يوسف بذرافكن| شهر داریون با بیش از 12 هزار نفرجمعیت شامل داریون و محله دیندارلو دارای مشکلاتی است که مردم باآن دست و پنجه نرم می کنند. مشکلاتی که گاهی از طریق مردم و یا امام جمعه داریون مورد درخواست و مطالبه قرار می گیرد و کسی پاسخگوی آن نیست . این مشکلات سالها است […]

يوسف بذرافكن|

شهر داریون با بیش از 12 هزار نفرجمعیت شامل داریون و محله دیندارلو دارای مشکلاتی است که مردم باآن دست و پنجه نرم می کنند. مشکلاتی که گاهی از طریق مردم و یا امام جمعه داریون مورد درخواست و مطالبه قرار می گیرد و کسی پاسخگوی آن نیست .

این مشکلات سالها است که مردم را رنج می دهد و داریون را فرسنگ ها از مناطق دیگر عقب تر نگاه داشته است.  نبود اشتغال و درآمد ، کارخانه و صنایع تبدیلی ، کانون فرهنگی ، مسکن مناسب ، سند دارنبودن منازل و املاک ، آسفالت نبودن تعداد زیادی از کوچه ها و معابر ، کمبود بانک، وضعیت نا بسامان مخابرات و تلفن همراه ، تبدیل شدن جاده شیراز به داریون به یک قتلگاه که تا کنون جان ده ها انسان بی گناه را گرفته و خانواده های بسیاری را داغدار کر ده است.

عدم گاز رسانی به برخی از مناطق داریون و محله دیندارلو و حتی مدارس ، کمبود معلم ، وجود نداشتن امکانات مناسب تحصیلی ، عدم سرکشی مسوولین شهرستان و استان و برخی از نمایندگان ، برخي عوارض غیر عادلانه  ،کمبود پزشک متخصص و مشکلات ناشی از اجرای ناقص طرح پزشک خانواده ، کمبود مراکز مذهبی و مسجد ، عدم پاسخگویی برخی از مسوولین محلی به مشکلات مردم ، نبود مرکز و موسسات خیریه ، حمام عمومی ، عدم وجود مراکز تفریحی ، استخر و مراکز هنری ، سالن ورزشی مخصوص بانوان ، چمن نشدن زمین فوتبال شهر پس از 35 سال ، مشکلات ناشی از تورم و گرانی و عدم نظارت بر قیمت ها ، مشکلات ناشی از اعتیاد و اشتغال و ازدواج ، بالا رفتن سن ازدواج ، عدم پرداخت تسهیلات بانکی و در نتیجه رواج ربا خواری ، مشکلات ناشی از خشکسالی و عدم رسیدگی مناسب به مشکلات کشاورزان و دامداران ، نبود کلانتری و دهها مشکل دیگر که بارها سایت مردمی داریون با وجود سختی های ناشی از پیگیری مطالبات به حق مردم آن را با جان دل خریده و آن ها را انعکاس داده و تسلیم و تملق گو نشده است . آیا مردم ولایت مدار ، مومن ، انقلابی ، شهید پرور و همیشه در صحنه داریون مستحق این همه مشکلات هستند ؟ آیا بهتر نیست دوربین صداو سیما به جای  استقرار در پارک شهر به سطح شهر بیاید و مشکلات مردم صبور ، مسلمان وپیرو ولایت را دنبال کند؟

آیا بهتر نیست به جای تهیه فیلم و گزارش از تهیه آش رشته و غذا های محلی از مشکلات محله های مختلف از مشکلات محلی فیلم و گزارش گرفت ؟ البته تهیه گزارش از غذا های محلی فی نفسه بد نیست و محسناتی هم دارد ، اما آیا واقعا مردم مشکلات دیگری ندارند ؟

آیا رسالت رسانه ملی فقط تهیه گزارش از غذا ها محلی و صنایع دستی است ؟ آیا تهیه گزارش از مشکلات مردم که به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی رحمه الله علیه ولی نعمت مسوولین هستند به اندازه فیلم گرفتن از خرابه ها یا آش رشته و گبه بافی اهمیت ندارد ؟

آیا بهتر نیست پای درد دل مردم نشست ؟ ای کاش مسوولین محلی به جای برنامه ریزی برای این امو ر که دغدغه اصلی مردم نیست ، با جدیت به فکر حل مشکلات مردم بودندتا هم خدارا خشنود کنند و هم مردم را خوشحال نمایند ، خدا وکیلی این گونه برنامه های کلیشه ای ، دکوری و ویترینی چه مشکلی را از مردم حل می کند ؟ آیا هم دوربین محترم سیما تا کنون به میان نمازگذاران و مردم مومن و انقلابی آمده است تا پای درد دل مردم بنشیند؟ کلاه خود را قاضی کنید اگر همین داریون نما هم وجود نداشت آیا برخی از مسوولین می دانستند داریون کجای نقشه جغرافیایی این استان پهناور است ؟ حقیر به عنوان یک شهروند ساده که در این شهر کاره ای نیست این مشکلات را بیان کردم تا شهروندان و کاربران عزیزخودشان خدایی قضاوت کنند .

من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم تو خواه از سخنم پند گیرخواه ملال .