خبرنگار:احمدرضا ارج زاده| نماز عبادی – سیاسی  جمعه داریون به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون و با حضور پرشکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار منطقه داریون در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد. به گزارش داریون نما امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته […]

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادی – سیاسی  جمعه داریون به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون و با حضور پرشکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار منطقه داریون در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد.

به گزارش داریون نما امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ، خود و همه مؤمنین نماز گزار را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.

حجت الاسلام عزیزی با اشاره به آیات قرآن مجید در این باره گفت : خداوند متعال با انسانهای با تقوا و نیکوکار است. نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به اینکه هم اکنون در ماه ربیع الاول قرار داریم اظهار داشت : در ماه ربع الاول میلاد دو معصوم قرار دارد که در هفدهم ربیع الاول واقع شده است و آن میلاد با سعادت خاتم الانبیاء محمد بن عبدالله (ص)و امام جعفر صادق (ع) است.

عزیزی در این باره اظهار داشت : میلاد رسول الله (ص) در سال عام الفیل بود که اصحاب فیل قصد تجاوز و تخریب خانه خدا را داشتند که با امداد غیبی به هلاکت رسیدند.

وی با بیان اینکه در شب تولد پیامبر اکرم (ص) معجزاتی در جهان اتفاق افتاده است اذعان داشت : در روایات آمده است معجزاتی همچون فرو ریختن 14 کنگره از ایوان کسرا ، دریاچه ساوه که آن را می پرستیدند خشک و مبدل به نمکزار شد ، در وادی ساوه که سالها بود در آن کسی آب ندیده بود در روز میلاد پیامبر در آن آب جاری شد ، آتشکده فارس که سالها بود خاموش نشده بود در شب ولادت حضرت رسول اکرم (ص) خاموش شد و همچنین طاق کسرا از وسط به دو نیم تقسیم شد که تا کنون به همان صورت مانده است.

امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه دوم با اشاره به میلاد خاتم الاتبیاء محمد مصطفی (ص) و همچنین میلاد با سعادت امام جعفر صادق (ع) در هفدهم ربیع الاول گفت : این روز خجسته و مبارک را به پیشگاه مقدس ولی الله مطلق امام زمان (عج) و نایب بر حقش مقام معظم رهبری و تمام مسلمانان بویژه شما نمازگزاران تبریک عرض می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با بیان اینکه اهل تسنن روز دوازدهم ربیع الاول را روز میلاد پیامبر اکرم (ص) می دانند اظهار داشت : بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) فاصله بین 12 تا 17 ربیع الاول را هفته وحدت نامگذاری کرد تا این امر باعث وحدت بین دو مذهب شیعه و سنی شود.

وی با اشاره به اهداف این نامگذاری از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی تاکید کرد : به فرمایش مقام معظم رهبری منظور از وحدت اسلامی یکی شدن عقاید مذاهب اسلامی نیست بلکه منظور و مراد ما از وحدت دنیای اسلامی این است که بین مذاهب اختلافی نباشد.

عزیزی در این باره ادامه داد : از اثرات وحدت اسلامی این است که وقتی کشوری از کشورهای اسلامی خوشحال است بقیه کشورهای اسلامی نیز خوشحال باشند و اگر کشوری اسلامی به دلایلی ناراحت بود بقیه کشورها نیز ناراحت باشند و برای برطرف کردن ناراحتی آن کشور به یاری او بشتابند.

امام جمعه منطقه داریون با اشاره به اینکه در آستانه دهه مبارک فجر قرار داریم گفت : به فرمایش مقام معظم رهبری دهه فجر ، دهه طلوع انقلاب است. عزیزی در این باره اضافه کرد : تمامی مسئولین ، فرهنگیان ، روحانیون و کسانی که به هر طریقی که تریبون در اختیار دارند باید در تمامی ایام بویژه در ایام دهه فجر ، دستاوردهای این انقلاب را به نسل جدید معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در منطقه داریون در ارتباط با وحدت مسئولین در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها اظهار داشت : تمامی مسئولین باید وحدت و همدلی با یکدیگر داشته باشند ، باید اختلافات سلیقه ای خود را کنار بگذارند و کاری کنند که اهداف دشمن که همان اختلاف بین مسئولین است میسر نشود.

وی اضافه کرد : مسئولان باید توجه داشته باشند که به فرمایشات مقام معظم رهبری گوش بدهند و با یکدیگر وحدت داشته باشند و برای تأمین نیازهای ضروری مردم تلاش کنند. وی ادامه داد : ایجاد اختلاف و دودستگی در شرایط فعلی سمی مهلک است که جزء بی اعتماد کردن مردم عزیز و شاد کردن دشمنان انقلاب دستاورد دیگری ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ارتباط با ارتقاء منطقه داریون به بخش گفت : در هفته ای که گذشت کارشناس و نماینده استانداری و وزارت کشور به منطقه داریون آمدند و تمامی شرایط را بررسی کردند و از تمامی روستاها بازدید کردند.

عزیزی در این باره توضیح داد : بعد از بازدید و بررسی نظر مساعدی در ارتباط با منطقه داشتند. نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به فعالیت هایی که در طول این 3 سال داشته اظهار داشت : بنده حقیر در طول این 3 تمام سعی و تلاش خود را کرده ام تا بتوانم مشکلات این منطقه را برطرف کنم. وی ادامه داد : از تمامی مسئولین منطقه ای می خواهم که تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات منطقه انجام دهند.

حجت الاسلام عزیزی با اشاره به اینکه منطقه داریون دارای فرقه ضاله بهائیت است گفت : در گذشته تعداد زیادی از اهالی شهر داریون به علت عدم آگاهی جزء فرقه ضاله بهائیت بوده اند که عده کثیری از آنها آگاه شده اند و به مذهب شیعه روی آورده اند و امیدواریم در آینده این فرقه بطور کلی ابتدا در منطقه داریون و سپس در سراسر ایران اسلامی نابود شود.