بر طبق ماده 15(اصلاحی 1382/7/6) قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوبه(1375/3/1) حضور خبرنگاران در جلسات علني شورای شهر، امری عادی است و آنان نيز همانند هر شهروندی اجازه حضور در جلسات علنی شورای شهر را دارند. خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان نماينده افكار عمومي هستند و اگر اعضاي شورای […]

 بر طبق ماده 15(اصلاحی 1382/7/6) قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوبه(1375/3/1) حضور خبرنگاران در جلسات علني شورای شهر، امری عادی است و آنان نيز همانند هر شهروندی اجازه حضور در جلسات علنی شورای شهر را دارند.

خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان نماينده افكار عمومي هستند و اگر اعضاي شورای شهر خود را برآمده از مردم مي‌دانند، نبايد از آگاهی جامعه نسبت به عملكردشان واهمه‌ای داشته باشند. لازم به توضیح است، از زاویه ای دیگرحضور خبرنگاران در جلسات شوراي شهر باعث انعكاس خدمات و تلاش هاي شوراي شهر مي شود و بدین صورت حضور خبرنگاران در جلسات شورای شهر خود به خود اجرا کننده ماده 76(اصلاحی1382/7/6) خواهد بود و بار اطلاع رسانی جلسات شورای شهر را از دوش آنان برخواهد داشت.

البته این را هم می دانیم که بر اساس ماده 15 که در بالا ذکر شد برگزاری جلسات غیر علنی منوط به تصویب دو سوم اعضای حاضر در جلسه است. اما به هر حال قرار هم نیست که همه جلسات غیرعلنی برگزار شود. زیرا مردم دوست دارند و حق دارند بدانند که منتخبین آنها در شورای اسلامی شهر چه کارهایی برای آنان و شهرشان انجام داده اند و اصلا میزان حضور در جلسات آنها چقدر است.

بر همین اساس و با هماهنگی به عمل آمده با ناصر شرفی رییس شورای شهر داریون از جلسه چهارشنبه این هفته 10 خردادماه پایگاه خبری-تحلیلی داریون نمامشروح جلسات شورای اسلامی شهر داریون را به اطلاع مخاطبان خود خواهد  رساند.