علی زارع؛فرهنگی داریونی| پس از اینکه نگاهی گذرا و کلی به فعالیتهای شوراهای قبلی و کنونی کردیم به این فکر افتادم تا فعالیتهای سه دوره شورا را به صورت جداگانه جمع آوری کرده و به اطلاع مردم داریون برسانم تا انشااله با دید بازتری در انتخابات پیش رو شرکت کنند. هر چند می دانم که […]

علی زارع؛فرهنگی داریونی|

پس از اینکه نگاهی گذرا و کلی به فعالیتهای شوراهای قبلی و کنونی کردیم به این فکر افتادم تا فعالیتهای سه دوره شورا را به صورت جداگانه جمع آوری کرده و به اطلاع مردم داریون برسانم تا انشااله با دید بازتری در انتخابات پیش رو شرکت کنند.

هر چند می دانم که مردم داریون انقدر بینش و شعور دارند تا افراد اصلح را انتخاب کنند. گزارش این فعالیتها میتواند باعث شود که مردم آگاهی کاملتری از فعالیتهای انجام گرفته پیدا کنند و بدانند که کاندیداهای آینده شورای شهر چه برنامه هایی را باید در اولویت قرار دهند.بنده نه کاندید شورا هستم و نه وابسته به کسی و صرفا هدف من از نوشتن این مطالب بالا بردن سطح آگاهی مردم است تا انشااله شاهد پیشرفت کل منطقه داریون باشیم .
چند مدت پیش با اقای رسول شرفی عضو شورای اول تماس تلفنی گرفتم و از وی تقاضا کردم تا در صورت امکان خلاصه ای از فعالیتهای انجام گرفته ی شورای اول را برای ما آماده کند تا در سایت داریون نما منتشر کنیم .وی هم با وجود تمام گرفتاریها قبول زحمت کرد و مطالبی را که در ذیل می بینیم گفته های او ست از فعالیتهای انجام گرفته .

بدیهی است هر کدام از کاربران عزیز که سئوالی یا پیشنهادی یا انتقادی دارند می توانند دیدگاه خود را درج نموده تا آقای رسول شرفی به آن پاسخ دهد.بنده هم تا آنجا که اطلاعی داشته باشم در خدمت گذاری حاضر هستم.
1-اجرای پروژه ی بولوار کشاورز که می توان آنرا شروع شهریت بخشی به داریون دانست.البته در اجرای این پروژه با مشکلات بسیار جدی از جمله تعریض بخش شمالی بولوار که بخش زیادی از توان و وقت شورا را گرفت مواجه بودیم.
2-ایجاد تمهیدات لازم به منظور احداث سالن ورزشی داریون که این امر در این دوره از شورا محقق شد .لازم به ذکر است تلاشهای زیادی به منظور احداث این سالن در نقطه ی بهتری شد اما آخرالامر موفق به احداث در این مکان شدیم که این هم با تلاشها و رایزنی های بسیار با اهالی محله و ذی نفعان صورت گرفت.
3-احداث دو مدرسه ی فاطمیه و طالقانی که به دستور استاندار وقت و مهلت یک هفته ای ایشان جهت واگذاری زمین توسط شورا انجام پذیرفت.
4-تعریض و زیرسازی و آسفالت خیابان اصلی دیندارلو که آن هم با زحمت بسیاری محقق شد.
5-تهیه و تصویب طرح هادی شهری که بیش از دوسال ونیم از وقت شورا و شهرداری را به خود اختصاص داد که می توان از آن به عنوان طرح اولیه و زیربنایی شهرسازی در داریون یاد کرد.
6-احداث ساختمان بخشداری
7-جذب بودجه و جمع آوری مشارکت سهامداران قنات و لایروبی قناتها که در اقتصاد بخش وسیعی از اهالی نقش بسزایی داشت.
8-تلاش در جهت تبدیل آبفای روستایی به شهری و استقرار و استقلال آبفای داریون
9-احداث یک حلقه چاه آب شرب که مشکل جدی کم آبی شهر را برطرف نمود.
10-احداث خط لوله آب شرب به محله ی دیندارلو که با مشکل جدی کم آبی مواجه بودند و روزانه شاهد مردان و زنانی بودیم که با مشقت فراوان از تلمبه های همجوار محله آب مورد نیاز منازلشان را تامین میکردند.
11-تهیه ی نقشه و شروع ساخت ساختمان شهرداری کنونی و پارک مقابل آن
12-عملیات درختکاری حاشیه آب قنات و بولوار کشاورز و آسفالت معابر در حد توان مالی در داریون و محله دیندارلو
13- واگذاری زمین جهت ساخت ساختمان مخابرات در محله ی دیندارلوو راه اندازی آن به شکلی که تاکنون تغییری در آن صورت نگرفته است و واگذاری 200خط تلفن به شهروندان
14-پی گیریهای مستمر و نامه نگاری های فراوان در خصوص تبدیل داریون به بخش ،گاز کشی شهر داریون ،جذب بودجه با توجه به نوپا بودن شهرداری و …..
15-ایجاد تعامل مطلوب با نمایندگان مجلس ،مسئولین استانی و شهرستان جهت شناساندن داریون و جلب نظر مثبت آنان جهت توسعه ی همه جانبه شهر داریون
16-تهیه ی طرح توجیهی ساخت مجتمع فرهنگی و ارائه به فرماندار وقت شهرستان جناب آقای عرفان منش
17-تعامل مطلوب و همکاری صمیمانه با نهادهای موجود در شهر به قسمی که هفته ای یکبار اعضای شورا به اتفاق هم به یکی از نهادهای موجود سر کشی کرده و جلسه ای با مسئولین این نهادها به منظور رفع مشکلات و موانع برگزار می شد.
18-راه اندازی کمیته هایی از اقشار مختلف به منظور همکاری و مشاوره دادن به شورا که در پیشبرد برنامه ها بسیار موثر بود از جمله کمیته ی کشاورزان ،کمیته اصناف و….
19-برگزاری چهار جلسه پرسش و پاسخ با اهالی شهر در داریون و محله ی دیندارلو با حضور همه ی اعضای شورا
20-برگزاری نشست شورای اداری شهرستان و با حضور تعدادی از مسئولین استانی به منظور رفع مشکلات شهر داریون
21-ایجاد جو وحدت و همدلی در شهر با ایجاد هماهنگی در شورا (با وجود اختلاف سلیقه ای که در بین اعضای شورا وجود داشت این امر با تعامل مطلوب هر پنج نفر صورت میگرفت )وقتی تصمیمی اتخاذ می گردید دیگر همه ی اعضا شورا هم سو باهم می شدند حتی اگر برخی از آنان نظر مخالف داشتند .این نوع تفکر بایستی بر شوراها حاکم باشد تا بتوان کار تیمی صورت داد و به اهداف دست یافت.
22-تهیه ی گاهنامه آدینه توسط کمیته ی فرهنگی که اعضای ان از فرهنگیان محترم داریون بودند.
23-برگزاری دو دوره مسابقه فوتبال به صورت لیگ در سطح بزرگسالان و جوانان به همکاری بزرگان فوتبال داریون و روستاهای اطراف
24-تعامل مطلوب و همفکری با اعضای شوراهای روستاهای همجوار در جهت رشد همه جانبه ی منطقه
25-برگزاری دو دوره ی آموزش طراحی فرش و کاشی هفت رنگ با رایزنی که با اداره صنایع دستی جنوب کشور صورت گرفت .در جهت ایجاد اشتغال در محل بهزیستی داریون
26-برگزاری کلاسهای آموزش خط و نقاشی و برپایی اثار برجسته هنرمندان داریونی در محل سالن مدرسه راهنمایی هاتف اصفهانی سابق(شهید خوش نژاد فعلی)
این بود گفته های ای آقای رسول شرفی که امیدوارم تمام کاربران نقطه نظرات و دیدگاههای خود را با حفظ احترام بیان کنند و در پایان اگر راهکاری به ذهنشان میرسد آن را نوشته تا انشااله سر لوحه ای باشد برای شورای آینده.
در پایان جا دارد یاد و خاطره مرحوم حاج احمد عابدی را گرامی بداریم که یکی از اعضای شورای اول بودند و همیشه در کارهای خیر پیشقدم بودند و لحظه ای از یاد خدا غافل نبودند و برای شهر داریون زحمات بسیاری را متقبل شدند. خدا ایشان را با صالحان و بزرگان دین محشور فرماید.
اعضای شورا ی اول عبارت بودند از 1-حسین سیاهی2-یدااله بذرافکن 3-رسول شرفی 4-سید عباس هاشمی 5-مرحوم مغفور حاج احمد عابدی