نوشته:یوسف بذرافکن عکس ها:علی زارع ******************* انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا با شکوه هر چه تمام تر و با حضور حماسی مردم ایران برگزار شد مردم منطقه داریون هم در خلق این« حماسه سیاسی » مورد نظر مقام معظم رهبری نقش داشتند. محل های اخذ رای از همان […]

نوشته:یوسف بذرافکن

عکس ها:علی زارع

*******************

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا با شکوه هر چه تمام تر و با حضور حماسی مردم ایران برگزار شد مردم منطقه داریون هم در خلق این« حماسه سیاسی » مورد نظر مقام معظم رهبری نقش داشتند.

محل های اخذ رای از همان ساعات اولیه شروع رای گیری شاهد تجمع مردم همیشه در صحنه منطقه داریون بود ،حضور جوانان رای اولی در کنار نسل اولی های انقلاب زیبا و تماشایی بود ، پیر و جوان ،زن و مرد همه آمده بودند که در سرنوشت آینده کشور شان و آبادی و ترقی شهر و روستا هایشان مشارکت نمایند ،به علت استقبال فراوان مردم در بعضی از حوزه ها، رای گیری تا نیمه های شب ادامه داشت . فرمانداری شیراز ، بخشداری بخش مرکزی ، هیئت اجرایی ،هیئت نظارت ،بازرسان وزارت کشور و شورای نگهبان و همه دست اندر کاران در یک برنامه ریزی و هماهنگی قابل تقدیرکار برگزاری انتخابات هم زمان ریاست جمهوری و شوراها را به نحو احسن انجام دادند ،انتخابات در اوج همکاری،دقت و سلامت برگزار شد .

آقای میرزایی همچون گذشته در کار هماهنگی و تدارک وسایل و امکانات لازم نقش موثری داشت،اما با وجود این همه محسنات شهروندان داریونی از برخی کمبود ها گله مند بودند . از آن جایی که این اولین بار بود که با تجمیع انتخا بات ،انتخابات مهم ریاست جمهموری و شوراها همزمان برگزای می شد مشکلاتی هم محسوس بود . یکی از این مشکلات این بود که تعداد شعب اخذ رای در شهر داریون پاسخگوی انبوه شرکت کنندگان بود و متاسفانه تعداد شعب اخذ رای علی رغم رشد جمعیت و تبدیل شدن داریون از روستا به شهر همچنان ثابت مانده است ، شایسته بود به خاطر سراسری بودن انتخابات ریاست جمهوری و وجود تعداد کثیری دانشجو در شهر داریون تعداد شعب اخذ رای افزایش می یافت . مشکل دیگر کمبود منشی و عوامل اجرایی در صندوق های رای بود که روند ثبت تعرفه ها را کند کرده بود ،سومین مشکل این بود که کمبود کولر و وسایل خنک کننده محیط اخذ رای در برخی از شعبه ها ( مثل مدرسه حقیقت جو) را به محیطی فوق العاده گرم و غیر قابل تحمل تبدیل کرده بود از طرف دیگر تجمیع انتخابات و کمبود عوامل اجرایی باعث خستگی مفرط عوامل اجرایی شده و کار شمارش آراء را به روز شنبه کشاند .

امید آنکه در انتخابات بعدی که باز هم با تجمیع انتخابات برگزار می شود این کمبودها برطرف گردد. مشکلات موجود باعث شد که تعدادی از شهروندان ساعت ها در محل اخذ آراء معطل شده و حتی برخی به علت خستگی موفق به رای دادن نشوند.