جلیل زارع| خدایا ! ما را آن ده که ما را آن به … سلام بر کاندیداهای عزیز و محترم . . . قصد ندارم در این مکتوب، اهمیت ویژه ی شوراها و یا مشکلات و معضلاتی که دامنگیر مردم مظلوم و زحمت کش منطقه است، را برشمارم. به اندازه ی کافی در مورد مقوله […]

جلیل زارع|

خدایا ! ما را آن ده که ما را آن به …
سلام بر کاندیداهای عزیز و محترم . . . قصد ندارم در این مکتوب، اهمیت ویژه ی شوراها و یا مشکلات و معضلاتی که دامنگیر مردم مظلوم و زحمت کش منطقه است، را برشمارم. به اندازه ی کافی در مورد مقوله ی اول در همین سایت، قلم فرسایی شده است. کاندیداهای عزیز را بر مرور و بازخوانی آن ها تشویق و ترغیب می کنم.
به مقوله ی دوم نیز به وفور در جا جای سایت پرداخته شده است که مهم ترین آن ها جمع بندی مشکلات، معضلات و مطالبات حقه ی مردم فهیم و آگاه منطقه است که در ” مرحله ی دوم فراخوان عمومی داریون نما” آمده است و پیشنهاد می کنم حتماً ضمن بازخوانی کامل آن ها به مسیری که در پیش رو دارید، بیش تر واقف شوید. و اما سخن من چیز دیگری است و آن دو روی سکه ای است که می خواهم صادقانه در موردش گپ بزنیم و چاره اندیشی کنیم.
این روی سکه:
الحمدلله، اکثر قریب به اتفاق شما کاندیداها، جوانان خوش فکر، خلاق، مبتکر، مومن و با سوادی هستید که به نظر می رسد عزمتان را جزم کرده اید برای خدمت صادقانه و خالصانه؛ که اگر جز این باشد، جز اتلاف بهترین اوقات و از دست دادن فرصت های طلایی زندگی شخصیتان، چیزی عایدتان نمی شود که هیچ، در آن دنیا نیز باید در پیشگاه باری تعالی سخت پاسخ گو باشید.
احساسم به من می گوید که عزمتان جزم است برای همان خدمت خالصانه و صادقانه. پس عزیزان دل برادر . . . نگران هیچ چیز نباشید که خداوند پشت و پناهتان است و ما هم به شدت حامی و پشتیبانتان. و اگر شما بخواهید و قابل بدانید، در این مسیر پر نشیب و فراز، همراهتان خواهیم بود و از هیچ کوشش و مساعدتی، دریغ نخواهیم ورزید.
ما از شما، توقع معجزه و ممکن ساختن ناممکنات و دور از ذهن ها را نداریم. نمی خواهیم برایمان بند داریان، غار سنگ سوراخی، دریاچه ی خالدآباد، برج بین الملی و چه و چه ایجاد کنید که این ها اغراق گویی های طنز گونه است تا بتوانیم در کنار آن، برخی از خواسته های معقولمان را نیز در قالب همین طنزها عنوان کنیم. خواسته هایی هم چون سر و سامان دادن به وضعیت نابسامان جاده ی شیراز ـ داریون، حل مشکلات و معضل بی کاری، اعتیاد، بی تفاوتی، رسیدگی به وضعیت آموزشی و پرورشی کودکان، نوجوانان و جوانان و ایجاد رفاه نسبی شهروندان و سایر چیزهایی که در قالب طنزها، خنده بر لب ها نشانده و در قالب فراخوان ها، اندوه و تاسف را بر قلب ها حاکم نموده است.
ما از شما تلاش، پشتکار، جدیت در ممکن ساختن ممکن های بالقوه ای که برخی از آن ها به همت امام جمعه ی محترم، اعضای شوراهای سابق و فعلی و مسئولین بومی و غیر بومی راستین مردمی و البته همیاری خود مردم، تحقق یافته و قسمت اعظم و مهم آن، هم چنان دست نخورده و یا زخمی شده باقی مانده است و در این راه، تنهایتان نیز نخواهیم گذاشت و اگر بخواهید، می توانید روی تلاش و کوشش ما هم حساب کنید؛ هر چند یاور اصلی خداست و اگر ما حرکت کنیم و برکت را از او بخواهیم سرنوشتی را برایمان رقم خواهد زد که استحقاقش را داریم. ما روی پتانسیل قوی نیروی جوانی و علم و دانش و پشتکار و انگیزه و نیت خالصانه ی شما حساب می کنیم و شما هم روی حمایت و تجارت ما که در گذر زمان حاصل شده است، حساب کنید.
که این دو، در کنار هم، اگر در جهت الهی باشد، چاره ساز و کارساز است و در آن هیچ شک و تردیدی نیست.
لب کلام این روی سکه:
نگرانی و تردید را از خود دور کنید و بدانید که تصمیم خوبی را در بهترین ایام عمرتان گرفته اید و ا نتخابتان کم تر از جهاد فی سبیل الله نیست.
و اما آن روی سکه:
برای مردم مظلوم و زحمت کش منطقه، فرصت های طلایی زیادی از دست رفته است و د یگر جای ریسک کردن و آزمون و خطا نیست. باید تا خیلی دیر نشده است، چاره ای اندیشید و از این وضع اسف بار و کوله بار مشکلات و معضلات، رهایی یافته و برای احقاق حقوق و مطالبات مسلم مردم، مصمم و منسجم، به پا خاست و راه را برای رشد و شکوفایی سریع تر منطقه هموار نمود.
هر چند قرار نیست همه ی گره های کور مشکلات و معضلات با دست ما و شما باز شود؛ که اگر چنین باشد، دست ها که هیچ، دندان ها هم کار ساز نیستند؛ ولی قرار است در راه نیل به آن چه که در توان ما و شماست، گام های محکم و جدی برداریم و آن چه را که در توان مسئولین و سازمان ها و نهادهای بالاتر است، با اراده ای پولادین و تصمیمی راسخ و تلاشی منسجم و بی وقفه از آنان مطالبه کرده و تا رسیدن به حقوق مسلم مردم از پای ننشینیم.
و اما لب کلام آن روی سکه:
باید مثل بسیجی های زمان جنگ فکر کنیم که جهاد فی سبیل الله، اولویت اولشان بود و در راه رسیدن به هدف، از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکردند و با جان فشانی و ایثار و البته توکل و اعتماد کامل به خداوند متعال و یاری خواستن از او، کاری کردند کارستان، و وظایف محوله ی شوراهای شهر و روستاهای منطقه امام را اولویت اولمان قرار دهیم. اگر آمده ایم برای خدمت صادقانه و خالصانه که اجری عظیم دارد و فرشتگان از شمارش آن عاجز، باید فرهنگ ایثار و فداکاری را ملکه ی ذهنمان کنیم و پا در جبهه ای مقدس بگذاریم و جز به آن چه خدا در پس تلاش و ایثار ما، برایمان می پسندد، فکر نکنیم که ”ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم”.
پس برادران وخواهران محترم کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای منطقه ی داریون، بدون نگرانی و تردید، و با تفکر و مطالعه ی دقیق مشکلات و معضلات و مطالبات حقه ی مردم، برنامه هایتان را برای رشد و شکوفایی منطقه، ارائه داده و در ” داریون نما” نمایش دهید و بدانید که ما به شما جوانان برومند این مرز و بوم، اعتماد و اطمینان کامل داریم و برآنیم تا شما را برای این امر مهم و حیاتی برگزینیم و پس از گذر از این مرحله، نیز همراهتان باشیم و به این اطمینان و اعتقاد برسیم که خدا نیز یار و یاورمان است. . .
حالا دیگر منتظر به نمایش درآمدن برنامه هایتان در بستر فضای مجازی داریون نما هستیم . . . پویا و پایا باشید.