خبرنگار:احمدرضا ارج زاده| نماز عبادی – سیاسی جمعه در منطقه داریون به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعه منطقه داریون و با حضور پر شکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار این منطقه  در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد. به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه داریون حجت الاسلام والمسلمین […]

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادی – سیاسی جمعه در منطقه داریون به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعه منطقه داریون و با حضور پر شکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار این منطقه  در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه داریون حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته و به روال همیشگی، خود و همۀ مؤمنین نمازگزار را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به بعثت پیامبر در 27 ماه رجب گفت : بزرگترین حادثه تاریخ بعثت پیامبر اکرم محمد مصطفی (ص) است.
عزیزی به آیات سورۀ جمعه در ارتباط با هدف از بعثت پیامبر اشاره کرد و اظهار داشت : خداوند پیامبر را به رسالت مبعوث گردانید که چند کار مهم را انجام دهد، 1- قرآن کریم که به صورت غیب بوده را به وسیله پیامبر نازل گردانید(قرائت و تلاوت قرآن)، 2- تزکیه نفوس برای درک کتاب و حکمت، 3- تعلیم کتاب و حکمت
امام جمعه منطقه داریون افزود : پیام بعثت انبیاء آزادگی از طاغوت ها و خرافات و سنت های غلط است.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه دوم و پس از دعوت خود و همه مؤمنین نمازگزار به تقوای الهی و دوری از محرمات گفت : امروز 27 ماه رجب روز مبعث افضل الانبیاء، خاتم المرسلین، اسم اعظم خداوند حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است و روزی است که در طول سال به عظمت امروز روزی نیست.
وی به اعیاد ماه مبارک شعبان در هفته آینده اشاره کرد و اظهار داشت : روز چهارشنبه هفته آینده که سوم شعبان است روز میلاد امام حسین (ع) است که در تقویم جمهوری اسلامی به روز پاسدار نامگذاری شده است، و همچنین پنج شنبه روز میلاد ابوالفضل العباس (ع) است که در تقویم به نام روز جانباز نامگذاری شده است و روز جمعه که برابر پنجم شعبان است روز تولد علی بن حسین امام سجاد (ع) می باشد و تمامی این اعیاد را به شما اهالی مؤمن منطقه تبریک عرض می نمایم.
عزیزی گفت : باید از این اعیاد درس بگیریم و به فرمودۀ امام (ره) آنچه ما باید در روز مبعث به آن توجه کنیم این است که بعثت رسول خدا (ص) راه رفع ظلم ظالم را به مردم نشان می دهد که مردم بتوانند با قدرت های بزرگ مقابله کنند.
امام جمعه منطقه داریون با بیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات باعث حفظ اسلام و نظام است تأکید کرد : من و شما باید بصیر و هوشیار باشیم که استکبار جهانی دشمن دین، قرآن و نظام هستند.
عزیزی در این باره ادامه داد : به فرموده امام (ره) هدف نهایی انتخابات حفظ اسلام است که از آخرین توصیه های امام (ره) در وصیتنامه اش است.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه مقام معظم رهبری و امام (ره) ملاک هایی را برای انتخاب رئیس جمهور مشخص کرده اند اظهار داشت : رئیس جمهور باید ملاک هایی چون اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و رهبری، دلسوز مردم، کارآمد و نقاط قوت رئیس جمهور قبل را داشته و و نقاط ضعف را نداشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در باب انتخابات شوراهای شهر و روستا به چند نکته اشاره کرد و اذعان داشت : کسانی که انتخاب می شوند (شوراها) و کسانی که انتخاب می کنند (مردم) باید به چند نکته توجه داشته باشند، 1- هدف همه خداوند باشد 2- نامزدها و کاندیدای محترم شهر و روستا وعده های نشدنی که در حیطۀ وظایف آن ها نیست به مردم ندهند 3- تعصب بی جا نسبت به فامیل نداشته باشید و به هر کس که دلسوز، کارآمد، مؤثر، پاک و با تقوا است رأی دهید و نکتۀ آخر که همۀ شما اهالی منطقه داریون باید مد نظر داشته باشید این است که دفتر امام جمعه و ستاد اقامه نماز جمعه منطقه داریون و بندۀ حقیر از هیچ گروه و ائتلاف و اشخاصی حمایت نمی کند و اگر افراد و گروه هایی خود را به دفتر امام جمعه نسبت دهند شما باور نکنید.
امام جمعه منطقه داریون در پایان به حضور حداکثری اهالی منطقه داریون در انتخابات اشاره کرد و گفت : حضور حداکثری شما در آینده برای منطقه مفید است و انعکاس خوبی در سطح استان خواهد داشت و در آینده در ارائه خدمات از طرف مسئولین مؤثر خواهد بود و به همۀ شما توصیه می کنم که حضور حداکثری در انتخابات داشته باشید.