خبرنگار:علی مختاری| برداشت جو دیم و آبی درروستای دودج آغاز و پیش بینی می شود با توجه به بارش های خوب در سال زراعی ، مقدار قابل توجهی جو دیم و آبی و گندم از سطح زیر کشت این روستا برداشت و روانه سیلوها شود. به گزارش داریون نما طبق بازدیدی که توسط مهندسان جهاد […]

خبرنگار:علی مختاری|

برداشت جو دیم و آبی درروستای دودج آغاز و پیش بینی می شود با توجه به بارش های خوب در سال زراعی ، مقدار قابل توجهی جو دیم و آبی و گندم از سطح زیر کشت این روستا برداشت و روانه سیلوها شود.

به گزارش داریون نما طبق بازدیدی که توسط مهندسان جهاد کشاورزی شهرستان شیراز انجام گرفته آنان اظهار داشتند احتمال دارد به کشاورزانی که جوهای دیم زیر کشت آنها دچار سوم زدگی (زرد شدن جو و گندم )شده است ،مبلغی بعنوان جبران خسارت پرداخت شود.

گفتنی است که سطح زمین زیر کشت گندم و جو در دودج دو هزار هکتار است که هر ساله و با آغاز فصل درو کمباین های زیادی از روستاهای اطراف نظیر رحمت آباد،خیرآباد،آبشور،تنگ قیر،داریون و دودج کار برداشت را به عهده دارند.

قابل ذکر است روستای دودج یکی از قطبهای کشاورزی منطقه بوده که هر ساله مقدار قابل توجهی گندم به انبارهای تعاونی تحویل می دهد.