یوسف بذرافکن| شوراهای حل اختلاف بر اساس تعالیم حیات بخش اسلام برای گسترش صلح ودوستی ، رفع اختلافات محلی و کاهش مراجعات مردم به دادگاه ها تشکیل گردیده است. شورای حل اختلاف داریون بیش از ۱۰سال است که تاسیس شده و به این امر مهم مشغول است ، اعضای این شورا به صورت افتخاری و […]

یوسف بذرافکن|

شوراهای حل اختلاف بر اساس تعالیم حیات بخش اسلام برای گسترش صلح ودوستی ، رفع اختلافات محلی و کاهش مراجعات مردم به دادگاه ها تشکیل گردیده است. شورای حل اختلاف داریون بیش از ۱۰سال است که تاسیس شده و به این امر مهم مشغول است ، اعضای این شورا به صورت افتخاری و با تلاش و کوشش فراوان موفق به حل و فصل بسیاری از اختلافات و جلو گیری از افزایش پرونده ها در محاکم قضایی شده اند.

سابقه خوب این شورا باعث اعتماد مردم به این شورا شده و گسترش صلح و سازش و تفاهم را در پی داشته است .اما با وجود یک دهه تلاش موفقیت آمیز این شورا، متاسفانه شورا در همه سالهای سپری شده تا کنون از کمبود امکانات رنج می برد ، شورا ی حل اختلاف داریون در همه سالها از مکان مستقل و در شان مردم فهیم داریون برخوردار نبوده است .

در گذشته این شورا در شرکت تعاونی روستایی داریون مستقر بوده است و هم اکنون در دبیرستان سابق انصار مستقر است و با وجود آنکه دارای ارباب رجوع فراوان از سراسر منطقه داریون است ومردم و وکلای فراوانی برای پیگری پرونده ها به این شورا مراجعه می کنند در فصل گرما از کمبود وسایل خنک کننده و در فصل سرما از وسایل گرم کننده مناسب رنج می برد.

با وجود آنکه بیش از یک دهه از فعالیت این شورا می گذرد همواره مورد بی مهری و کم توجهی مسولین قرار گرفته و حتی از یک دستگاه کامپیوتر ، پرینتر و فتوکپی هم محروم است .

هر چند که این کمبودها بارها در بازدید های مختلف و مکاتبات متعدد انعکاس داده شده است و مسولین ذی ربط در جهت رفع آن قول مساعد داده اند اما تاکنون به این وعده ها عمل نشده است ،انتظار می رود که شورای جدید شهر داریون در جهت رفع این مشکلات که در واقع بخشی از مشکلات شهر و شهروندان عزیز است حداکثر تلاش را بعمل آورد .