گزارش و عكس: يوسف بذرافكن| مسجد در اسلام از جایگاه والایی برخودار است. اولین اقدام پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد ( ص) پس از هجرت و رسیدن به دهکده قبا ایجاد مسجد بود. مسجد در اسلام ازاحترام و قداست بالایي برخودار است. رشد و گسترش اسلام از مساجد بود. مساجد را نه در یک هفته […]

گزارش و عكس: يوسف بذرافكن|

مسجد در اسلام از جایگاه والایی برخودار است. اولین اقدام پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد ( ص) پس از هجرت و رسیدن به دهکده قبا ایجاد مسجد بود.

مسجد در اسلام ازاحترام و قداست بالایي برخودار است. رشد و گسترش اسلام از مساجد بود. مساجد را نه در یک هفته خاص بلکه همیشه باید تکریم کرد . انقلاب اسلامی ملت ایران نیز از مساجد شروع شد ،ولی با وجود این همه اهمیت ،وضعیت مساجد در شهر داریون تاسف بار است.

جای بسی تاسف است که اکنون دو مسجد جامع و حضرت القائم(عج) مخروبه شده و قداست آن زیر سوال رفته است

در شهری با بیش از 10 هزار نفر جمعیت، در حال حاضر فقط یک مسجد وجود دارد در حالی که قبل از انقلاب اسلامی (33 سال قبل ) روستای داریون دو مسجد داشته است .

هر چند بارها از سوی مومنین ،روحانیون و ائمه جمعه محترم منطقه داریون جلسات و سخنرانی های زیادی برای باز سازی آن انجام شده است ولی متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

در این گزارش ما در فکر پیدا کردن مقصر نیستیم که مقصر آن تک تک ما مردم داریون هستیم و روز قیامت این مساجد از ما شکایت می کنند. ما از همه مومنین در سراسر کشور برای بازسازی این مساجد استمداد می طلبیم ،بویژه خیرینی که گاهی دهها مسجد،مدرسه ،حسینیه و اماکن عام المنفعه دیگر را در سراسر کشور ساخته اند .