خبرنگار:مجتبي ظهرابي/عكس ها: روح الله قرباني| جلسه شورای اداری شهرستان شیراز به مناسبت 5مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور روز 27 تیرماه در سالن فرهنگسرای گلهای باغ نبوت داریون برگزار شد. به گزارش داريون نما این جلسه با حضور زرین کلاه (فرماندار شیراز)اسماعیلی (معاون امور عمرانی فرمانداری شیراز)حجت الاسلام والمسلمین عزیزی (امام جمعه منطقه […]

خبرنگار:مجتبي ظهرابي/عكس ها: روح الله قرباني|

جلسه شورای اداری شهرستان شیراز به مناسبت 5مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور روز 27 تیرماه در سالن فرهنگسرای گلهای باغ نبوت داریون برگزار شد.
به گزارش داريون نما این جلسه با حضور زرین کلاه (فرماندار شیراز)اسماعیلی (معاون امور عمرانی فرمانداری شیراز)حجت الاسلام والمسلمین عزیزی (امام جمعه منطقه داریون)وشماری از مسولین شهرستان شیراز، شهرداریون وروستاهای اطراف با محوریت طرح وحل مشکلات منطقه داریون انجام پذیرفت.


امام جمعه منطقه داریون اهم مشکلات ریز و درشت داریون را مطرح کرد: وي ابتدا ضمن خیر مقدم وخوش آمد گویی به فرماندار شیراز وسایر حاضرین در جلسه گفت:جادارد از همه کسانی که در احداث این سالن واین مجموعه فرهنگی زحمت کشیده  ومساعدت نموده اند بالاخص فرماندار وقت، تشکر ویژه ای داشته باشیم واز آنان قدر دانی کنیم.
امام جمعه داريون درادامه افزود :منطقه داریون با جمعیتی بالغ بر 20هزار نفر کمبود ها ومشکلات فراوانی دارد وحتی از نام محروم هم محروم مانده است.
نماينده ولي فقيه در داريون مسایل فرهنگی ورزشی ،زمین ها و منازل فاقد سند در داریون که به اداره اوقاف برمی گرددوهمچنین کمبود مسجد باوجود داشتن سه زمین مسجد در این شهر را از مشکلات بزرگ برشمرد و گفت:با وجود مکاتبات و گزارشهای فراوان در این زمینه ها به نهاد های مربوطه متاسفانه نتیجه ای حاصل نشده است.


امام جمعه داریون مشکلات مخابراتی و ارتباطی وکمبود تلفنهای ثابت ونقص در خدمات تلفنهای همراه،ضعف شبکه اینترنتی داریون ،نقص در خدمات شبکه آبرسانی،گازرسانی و برق را نیز از دیگر مشکلات داریون عنوان کرد و افزود:حتی بعضی از محله های خود شهر داریون نیز فاقد امکانات گاز رسانی ومخابراتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام عزیزی در ادامه کمبود فضای ورزشی و آموزشی،نبود کلانتری ،وضعیت وخیم جاده شیراز داریون،بحث بخش شدن ونبود خانه عالم در داریون وروستاهای اطراف را از مشکلات و مسلیل قابل بحث و پی گیری دیگر داریون برشمرد.
به گزارش داريون نما در ادامه شهردار داریون نیز ضمن خیر مقدم به مسوولین و حاضرین در جلسه نبود درآمد پایدار،کمبود ساخت وساز ودرآمد پایین عمرانی در شهر و مشکل پمپ بنزین را از مشکلات بزرگ شهرداری برشمرد وگفت:با واگذاری پمپ بنزین وعدم پرداخت هزینه پمپ بنزین توسط خریداران متاسفانه شهرداری به حق وحقوق خود نرسیده است وبا وجود دستگیری متخلفين آنان توانسته اند با قید سند آزاد شوند که این خود به مشکل بزرگی تبدیل شده است .

زارع با اشاره به ساخت میدان ورودی شهر داریون و ادامه بلوار امام خمینی(ره)تا دانشگاه آزاد گفت:علی رغم زیرسازی این بلوار با دستگاه ها وامکانات شهرداری متاسفانه تامین آسفالت این مقدار از بلوار برای شهرداری امکان پذیر نیست که در صورت امکان از فرمانداری تقاضای مساعدت داریم .
در ادامه افتخار رييس دانشگاه آزاد داريون با ارایه گزارشی از عملکرد اين دانشگاه و خدمات متعددی که این دانشگاه به منطقه داریون داشته است گفت : این دانشگاه اولین دانشگاهی است که مسجد آن همزمان با ساختمان آموزشی آن افتتاح می شود ولی دارای مشکلاتی از قبیل گاز رسانی به این پروژه,مشكلات مخابراتی واینترنتی و بلوار کشی داریون به سمت این دانشگاه است که علی رغم مراجعه به ادارات ذیربط متاسفانه تصور می شود که وضعیت مالی واعتباری این دانشگاه در حدی است که می تواند به تنهایی تمام مشکلات را بر طرف نماید در حالی که درآمد این دانشگاه از هزینه های آن نیز کمتر است وبا تمهیدات و راه حل های مختلف می توانیم آن را مدیریت کنیم.


در ادامه اين جلسه ناصر شرفی ريیس شورای اسلامی شهر داریون  با اشاره به مشکلات متعدد داریون از قبیل مسکن مهر ,خطوط ارتباطی ومخابراتی ,تبد یل تلمبه های گازوییلی کشاورزی به برقی , وهزینه های توسعه شبکه آبرسانی که به عهده خود مردم است وتجهیز درمانگاه داریون خواستار کمک در این زمینه ها شد .
وی در ادامه افزود تکمیل زمین چمن فوتبال، تجهیز کتابخانه مجتمع فرهنگی ،عدم پوشش شبکه های تلویزیونی در قسمت جنوبی شهر در دامنه کوه ومحقق نشدن قول وقرارهای شهردار وقت شیراز در بحث آرامستان واقع در جاده داریون از دیگر دغدغه های مردم داریون است که باید مورد توجه قرار گیرد.
زارع رییس ناحیه آموزش و پرورش داریون نیز با بیان برخی مشکلات آموزشی گفت: بعد مسافت شیراز -داریون و نامناسب بودن وضعیت جاده ها و نبودن سرویس ایاب وذهاب وهمچنین نبود هیچ گونه مزایا وپاداشی باعث شده است که همکاران و معلمان ماهر ومجرب تمایلی به حضور در منطقه داریون جهت تدریس نداشته باشند که این خود مشکل بزرگی است.
کشاورز عضو شورای بخش مرکزی نیز مسایل ذیل را از مشکلات اساسی روستاهای اطراف داریون برشمرد :کمبود امکانات ورزشی ،آب آشامیدنی نا مناسب،مساعد نبودن گلزار شهدا،وضعیت جاده های روستایی،دفترچه بیمه،عدم توانایی در پرداخت وا م های اکثر کشاورزان به علت خشکسالی،مشکل وسایل نقلیه جهت انتقال به شیراز.


به گزارش داريون نما زرین کلاه فرماندار شیراز با ارایه توضیحاتی در مورد مسایل مطرح شده در خصوص بحث اسناد واوقاف گفت:هفته گذشته جلسه ای با حضور مهندس ذوالانوارنماينده مردم شيراز در مجلس برگزار شد که حتی برخی از نقاط شهر شیراز نیز با این مشکل مواجه بودند ومقرر شد با تشکیل کمیته ویژه ای با دستگاههای مرتبط این مشکلات را در دستور کار قرار دهند وتکلیف آنها به زودی مشخص خواهد شد .
در ادامه فرماندار شیراز از نمایندگان و مسوولین هر بخش در مورد مسایل مطرح شده خواست تا به ارایه توضیحات و راه حل بپردازند.
هخامنش در بحث مخابرات ،شقاقیان از مسوولین اداره گاز،زارع مهذبیه در مورد مسایل ورزشی ،حسامی مدیر راه وشهرسازی ونماینده اداره آبفا در چارچوب مسوولیتی خود توضیحاتی دادند وبه سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

گفتنی است در این جلسه فقط ناصر شرفی و روح اله افتخار از اعضاء شورا حضور داشتند. این جلسه با چند مرتبه تاخیر سرانجام ساعت 17 آغاز ودر ساعت 18و45 دقیقه پایان یافت.