خبرنگار علي مختاري| برگزاري نماز عيد قربان در دودج به گزارش داریون نما،مردم مومن و ولایتمدار روستای دودج همزمان با سراسر کشوربا حضور خود در مسجد علی ابن ابیطالب(ع)نمازعید قربان را به امامت حجت الاسلام والمسلمین کشاورز اقامه کردند. مردم بصیر و انقلابی دودج بار دیگربا حضور پر شور خود فصل دیگری از اطاعت و […]

خبرنگار علي مختاري|

برگزاري نماز عيد قربان در دودج

به گزارش داریون نما،مردم مومن و ولایتمدار روستای دودج همزمان با سراسر کشوربا حضور خود در مسجد علی ابن ابیطالب(ع)نمازعید قربان را به امامت حجت الاسلام والمسلمین کشاورز اقامه کردند.
مردم بصیر و انقلابی دودج بار دیگربا حضور پر شور خود فصل دیگری از اطاعت و بندگی را در عیدی که نوید بخش سعادت و سربلندی امت اسلامی است رقم زدند.

واكسيناسيون تب برفكي گاوهاي شيرده و پرواري در دودج

واکسیناسیون تب برفکی گاوهای شیرده و پرواری در روستای دودج آغاز و تا پایان هفته جاری خاتمه خواهد یافت .

به گزارش  داریون نما ،دهیار دودج با اعلام این خبرافزود: در این طرح4هزار راس گاوشیرده و پرواری واکسینه شده و با ادامه این روند تا پایان هفته جاری خاتمه خواهد یافت.

داراب سعدی هدف از اجرای این طرح را  پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی دانست و اظهار داشت: این بیماری ویروسی واگیردار می تواند در دامهای سنگین، سبک و به طور کلی نشخوارکنندگان باعث بیماری شدید شود.

دامپزشک این طرح نیز گفت:بیماری تب برفکی بسیار عفونی و بشدت واگیراست که به لحاظ اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فروارده های دامی محسوب می شود.

احمد زارعی در ادامه افزود:این بیماری سبب کاهش شدید تولید دام شده و نقش اساسی در تجارت دام و فراورده های خام دارد.

وی در خصوص عوارض این بیماری گفت: کاهش وزن، کاهش تولید شیر و ایجاد تلفات در بره و بزغاله ها از عوارض تب برفکی است.

این دامپزشک اظهار داشت : بر اساس برنامه های از قبل پیش بینی شده اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی جزء سیاستهای مبارزه با بیماری دامپزشکی است.

گفتنی است که طرح واکسینه کردن تب برفکی از طرف دامپزشکی شهرستان شیراز و با همکاری شرکت تعاونی تامین نیاز دامداران روستای دودج در حال انجام است .