یوسف بذرافکن| مردان نیک همیشه مردان مشهور و سرشناسی نیستند که همه آنها را به سبب مقام یا ثروت شان بسناسند مردان نیک انهایی هستند که به علت صفات نیکشان محبوب خدا و خلق خدایند . یکی از مردان نیک مرحوم شیخ شکر علی جهانی بود . همه ی عمرش را به عبادت و اطاعت […]

یوسف بذرافکن|
مردان نیک همیشه مردان مشهور و سرشناسی نیستند که همه آنها را به سبب مقام یا ثروت شان بسناسند مردان نیک انهایی هستند که به علت صفات نیکشان محبوب خدا و خلق خدایند . یکی از مردان نیک مرحوم شیخ شکر علی جهانی بود .

همه ی عمرش را به عبادت و اطاعت خدا گذراند ، لحظه ای از یاد و نام خدا غافل نشد ،حق کسی را ضایع نکرد و به کسی ظلم ننمود ،دلی را نشکست و فقط به به قیامت و جهان جاوید می اندیشید ،اهل قرآن و نماز شب بود مردم را با لسان عامیانه نصیحت می کرد و خیر خواه مردم بود ، وحود وکلامش مردم را به یاد خدا و معاد می انداخت .

به تمام معنا عاشق صادق اهبیت علیهم السلام بود ، نو حه سرا و مرثیه خاندان عصمت و طهارت بود ،یک عمر مردم را وعظ و نصیحت می کرد . فرزندانش را خداداد ،الله داد ،علی داد ،ابوذر و سلمان نام گذاری کرده بود . با وجود آنکه عبد خدا بود همیشه از خوف خدا اشک می ریخت ،مهربان ،دلسوز و خوش رفتار بود به دنیا دل نبسته بود و همواره بنده شاکر خداوند بود . از امر به معروف و نهی از منکر دست برنمی داشت ،عاشق حضرت ولی عصر (عج) بود و در تمام مراسم دینی حضور داشت با وجود که دانشگاه نرفته بود اما عالم و اهل مطالعه بود ،به خاطر عدالت و اخلاصش مردم به او اقتدا می کردند در زمان حیاتش زبانزد عام و خاص بود به روجانیت و مراجع تقلید ارادت داشت و با فرقه ضاله به مبارزه و مباحثه می پرداخت .

هرچند جوزه علمیه نرفته بود اما احکام دین را می دانست و قاری قرآن بود و به همین خاطر مردم ایشان را شیخ لقب داده بودند در ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام به دیدار حق شتافت و مردم قدر شناس منطقه داریون در یک تشیع جنازه بی نظیر او را تا آرامگاه ابدیش بدرقه کردند . روحش شاد و یادش جاوید.