خبرنگار:یوسف بذرافکن|عکسها:روح الله قربانی| باردیگر مردم داریون ثابت کردند که داریون شهر عاشقان امام زمان(عج) است .شهر داریون در ایام شعبان غرق در شادی و نور بود،همه حال و هوای دیگری داشتند ، عشق به معصومین علیهم السلام در همه جا موج می زد ،همه در جوش خروش بودند ،حتی کودکان و پیرمردان هم با […]

خبرنگار:یوسف بذرافکن|عکسها:روح الله قربانی|

باردیگر مردم داریون ثابت کردند که داریون شهر عاشقان امام زمان(عج) است .شهر داریون در ایام شعبان غرق در شادی و نور بود،همه حال و هوای دیگری داشتند ،

عشق به معصومین علیهم السلام در همه جا موج می زد ،همه در جوش خروش بودند ،حتی کودکان و پیرمردان هم با عشق به اهلبیت در تلاش بودند .

کوچه ها ، خیابان ها ، محل های کسب و حتی منازل هم رنگ دیگری به خود گرفته بود ، پرچم هاو لامپ های رنگی بر فراز منازل و اماکن برافراشته شده بود ، شهر به عشق امام زمان (عج) آزین بندی شده بود .

گروهی شربت و شیرینی توزیع می کردند ،عده ای دیگر غرفه و چادر برپا کرده بودند ،اماکن مذهبی و فرهنگی مملو از مردم و به ویژه کودکان و نو جوانان شده بود ،همه جا برنامه بود، در مجتمع فرهنگی گلهای باغ نبوت کودکان با مادرانشان آمده بودند تا با صفای کودکانه خود عشق امام زمان (عج) را به نقاشی بکشند ،کانون فرهنگی و هنری مسجد امام محمد تقی (ع) و کانون فرهنگی و تربیتی وحدت برای کودکان و نوجوانان غرفه اجرای شعر و سرود راه انداخته بودند.

بساط شربت و شیرینی گسترده شده بود، از عابران و رانندگان عبوری پذیرایی می شد ، بسته های آبنبات و شکلات بین مردم پخش می شد ،مصلی نماز جمعه از کودکان و نونهالان پر شده بود ،هر بچه ای که مشاهده می شد یک بسته جایزه در دست داشت.

دیگ های برنج نذری در کنار بلوار کشاورز دل رهگزران را می ربود ،نوای دلنشین سرود یا مهدی یا مهدی از غرفه محصولات فرهنگی کانون فاطمیون طنین انداز شده بود.

جوانان مجمع منتظران حضرت قا ئم (عج ) با شور و هیجان فراوان در حال آماده کردن جشن بزرگ نیمه شعبان بودند ، رزمی کاران با اجرای برنامه های جذاب بر شور و هیجان مجلس جشن افزوده بوند ، بسیجان در تکاپو و تلاش بودند،خواهران با انرژی بیشتری در برنامه ها مشارکت داشتند ، اعضای ستاد نماز جمعه آستین ها را بالا زده بودند،کسی بیکار نبود ،در گوشه ای از شهر ساز و نقاره می زدند و عده ای ترکه بازی می کردند ،جشن های نیمه شعبان امسال زودتر شروع شده بود،مثل اینکه امسال برای آمدن امام زمان (عج ) بیشتر عجله داشتند ،عده ای گمنام و بی نشان کار می کردند ، پول می دادند ،کمک می کردند ،شیرینی فروشی ها و گل فروشی ها بازارشان گرم بود ،آنها هم گل و شیرینی نذر کرده بودن.

بعضی از خا نواده ها حلوا و برنج نذر کرده و بین همسایگان پخش می کردند،خلاصه همه مردم به خاطر امام زمان (عج) خوشحال بودند، ذکر دلنشین صلوات دعای فرج در مساجد و حسینه ها شنیده می شد،کسانی هم بودند که بچه داریون نبودند اما به داریون آمده بودند و با اخلاص و بی ریا برای امام زمان (عج) کار می کردند ،اما در این روزها نه تنها شهر داریون که همه منطقه داریون غرق در نور و شادی بود ،مجالس جشن و سرور در همه ی روستا ها بر پا شده بود ،داریون شکل یک شهر شلوغ به خود گرفته بود. به امید آنکه در جمعه ای خیلی زود مردم داریون به استقبال امام زمان (عج) بیایند .