خبرنگار:احمدرضا ارج زاده| نمار عبادی سیاسی اجتماعی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین زارعی امام جمعه موقت داریون و با حضور پرشکوه اهالی ولایتمدار و مؤمن منطقه در مصلای اقامه نماز جمعه اقامه شد. به گزارش داريون نما امام جمعه موقت منطقه داریون در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ، خود و همه […]

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|
نمار عبادی سیاسی اجتماعی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین زارعی امام جمعه موقت داریون و با حضور پرشکوه اهالی ولایتمدار و مؤمن منطقه در مصلای اقامه نماز جمعه اقامه شد.
به گزارش داريون نما امام جمعه موقت منطقه داریون در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ، خود و همه مؤمنین نمازگزار روز جمعه را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
حجت الاسلام زارعی در این باره اظهار داشت : تقوا تنها عامل بازدارنده انسانها در مقابل خطاها و اشتباهات است.
وی در این باره افزود : خداون متعال در آیات شریفه قرآن مکرراً عاقبت بد و شر را مخصوص کسانی می داند که تقوای الهی را رعایت نمی کنند.
حجت السلام زارعی با اشاره به اینکه روز جمعه متعلق به آقا صاحب الزمان (عج) است اظهار داشت : ان شاالله خداوند زندگی ها را طوری قرار دهد که از یاد امام زمانمان غافل نباشیم.
وي در این باره گفت : در روایات آمده است که شیعه و مؤمن واقعی کسی است که در زمان غیبت وجود نازنین مقدس امام معصوم (عج) هر صبح و شام به یاد آن امام معصوم باشد.
وی افزود : نباید زندگی روز مره ما را از یاد آن امام معصوم غافل گرداند.
امام جمعه موقت منطقه داریون در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به این که در اواخر ماه محرم الحرام و در آستانه ورود به ماه صفر هستيم اظهار داشت : ماه محرم و صفر ماه حزن و اندوه مسلمانان بخصوص شیعیان است.
حجت الاسلام زارعی با بیان اینکه 25 آذرماه روز پژوهش است تأکید کرد : هر فردی در هر پست و مقامی  باید به مبحث پژوهش نگاه ویژه ای داشته باشد.
وی در این باره افزود : به فرموده رهبر معظم انقلاب مسئله پژوهش در کشور یک مسئله بسیار مهم است و باید تمامی قوا و مسئولین همه امکانات را برای پژوهشگران فراهم کنند.


نماینده ولي فقیه با اشاره به شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح بانی وحدت بین حوزه و دانشگاه در 27 آذر گفت : آیت الله دکتر محمد مفتح در 28 خرداد سال 1307 در روستای کله سر شهرستان رزند دیده به جهان گشود و در سال 1344 موفق به اخذ درجه دکتری در رشته فلسفه از دانشگاه تهران شد .
زارعی در این باره ادامه داد : آیت الله مفتح در سال 1347 به خوزستان تبعید شد و در سا 1353 دستگیر و روانه زندان شد.
وی اضافه کرد : آیت الله دکتر محمد مفتح حدود 2 دهه از عمر شریف خود را صرف وحدت حوزه و دانشگاه کرد.
امام جمعه موقت داریون در ارتباط با نحوه شهادت آیت الله دکتر مفتح گفت : در روز 27 آذرماه سال 1358 در حالی که آیت الله مفتح در ورودی دانشگاه الهیات قرار داشت بوسیله گروهک تروریستی فرقان ترور شد و به شهادت رسید.
حجت السلام زارعی با اشاره به ولادت امام موسی کاظم (ع) در 7 صفر سال 128 هجری قمری اظهار داشت :امام موسی کاظم (ع) 20 سال بیشتر نداشت که به امامت رسید و به روایتی 35 سال نیز امامت کرد.
زارعی اضافه کرد : امام موسی کاظم (ع) در سال 183 هجری قمری توسط هارون رشید مسموم شد و به شهادت رسید.
امام جمعه موقت منطقه داریون با اشاره به مشکلات منطقه داریون که در 35 کیلومتری مرکز استان قرار دارد تأکید کرد : این منطقه با مشکلات زیادی روبرو است که خرابی جاده  شیراز – داریون از همه مهمتر است.
وي در این باره اضافه کرد : مسئولین اداره راه استان و شهرستان شیراز باید تدابیری اتخاذ کنند که این جاده در شأن مردم ولایتمدار این منطقه باشد.
وی ادامه داد : تا چه موقع خانواده های مؤمن و شریف این منطقه باید شاهد از دست دادن فرزندان و اقوام خود در این جاده باشند.
نماینده ولایت فقیه در پایان با اشاره به ارتباط مهم و اساسی بین دو رکن اصلی انقلاب یعنی رهبری و مردم تأکید کرد : دشمنان انقلاب شبانه روز یک هدف را دنبال می کنند و آن اختلاف انداختن و قطع ارتباط کردن بین رهبری و مردم است.
وی اضافه کرد : دشمنان غافل از آن هستند که پیوند رهبری و مردم در این 33 سال اینقدر قوی شده است که دیگر گسستنی نیست و هر روز نیز قوی تر می شود ، هرچند اين مهم به دشمنان ثابت شده است.