نمي دانم كي و كجا  خواندم كه:”وضعیت آرمانی و دست ‌یافتنی یک رسانه را می‌توان رعایت انصاف، عینیت و همه‌جانبه‌گرایی در گزارش دانست و آن‌چه یک رسانه را در حرکت به این سمت یاری می‌دهد، استقلال فکری است که در درجهٔ‌ اول از استقلال مالی ناشی می‌شود. این وضعیت به یک رسانه و تحریریهٔ آن […]

نمي دانم كي و كجا  خواندم كه:”وضعیت آرمانی و دست ‌یافتنی یک رسانه را می‌توان رعایت انصاف، عینیت و همه‌جانبه‌گرایی در گزارش دانست و آن‌چه یک رسانه را در حرکت به این سمت یاری می‌دهد، استقلال فکری است که در درجهٔ‌ اول از استقلال مالی ناشی می‌شود. این وضعیت به یک رسانه و تحریریهٔ آن امکان می‌دهد تا به تأیید یا ردّ گزینشی و جزئی (و نه کلی و فرمایشی) پیرامون سوژه‌های خبری بپردازند.”

هنوز هفت ماه از شكل گيري و يا بهتر بگوييم رونمايي از سايت داريون نما نمي گذرد. در اين مدت فرازو نشيب هاي بسياري داشتيم. به قول محمد قوچاني:”ما را به اين سخت جاني خود گمانمان نبود”!

زودتر از آنچه فكر مي كرديم مورد توجه مردم قرار گرفتيم. زودتر از آنچه فكر مي كرديم تاثير گذار بوديم. زودتر از آنچه فكر مي كرديم مهمان خانه هاي شما داريوني هاي عزيزشديم. زودتر از آنچه فكر مي كرديم زبان گوياي مردم منطقه شديم. زودتر از آنچه فكر مي كرديم مورد شكايت قرار گرفتيم. زودتر از آنچه فكر مي كرديم حتي تهديد هم شديم و…

تا هفت ماه پيش سراسر دنياي مجازي را كه مرور مي كرديم سايتي اختصاصي منطقه داريون وجود نداشت. اگر بود هم وبلاگهاي تك و توكي بود مربوط به افراد كه بيشتر يا دانشگاهي بود و يا دل نوشته هاي شخصي.

تا هفت ماه پيش اينترنت را كه زيرو رو مي كردي به زحمت مطلبي،عكسي،فيلمي از داريون مي ديدي. حالا اما وضعيت فرق مي كند.

حالا دنياي مجازي با داريون و مردمانش غريبه نيست. يك جستجوي كوتاه در گوگل و انواع موتورهاي جستجو كافي است تا دنيايي از مطالب،عكسها و حتي فيلم هايي مرتبط با منطقه داريون نمايان شود.

حالا خيلي ها داريون را مي شناسند. حالا حميد فتحيان، جوان 27 ساله هرمزگاني، شهيد نادر خوش نژاد را مي شناسد و مي داند كه اين شهيد معلم بوده و با ويژگي هاي مثبت اخلاقي اش آشناست.

حالا مهدي سعادتي كه ساكن استان خراسان شمالي است مي داند كه امام زاده ابراهيم(ع) در داريون و نزديك شيرازقرار دارد و قرار است تابستان كه به شيراز مي آيد به همراه خانواده اش سري هم به اين حرم مطهر بزنند.

حالا اخبار و عكس هاي داريون هر روز توسط داريوني هاي مقيم ساير كشورها از آمريكا و كانادا و انگليس گرفته تا هلند و تركيه و مالزي رصد مي شود.

حالا داريون نما شده بهترين دوست آن داريوني غريبي كه تنها در آمريكا زندگي مي كند.

حالا…

بگذريم. بقيه حرف هايمان را مي گذاريم براي مراسم اولين سالگرد آغاز به كار سايت داريون نما در اواخر شهريورماه امسال.

بحث را زياد طولاني نكنيم. از امروز سايت داريون نما با شكل و شمايلي جديد و متحول شده به شما خوبان تقديم مي شود.

داريون نما امید دارد تا با پایبندی به اصول اولیهٔ خود و رعایت مطالب پیش ‌گفته، به سمت موقعیت آرمانی در این عرصه، یعنی رسانه‌ای حرفه‌ای،‌ مردمی و معتمـَد حرکت کند و به‌روز رسانی نرم‌افزاری و ارتقای گرافیکی سایت، نویدبخش مرحله‌ای جدید از این حرکت است.

تنهايمان نگذاريد و در ادامه اين راه همراهي امان كنيد.