متاسفانه با خبر شديم حاج احمد عابدي داريوني شاعر اهل بيت كه همواره اشعار زيبايي در وصف اهل بيت عليه السلام مي سرود جان به جان آفرين تسليم كرده است.   مرحوم حاج احمد عابدي از جمله اهالي خوش نام داريون بود كه سالها در فعاليتهاي مذهبي نقش داشت. سايت داريون نما اين مصيبت را […]

متاسفانه با خبر شديم حاج احمد عابدي داريوني شاعر اهل بيت كه همواره اشعار زيبايي در وصف اهل بيت عليه السلام مي سرود جان به جان آفرين تسليم كرده است.

 

اين عكس را مدتي پيش در مسجد امام محمد تقي(ع) داريون از مرحوم حاج احمد عابدي گرفتم. يادش بخير گفت فلاني، ما كه هنوز پير نشديم ولي تو بيا يك عكس از ما بگير هر وقت از دنيا رفتيم عكسي از ما داشته باشي. خدايش بيامرزد…

مرحوم حاج احمد عابدي از جمله اهالي خوش نام داريون بود كه سالها در فعاليتهاي مذهبي نقش داشت.

سايت داريون نما اين مصيبت را به خانواده مرحوم عابدي تسليت مي گويد و براي آن مرحوم اجر جزيل و براي بازماندگانش صبر جميل از درگاه خداوند آرزو مند است.

**************************

شاعر اهلبیت علیهم السلام به ملكوت پر کشید

يوسف بذرافكن|

حاج احمد عابدی از شاعران شهرمان که در همه مجالس اهلبیت علیهم السلام حضور می یافت و با اشعار خود به ساحت مقدس معصومین علیهم السلام اظهار ارادت می کرد به ملکوت اعلی پیوست.

وي در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود و همواره در پی خدمت خالصانه به مردم بود، در دوره اول شورای اسلامی شهر با حمایت افراد مذهبی شهر به عضویت شورای اسلامی شهر در آمد و منشا خدمات بسیاری شد .

عشق و ارادت آن مرحوم به ساحت مقدس امام زمان (عج)زبانزد عام وخاص بود ،در برپایی مراسم ولادت صاحب الزمان (عج)در دورا ن قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نقش فراواني داشت و از اعضای هئیت امنای حسینه ولی عصر (عج)بود .

آن شاعر اهلبیت علیهم السلام در اولین عصر شعر انتظار در کنار شاعران نامدار استان به قرائت شعر پرداخت . زنده یاد عابدی همه ساله یک شب در ایام محرم وصفر دوستداران اهلبیت علیهم السلام را به منزل خود دعوت می نمود و از آنها پذیرای و تکریم می كرد ،در برپایی مراسم عزاداری حضرت ابا عبد االله الحسین علیه السلام و هئیت عزاداری حسینیه مشوق جوانان و پیشقدم بود .

مرحوم عابدي در اشعار خود به شدت از افراد ریا کار انتقاد می کردو در اشعار محلی به توصیف و تمجید زادگاه خود می پرداخت و خواهان پیشرفت و آبادی شهر خود بود .

آن مرحوم بی ریا و مخلصی و بی توقع بود و در پایان اشعار خود از اهلبیت علیهم السلام در خواست شفاعت می نمود .

درگذشت حاج احمد عابدي داريوني باعث غم و اندوه فراوان مردم بویژه مذهبیون شده است .خداوند آن مرحوم را با اهبلیت علیهم السلام محشور فرماید . مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک

 چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم

.ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست

به امید سر کویش پر و بالی یزنم .