گفت و گو:علی اصغر احمدی| دوازدهم اردیبهشت ماه برابر است با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری که این روز را روز معلم نام نهاده اند. به همین مناسبت گفت و گویی انجام دادیم با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون. آنچه در ادامه می خوانید حرفهای نماینده ولی فقیه در منطقه داریون […]

 گفت و گو:علی اصغر احمدی|

دوازدهم اردیبهشت ماه برابر است با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری که این روز را روز معلم نام نهاده اند. به همین مناسبت گفت و گویی انجام دادیم با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون.

آنچه در ادامه می خوانید حرفهای نماینده ولی فقیه در منطقه داریون است درباره مقام و منزلت معلمان عزیز.

 *همانطورکه مستحضرید,12 اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله شهید مطهری نزدیک است .لذا به عنوان اولین سوال از شما میخواهیم که برای نسل امروز ازمتفکر شهید آیت الله مطهری (ره)جمله ای بیان کنید.

بنده به همین اندازه معرفی می کنم که حضرت امام رحمه الله علیه آثار این استاد شهید را برای جوانان اعم از دانشجویان وطلاب بدون استثناء قابل استفاده ومفید می دانند.

*-از نظر شما یک معلم خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

ویژگی یک معلم خوب همان ویژگیهایی است که , معلمان خوب به ما یاد داده اندوآن هدایت از ظلمات به سوی نور است.

*نگاه دین به شغل معلمی چیست؟

دین به معلمی نگاه شغلی ندارد,بلکه نگاه دین به معلمی نگاهی پیامبر گونه است.یعنی معلمی شغل انبیاء است.ومهمترین برنامه انبیاء دعوت پیامبران به توحید و نفی شرک بوده است.

*از شما می خواهم برای ما وهمه جوانانی که به دنبال معلمی الگو هستند,یک معلم اسوه معرفی کنید؟

معلم اسوه به یکی محدود نمی شود بلکه ما معلمان اسوه زیادی داریم,که در رأس همه آنها وجود نبی مکرم اسلام(ص),ائمه اطهار,اولیاء الهی ودر عصر حاضر هم حضرت امام(ره)ومقام معظم رهبری (مدظله)معلمان اسوه برای همه دنیا هستند.

*آخرین سوالم را می خواهم از شما اینگونه بپرسم که اگر الان به عنوان دانش آموز دوره ابتدایی یا راهنمایی بودید بهترین هدیه ای که به معلمتان می دادید چه بود؟

بهترین هدیه ای که به معلمم می دادم هدیه ای مرکب از سه جزءبودکه جزء اول درس خواندن ؛جزء دوم هدیه دادن در حد توان ولو به نوشتن یک جمله روی کاغذ و جزء سوم دعا کردن برای عزت وعاقبت به خیر شدن معلمم.