یوسف بذرافکن| برخی از انسانها از این دنیای زود گذر و فانی برای سرای باقی وابدی خود توشه برمی دارند وخدمت بی مزد ومنت به مردم را تحفه الهی دانسته و آن را غنیمت می شمارند که آدمی در دنیای جاویدان به ایمان ،تقوی و عمل صالح خالصانه سخت نیازمند است. یکی از نیک مردانی […]

یوسف بذرافکن|
برخی از انسانها از این دنیای زود گذر و فانی برای سرای باقی وابدی خود توشه برمی دارند وخدمت بی مزد ومنت به مردم را تحفه الهی دانسته و آن را غنیمت می شمارند که آدمی در دنیای جاویدان به ایمان ،تقوی و عمل صالح خالصانه سخت نیازمند است.

یکی از نیک مردانی که لحظه ای از خدمت به محرومان غافل نشد زنده یاد مرحوم قاسم کاشفی بود ایشان در داریون در خانواده ای زحمت کش به دنیا امد و با اراده و پشتکار پشت مشکلات را بر زمین آورد.

بعد از فراغت از تحصیل در کسوت معلمی راه و شغل انبیا را پیشه کرد و به خدمت به دانش آموزان و معلمین مشغول شد ، اخلاق خوش ، کلام شیواو اخلاص ایشان باعث مجذوب شدن دانش آموزان به ایشان شد او از هر فرصتی برای خدمت به مردم محروم استفاده می کرد و در هرجایی که نیاز بود حضور می یافت .

ایشان در تظاهرات مردم برعلیه رژیم شاهنشاهی در داریون نقش به سزایی داشت و در سازماندهی تظاهرات و انعکاس اخبار انقلاب به مردم فعالیت می نمود پس از پیروزی انقلاب اسلامی از بنیانگذاران اولین گروه مقاومت بیسج در داریون بود و چون درد محرومیت را چشیده بود با چند نفر از دوستانش کمیته امداد امام خمینی را در داریون تاسیس کرد.

مرحوم کاشفی در دوران مسولیت خود در نمایندگی آموزش و پرورش با جذب نیروهای بومی به آموزش و پرورش خدمتی بزرگ و بی نظیر را به رشد فرهنگ و تعلیم و تربیت نمود ، بسیاری از معلمین بومی داریون در زمان وی بعنوان معلم حق التدریس و بعدا معلم رسمی به آموزش و پرورش راه یافتند .

وی اولین عکاسی رادر داریون افتتاح کردو علاوه بر آن به جذب جوانان به ورزش و فعالیتهای فرهنگی پیشگام بود و با وجود حسادت ها ی فراوان، از خدمت به مردم بعنوان نما ینده بخشدار فرو گذار نبودو سرانجام در یک روز دردناک در حالی که برای رسیدگی به محرومین تحت پوشش کمیته امدادامام خمینی عازم روستاهای حومه بود بر اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد و مردم را در غم و اندوه فرو برد .

روحش شاد ، یادش گرامی