جلیل زارع| به نام خداوند جان و خرد رئیس محترم شورای اسلامی شهر داریون، جناب آقای ناصر شرفی… عرض سلام و تشکر از پاسخ مشروح و سریعتان به نامه و فراخوان داریون نما برای منطقه ی داریون. لازم است در فرصتی مناسب، نه خیلی دیر و دور، ضمن نشستی با خبرگان و صاحبان فکر و […]

جلیل زارع|

به نام خداوند جان و خرد

رئیس محترم شورای اسلامی شهر داریون، جناب آقای ناصر شرفی…

عرض سلام و تشکر از پاسخ مشروح و سریعتان به نامه و فراخوان داریون نما برای منطقه ی داریون.
لازم است در فرصتی مناسب، نه خیلی دیر و دور، ضمن نشستی با خبرگان و صاحبان فکر و اندیشه و مطابقت کامل مطالب و پاسخ های جنابعالی به مشکلات، معضلات و مطالبات و پرسش های مطرح شده در فراخوان، و ارئه مستندات لازم توسط جنابعالی و سایر مسئولین محترم، تجزیه و تحلیل عمیق و کاملی را بر فراخوان که پاسخ شما نیز جزئی از آن است، داشت و در گردهمایی و همایش بزرگ مرحله ی سوم فراخوان، به نقد کشانید.

ناصر شرفی رییس شورای اسلامی شهر داریون

همه ی این ها، می تواند، مقدمه ی خوبی باشد برای برگزاری گرد همایی و همایش بزرگ مرحله ی سوم فراخوان ،حتی اگر هزینه ای را هم بطلبد. هزینه نکردن برای چنین امر مهم و حیاتی ، صرفه جویی نیست. گاهی ما اصرار داریم، در صرفه جویی، صرفه جویی کنیم! اگر در هزینه ی چنین مواردی صرفه جویی شود، صد ها برابر آن ، برای پیامدهای منفی آن هزینه می شود و گریزی از آن نیست. و از سر اجبار و اضطرار، باید پرداخت. حالا یا از جیب مردم مظلوم و زحمتکش یا از جیب بیت المال که هر دو در نهایت، یک جیب است و باید این جیب و آن جیب نداشته باشد. تازه،این هزینه های مالی است. هزینه های معنوی و حتی جانی زیادی را باید فدای صرفه جویی های غیر منطقی و نسنجیده و خام کرد و ما به راحتی همواره چنین هزینه های گزافی را پرداخت کرده و می کنیم و انگار قرار است تا قیام قیامت ادامه داشته باشد.ولی برای به ظاهر هزینه هایی که عین سرمایه گذاری مادی و معنوی است، آسمان را به ریسمان می دوزیم.
مسلما، چنین تجزیه و تحلیل های عمیق و کاملی که باید حتما صورت پذیرد، جزو لاینفک اهداف مرحله ی سوم فراخوان است و از آن گریزی نیست. مگر آن که هدف از چنین گردهمایی و همایش هایی فقط صرف ناهار و ریخت و پاش های آن چنانی و تقدیم هدایا به مدعوین و اهدای لوح تقدیر به ”که” و ”چه” باشد که آن هم از دید شما، محلی برای تامینش نیست و از دید ما، محلی از اعراب ندارد.
مسئولین محترم… ما به دنبال این قبیل ظواهر که شاید در جای خودش، آن هم به مقدار اندک و به دور از اسراف، اگر هدفی را دنبال کند جایز است، نیستیم. هر چند هدایا و لوح تقدیر می تواند نوشته ای زیبا و پر معنا بر برگی کاغذ باشد که هزینه ی زیادی هم ندارد، نه لزوما هدایای آن چنانی و….
خیالتان را آسوده کنیم، نخبگان و خیرینی را که ما قصد داریم از جمله مدعوین فراخوان باشند، نیازی به لوح تقدیر حتی روی یک برگ کاغذ عادی هم ندارند. اصلا ما می خواهیم جلو همین زیاده روی ها و رسم و رسومات دست و پا گیر را بگیریم. ناهار هم نمی خواهیم. گردهمایی را در یکی از روزهای بلند بهاری خدا ، بعد از ظهر، آغاز و قبل از گرسنه شدن خلق الله، به پایان می رسانیم تا بروند و شام را در کنار خانواده محترمشان همراه با لبخند عزیزانشان صرف نمایند و لذت وافر و کافی ببرند. بودند و هستند خیرینی که سفره های آن چنانی را در ایام محرم و صفر و…. می گسترانند و همه ی اهل محل را به پای آن می کشانند و با یک اشاره ی ما به سر می دوند که ما دنبال آن هم نیستیم.
می خواهیم خبرگان و صاحبان فکر و اندیشه امان را به تفکر و تعمق و تعقل دعوت کنیم نه سفره های پر از اغذیه و اشربه های رنگ و وارنگ از قبیل برنج و کباب کوبیده و برگ و بختیاری و سلطانی و مرغ بریان و جوجه کباب و نوشابه های زرد و مشکی. و ..چه …و… چه…
خداوند رحیم و رحمان که هست و نیست ما به ید قدرت اوست، بندگان خوب و شایسته اش را در ایام ماه مبارک رمضان بر سر سفره ی انواع نعمت ها و خوراک های معنوی دعوت می کند نه مادی.
در پایان، بار دیگر تاکید می کنیم و بر آن اصرار می ورزیم که تجزیه و تحلیل های عمیق و کامل ، جزو لاینفک اهداف مرحله ی سوم فراخوان است و حذف شدنی نیست.
پس ،قبل از هر کاری، لازم است مستندات مورد نیاز فراهم گردد و شاید پاسخ گویی سایر اعضای شورا و مسئولین بومی و غیر بومی و حتی کلان شهر شیراز را نیز بطلبد که اگر تشخیص داده شود، باید صورت پذیرد….. والسلام .
… مثل همیشه بی صبرانه منتظر دیدگاه های سازنده ی عزیزان هستم، چرا که در واقع چنین تصمیمات و اقداماتی حاصل همین دیدگاه های شما در مراحل اولیه ی فراخوان است…
پس خواهر گرامی… برادر عزیز… کاربران فعال و دلسوز و پی گیر….نمایندگان و مسئولین راستین مردم… نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه…. اکنون وقت آن است که نقطه ای بر …. بگذارید و بروید سر خط….