگاه آزاد به نفع داريون است و بايد اين كار انجام شود. اما چرا اين كار خوب در چارچوب قانون نباشد؟

ما اعتقاد داريم اگر شهردار قبلي با اين كار به صورت قانوني برخورد مي كرد حالا لازم نبود شهردار فعلي اين همه وقت صرف تذكر و درگيري و پلمپ دانشگاه آزاد كند؟

اين كار علي رضا زارع را به دليل اينكه در چارچوب قانون است ستايش مي كنيم و اميدواريم اين مساله بر اساس قانون ختم به خير شود.

همين جا اعلام مي كنيم كه اگر سيد ابوذر حسيني پاسخي به اين مطلب و تحليل داشت بر اساس قانون مطبوعات  و رسانه ها حاضريم جوابيه و پاسخ وي را نيز در سايت داريون نما منتشر كنيم.

تحريريه سايت داريون نما