خبرنگار:علي مختاري| تا پایان سال جاری طرح مقاوم سازی و بهسازی بافت قدیم روستای دودج با همکاری دهیاری دودج و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز اجرایی می شود. رییس دهیاری دودج با بیان این مطلب به خبرنگار داریون نما گفت:هدف اولیه این طرح مقاوم سازی بافت فرسوده برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و بلاهای […]

خبرنگار:علي مختاري|

تا پایان سال جاری طرح مقاوم سازی و بهسازی بافت قدیم روستای دودج با همکاری دهیاری دودج و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز اجرایی می شود.

رییس دهیاری دودج با بیان این مطلب به خبرنگار داریون نما گفت:هدف اولیه این طرح مقاوم سازی بافت فرسوده برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و بلاهای طبیعی است.

داراب سعدی اضافه کرد:متقاضیان برای شروع کار ،مبلغ 15میلیون ریال برای تخریب منازل خشتی و گلی به صورت بلاعوض و مبلغ 125میلیون ریال هم برای ساخت به صورت قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه اظهار داشت :متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات مدارک خود را به دهیاری دودج تحویل تا پرونده انها جهت بررسی و احرازشرایط وام ،برای کارشناسی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز ارسال شود.

سعدی ضمن مثبت ارزیابی کردن این طرح گفت : تاکنون پرونده 20نفر از اهالی برای کار کارشناسی به شیراز فرستاده شده است .

وی در پایان افزود:افراد شامل این طرح ،نیازی به ضامن ندارند و ضمانت آنها به صورت زنجیره ای (دو به دو )است و سود آن 5درصد و بازپرداخت آن نیزبلند مدت خواهد بود.