رفتار های فرهنگ محور تماشاگران فارسی باز هم افتخار مجموعه فرهنگی ورزشی حافظیه خواهد بود مسوول بلیط فروشی هیات فوتبال استان فارس گفت: تنها همراهی و صبوری تماشاگران بوده است که هیات فوتبال فارس توانسته مقامی شایسته و قابل توجه در برگزاری آبرومندانه بازی های مهم و حساس لیگ برتر فوتبال کشور در ورزشگاه حافظیه […]

رفتار های فرهنگ محور تماشاگران فارسی باز هم افتخار مجموعه فرهنگی ورزشی حافظیه خواهد بود
مسوول بلیط فروشی هیات فوتبال استان فارس گفت: تنها همراهی و صبوری تماشاگران بوده است که هیات فوتبال فارس توانسته مقامی شایسته و قابل توجه در برگزاری آبرومندانه بازی های مهم و حساس لیگ برتر فوتبال کشور در ورزشگاه حافظیه شیراز بدست آورد.
وی با تقدیر از بیانات مدیران عامل و مربیان و بازیکنان تیمهای میهمان در خصوص نظم موجود در برگزاری دیدارهای لیگ برتر فوتبال کشور در این مجموعه , آن را افتخاری برای فوتبال دوستان فارسی نامید و افزود: در آستانه نو شدن سال و آماده شدن سایت فرهنگی حافظیه شیراز در امر میزبانی از میهمانان نوروزی انتظار ما از علاقمندان به فوتبال ارائه همان رفتارهای فرهنگ محور و قانونمدار گذشته است تا نام فارس بیش از پیش بر قله ادب و فرهنگ و مذهب ایران اسلامی بدرخشد.


مدیر خزانه‌داری و پشتیبانی هیئت فوتبال استان فارس در آستانه دیدار تیم‌های مقاومت شهید سپاسی شیراز و استقلال تهران , ضمن بیان مطالب فوق از زمان و مکان فروش بلیط ورودی ورزشگاه حافظیه شیراز جهت تماشای این بازی نیز خبر داد.
وی افزود : مطابق برنامه ریزی های گذشته که با همفکری و همراهی اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال فارس و با تدابیر نیروهای شریف شورای تامین استان و نیروهای انتظامی و امنیتی و یگان ویژه انتظامی و عوامل حراست و سایر ادارات و ارگانهای دست اندرکار اجرای بازی که همواره یاور هیات فوتبال و خدمتگذاران تماشاچیان فرهیخته می باشند و همکاری بی شائبه کارشناسان عمرانی و متخصصین تسطیح و آماده سازی زمین چمن ورزشگاه که انصافا شبانه روز با تلاش خود زمین چمن را برای یک بازی استاندارد فراهم نمودند و تلاششان قابل ستایش است و بهره گیری از تجارب مثبت شیوه نوین فروش بلیط و با هدف جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و رفاه حال تماشاچیان تصمیمات موثری جهت تسهیل در امر تهیه بلیط و ورود تماشاگران اتخاذ شد.
کرمدار با بیان اینکه مثل بازی تیمهای فجر شهید سپاسی و پرسپولیس تهران تنها یک برگ بلیط به هر تماشاچی فروخته خواهد شد، گفت: شیوه ورود به ورزشگاه نیز به گونه است که تماشاگران به محض خرید بلیط ملزم به ورود به ورزشگاه و استقرار در صندلی های تماشاگران خواهند شد و هیچ تماشاگری امکان خروج از ورزشگاه تا زمان شروع بازی را نخواهد داشت، به همین جهت اگر فردی قصد ورود به استادیوم را ندارد، از خرید بلیط خودداری کند .
مدیر خزانه داری هیات فوتبال استان فارس یادآور شد: تعداد 11 هزار بلیط به قیمت سه هزار تومان تهیه شده که کار فروش آن از ساعات اولیه صبح با نظر به فراهم بودن شرایط و صلاحدید مسوولان برگزاری آغاز می شود و دربها جهت ورود تماشاگران گشوده می شود.
وی خواستار تهیه بلیط در ساعات اولیه فروش بلیط شد تا از ایجاد فشار و ازدحام در صفوف و آسیب احتمالی به خردسالان یا افراد مسن هنگام تهیه بلیط جلوگیری شود.
کرمدار گفت: به جهت رعایت نظم و عدم ایجاد اختلال در ورود تماشاچیان و میهمانان تغییراتی در برخی ورودیها انجام پذیرفته است و از این رو دربهای شماره یک (روبروی حافظیه) مخصوص تماشاگران فارسی و علاقمندان به تیم میزبان و درب شماره دو (روبروی روغن نباتی) مخصوص ورود تماشاگران تیم میهمان در نظر گرفته شده است و محل ورود خودروهای آتش نشانی، اتفاقات و اورژانس، درب شماره سه در خیابان جنب حرم مطهر علی ابن حمزه (ع) می باشد. همچنین درب شماره چهار در باغ ملی مخصوص جایگاه ویژه VVIP و اصحاب رسانه و مسوولین اجرایی و درب شماره شش (نبش باغ ملی) که به خیابان حافظیه منتهی می شود ویژه ورود میهمانان VIPو ویژه ورود خودروی پوشش تصویری صدا و سیما پیش بینی و تعبیه شده است.
وی از اصحاب رسانه خواست با همراه داشتن کارت شناسایی ویژه پوشش خبری لیگ، یکساعت قبل از آغاز بازی در محل ورزشگاه حاضر باشند.
مدیر خزانه‌داری و پشتیبانی هیئت فوتبال استان فارس همچنین از کسانی که قصد تماشای این بازی در ورزشگاه را دارند درخواست کرد از خرید بلیط‌های خارج از گیشه و دست دوم خودداری نمایند چرا که هیات فوتبال فارس هیچگونه مسوولیتی در قبال خرید بلیط‌های جعلی از دست افراد سودجو نخواهد داشت.
کرمدار از مسدود شدن خیابان حد فاصل چهاراه حافظیه تا ادبیات در روز برگزاری بازی فجر شهید سپاسی و استقلال تهران بنا بر تصمیمات پلیس راهور ناجا خبر داد و از شهروندان و تماشاگران درخواست کرد تا در زمان بازی تحت هیچ عنوان وسیله نقلیه خود را اطراف این ورزشگاه متوقف نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تمهیدات جدیدی که توسط مسوولین اداره کل ورزش و جوانان فارس و متولیان اجرایی اندیشیده شده است خبر داد که طی آن برنامه های متنوع فرهنگی – هنری جهت استفاده بهینه تماشاگران از ساعات مانده به شروع بازی و همچنین بین دو نیمه اجرا می شود.
کرمدار از حضور قاضی ویژه رسیدگی به جرائم ورزشی و اکیپ ویژه قضایی در محل ورزشگاه در زمان مسابقه خبر داد و گفت: در جهت حفظ امنیت تماشاگران و نیز محیط ورزشگاه و اجرای اصول اخلاقی و ارزشی در میدان ورزش این گروه با همراهی تماشاچیان و فوتبال دوستان انجام وظیفه خواهد نمود.
شایان ذکر است براساس اعلام سازمان لیگ، بازی فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال تهران راس ساعت 30/14 روز جمعه 27 بهمن ماه سال جاری در محل مجموعه ورزشی حافظیه شیراز برگزار می شود.