خبرنگار:احمدرضا ارج زاده/ مراسم جشنی به مناسبت میلاد امام حسین(ع)،قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع)و سیدالساجدین امام سجاد (ع)بعد از نماز مغرب و عشا و با حضور پرشور اهالی ولایتمدار تربر جعفري در مسجدالمهدی اين روستا برگزار شد. به گزارش داريون نمااین مراسم با تلاوت قرآن مجید توسط قاسم جوکار آغاز و بعداز آن با […]

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده/
مراسم جشنی به مناسبت میلاد امام حسین(ع)،قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع)و سیدالساجدین امام سجاد (ع)بعد از نماز مغرب و عشا و با حضور پرشور اهالی ولایتمدار تربر جعفري در مسجدالمهدی اين روستا برگزار شد.
به گزارش داريون نمااین مراسم با تلاوت قرآن مجید توسط قاسم جوکار آغاز و بعداز آن با سخنرانی حاج آقا جوکار پیرامون برپایی نماز توسط جوانان ونوجوانان ادامه یافت.

تربر جعفري
در ادامه مداح اهل بیت ابراهیم علیزاده با مولودی خوانی در وصف میلاد گلهای زهرا (س) جلوه خاصی به مراسم بخشيد.
در این مراسم همچنین مسابقه ای اجرا  و در پایان به برندگان جوایزی اهدا شد.در پایان مراسم از پدرانی که نام های حسین ،ابوالفضل و سجاد را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند تقدیر  و به رسم یادبود هدایایی به آنها اهدا شد.


در حاشیه :
*مجری این مراسم و دیگر مراسم های برگزار شده در روستاي تربر جعفري کربلایی صمد جوکار است.
*کلیه مراسم های مذهبی که در روستا برگزار می شود توسط تعداد اندکی از بچه های مسجد که اکثراَ آنان راجوانان تشكيل مي دهند برنامه ریزی و اجرا می شود .از کلیه گروه های سیاسی و مذهبی که در روستا هستند فقط دهیار روستا مهدی جوکار است که با این جوانان همکاری می کند و بقیه گروه ها فقط نام و سمتی که دارند را به یدک می کشند.
*قبل از برگزاری این مراسم یکی از جوانان که جزء فعالان مذهبی است با کسب اجازه از بزرگترها جلوی حاضران رفت و به انتقاد شدید از گروه های مختلف اين روستا اعم از شورای اسلامی،هیئت امنای مسجد و حسینیه و هیت امنای هیئت عزاداری جانثاران سیدالشهدا پرداخت.