علی زارع فرهنگی داریونی| امروزه ماهواره ها در جامعه ی ما و مخصوصا منطقه ی داریون رشد قارچی داشته است.کمتر خانه ای دیده میشود که بر پشت بام ان بشقاب (دیش) نصب نباشد .از طرفی شبکه های فارسی زبان با فیلمهای دوبله شده هم رشد فزاینده ای داشته است .شبکه هایی که عموما فیلمهایی پخش […]

علی زارع فرهنگی داریونی|

امروزه ماهواره ها در جامعه ی ما و مخصوصا منطقه ی داریون رشد قارچی داشته است.کمتر خانه ای دیده میشود که بر پشت بام ان بشقاب (دیش) نصب نباشد .از طرفی شبکه های فارسی زبان با فیلمهای دوبله شده هم رشد فزاینده ای داشته است .شبکه هایی که عموما فیلمهایی پخش میکند، که هدف آن قشر نوجوان و سنین پایین را نشانه گرفته است .آری دشمنان ما در این چند ساله ی اخیر از هر دری که وارد شدند با شکست روبرو شدند و امروز برنامه های خود را بر روی قشر نوجوان و… متمرکز کرده اند تا تاثیرات مخربی را بر روی این آینده سازان وارد کنند.

سریالهایی که این شبکه ها پخش میکند عموما سریالهایی است که بی بند و باری و فساد و فحشا را تبلیغ میکند و آن را در بین جامعه ی ما عادی جلوه میدهند .این شبکه ها روابط بین دختر و پسر را تبلیغ کرده و قوانین ما را بی فرهنگی محض معرفی میکنند .قوانینی که ریشه در تعالیم دینی و فرهنگ چند هزار ساله ی ما دارد .متاسفانه خیلی از خانواده ها بر اثر عدم آگاهی از این ماهواره ها استقبال کرده اند و سریالهای آن را بدون وقفه دنبال میکنند و در حضور فرزندانشان به تماشای این برنامه ها می نشینند وخبر ندارند که این برنامه ها با هدف ساخته و دوبله میشود و مجانی هم پخش میشود .آیا سازندگان این برنامه ها دلسوز ما و خانواده هایمان هستند و در پی ایجاد سرگرمی برای ما هستند یا هدفی دیگر را دنبال میکنند .اکثر این شبکه ها با کیفیت بسیار عالی پخش می شودو ساعات پخش برنامه هایشان را طوری تنظیم میکنند که بیشتر قشر نوجوان و کم سن و سال را به پای آن بکشانند .امروزه رسانه ی ملی وظیفه ای بس مهم در کنار خانواده ها بر عهده دارند.مدارس ،مساجد ، کانونها و…که نقشی مهم در پر کردن اوقات فراغت دانش اموزان بر عهده دارند باید متوجه این رسالت مهم خود باشند.


مدتی است که صدا و سیمای ما هم تعداد شبکه ها ی تلویزیونی و سرگرمی را زیاد کرده و برنامه های متنوعی را در نظر گرفته که در قالب شبکه های مختلف تلویزیونی با کیفیت خوب و دیجیتال پخش می شود. گیرنده های دیجیتال هم در اکثر مغازه های صوتی و تصویری موجود است و در اختیار مردم قرار میگیرد .البته هزینه های آن کمی بالاست که انشااله باید مسولین عزیز با قیمتی مناسبتر این گیرنده ها را در اختیار مردم قرار دهند.مدتی است که در بعضی نقاط و شهرها شنیده میشود که خانواده ها با تحویل رسیور ماهواره ی خود یکی از این گیرنده ها را به طور رایگان دریافت می دارند.
به گزارش فارس، سرهنگ منصور میرزاییان در همایش مشترک ائمه جماعات، هیئت امنای و پایگاه‌های مقاومت مساجد، اظهار داشت: در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه ثارالله برای جبران مالی و جایگزینی افرادی که ماهواره خود را تحویل دهند، به آنها گیرنده‌های دیجیتال شبکه‌های داخلی را اهدا می‌کند.
وی افزود: حوزه استحفاظی سپاه ناحیه ثارالله میدان آزادی، امام حسین (ع)، پارامونت، سینما سعدی، چمران، میدان دانشجو، عادل آباد، میانرود، بخش ارژن، جوادیه و دینکان را زیرپوشش دارد.
میرزائیان ادامه داد: از 16 مرکز تجاری بزرگ شیراز 13 مرکز در حوزه استحفاظی سپاه ناحیه قرار دارد و از ادارات 70 اداره در همین محدوده هستند.

به گفته وی، مراکز علمی و دانشگاهی و بلوار چمران نیز در همین محدوده است.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله اضافه کرد: در برخی موارد بلوار چمران و مراکز تجاری به شدت متأثر از فضایی هستند که ماهواره‌ها ترویج می‌کنند و برخی رفتارها مانند زمان پیروزی تیم فوتبال نشان داد که نباید به ماهواره چندان خوشبین بود.

وی خاطرنشان کرد: ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی که ماهواره به وجود می‌آورد، ضرورت همدلی ائمه جماعات، مساجد و پایگاه‌های مقاومت در مقابله با این پدیده شوم را نشان می‌دهد.

میرزائیان تصریح کرد: در بحث ماهواره و اثرات آن تحقیقاتی انجام شد و شورای امر به معروف سپاه ناحیه در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: بسیج مصمم است با همراهی و همکاری مردم در این زمینه ورود جدی پیدا کرده و در قالب ارشادی به مقابله با این پدیده برود.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز در پایان با اشاره به استقبال مردم در یک مقطع از طرح تحویل ماهواره، ابراز داشت: بسیاری از دارندگان ماهواره با روشنگری‌های ائمه جماعات و بسیج به عوارض برنامه‌های بیگانه برای خانواده خود آگاه شده و ترجیح می‌دهند از طریق شبکه‌های مجاز دیجیتال مسابقات فوتبال یا شبکه‌های استان‌های دیگر را تماشا کنند.
در همین جا از مسولین عزیز داریون مخصوصا بسیج حوزه ی 7 امام موسی کاظم (ع) و پایگاههای مقاومت بسیج مساجد و ادارات داریون تقاضا داریم که زمینه ای فراهم کرده تا مردم منطقه ی داریون هم با تحویل رسیورهای ماهواره ی خود این گیرنده های دیجیتال را دریافت کرده و این نقشه ی شوم دشمن را عقیم گذارند .آری مردم منطقه ی ما هم علاقمند هستند تا در اجرای این طرح مفید همکاری کنند و راه نفوذ شیطان به درون خانه های خود را ببندند.
مدتی پیش امام جمعه ی محترم شهرمان در سخنرانی خود فرمودند که اگر ماهواره ای از دری وارد خانه ای شود ایمان از درب دیگر خارج میشود.انشااله که دفتر امام جمعه ی منطقه ی داریون خصوصا حاج آقا عزیزی امام جمعه ی محترم منطقه ی داریون هم با پی گیری این موضوع مقدمات و زمینه ی این طرح را فراهم آورند.
به نظر بنده این این طرح جواب بهتری میدهد چون خانواده ها با علاقه و به طور خودجوش ماهواره ی خود را تحویل داده و گیرنده ی دیجیتال دریافت می دارند.