خبرنگار:مجتبی ظهرابی| 12 شهریور ماه همزمان با آغاز به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور مراسم تودیع و معارفه اعضا قدیم و جدید شورای شهر داریون نیز در مجتمع فرهنگی گلهای باغ نبوت داریون برگزار شد. به گزارش داریون نما این مراسم با حضور امام جمعه منطقه داریون،شهردار،اعضا قدیم شورا […]

خبرنگار:مجتبی ظهرابی|

12 شهریور ماه همزمان با آغاز به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور مراسم تودیع و معارفه اعضا قدیم و جدید شورای شهر داریون نیز در مجتمع فرهنگی گلهای باغ نبوت داریون برگزار شد.
به گزارش داریون نما این مراسم با حضور امام جمعه منطقه داریون،شهردار،اعضا قدیم شورا و جمعی از مردم در حالی شروع شد که اعضا جدید شورا به دلیل تشکیل جلسه همزمان با بخشدار مرکزی جهت انتخاب رییس و نایب رییس شورا و همچنین انتخاب نماینده شورا در شهرستان نتوانستنددر این مراسم حضور کامل داشته باشند.
در ابتدای مراسم حجت الاسلام عزیزی امام جمعه منطقه داریون با اشاره به هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و همچنین تشکر از خدمات ارزشمند دوره سوم شورای اسلامی شهر داریون و همه مسوولین علت تاخیر در این مراسم را جلسه همزمان بخشدار مرکزی شیراز با اعضا جدید شورا عنوان کرد و از این بابت از حضارو مدعوین عذرخواهی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی خدمت به مردم را از نعمت های بزرگ الهی برشمرد و اظهار داشت :مردم عزیز حماسه سیاسی را که از فرمایشات مقام معظم رهبری بود به شایستگی خلق کردند و حالا نوبت به مسوولین و منتخبین مردم است که پا در رکاب برای خدمت رسانی تلاش کنند و مبادا مسوولین از این بار سنگین خسته و در وظایف خود کوتاهی کنند.
امام جمعه منطقه داریون ۵ویژگی زیر را برای شورا ضروری دانست و آنان را جهت خدمتی صادقانه به مردم شهر داریون تشویق نمود
۱-توکل و اخلاص
۲-ولایت مداری بصورت قولا وعملا
۳-تلاش و کوشش در جهت اهداف و منافع عمومی نه شخصی
۴-تلاش برای رضایتمندی هرچه بیشتر مردم
۵-تلاش جهت انجام بیشتر و بهتر کارهای فرهنگی

پس از سخنان امام جمعه منطقه داریون ناصر شرفی رییس سابق شورای شهر داریون پس از عرض خیر مقدم به مدعوین و همچنین تشکر و قدردانی از تلاشهای دوره های اول و دوم شورای شهر داریون و همه مسوولین نهادها و ارگانها ی داریون به بیان برخی از فعالیتهای انجام شده در دوره سوم شورای اسلامی شهر داریون پرداخت و افزود:فعالیتهای انجام شده و بیلان کاری شهرداری و این دوره شورا بصورت دفترچه چاپ شده متعاقبا در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.
شرفی با توجه به زمان اندک این مراسم بصورت فهرست وار به بیان خدمات برجسته این دوره شورا از قبیل طرح ارتقا دهستان داریون به بخش(در حال حاضر در هیأت دولت قرار دارد و انشااله دولت جدید بزودی آنرا مصوب خواهد کرد)،پیگیری بیمارستان ۱۰تخت خوابی،اورژانس،گازرسانی ،ساخت مجتمع فرهنگی،ساخت سالن ورزشی و کلنگ زنی سالن ورزشی جدید،دانشگاه آزاد،پمپ بنزین،طرح جامع شهری و…..پرداخت.
زارع شهردار داریون نیز ضمن تشکر از امام جمعه منطقه داریون ،اعضا دوره سوم شورا و تعامل خوب مسولین نهادها و ارگانها و ادارات با شهرداری به بیان مختصری از فعالیتهای انجام شده در دوره دو ساله حضورش در مسوولیت شهرداری داریون پرداخت واز همه مردم داریون بابت تحمل مشکلات و همکاریهای متقابل با شهرداری تشکر و قدر دانی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی دیگر عضو شورای قدیم شهر داریون نیز با اشاره به حضور خود در سه دوره متوالی شورای شهر داریون از همکاری و اعتماد مردم تشکر کرد و بهترین محصول گذر عمر هر انسان و مسوولی را خشنودی خداوند و خدمت صادقانه به مردم دانست و در مورد انتقادهایی که بعضا در دوره های قبل شورا انجام گرفته است افزود:انتقادها باید همراه با واقع بینی و انصاف باشد تا سازندگی خود را از دست ندهد .
همزمان با اذان مغرب در محل نمازخانه مجتمع فرهنگی نمازبصورت جماعت اقامه شد
این مراسم پس از نماز نیز ادامه یافت و پس از پخش نماهنگی از فعالیتهای سالهای اخیر شهر داری داریون ،با اهداء لوح از شهردار و اعضا دوره سوم شورا شهر داریون تقدیر شد.
برخی ازحاشیه های مراسم تودیع و معارفه شورا قدیم و جدید داریون:
-این مراسم با حدود یک ساعت تأخیر راس ساعت ۱۹شروع وتا حدود ساعت ۲۱ بطول انجامید که این تآخیر موجب رنجش برخی از مدعوین شد.
-بعد از اقامه نماز مغرب و عشاءکه جلسه همزمان بخشدار واعضا جدید شورا به پایان رسیده بودفقط دو نفر(داریوش شکری وکامران خورشیدی )از اعضا جدید شورا در مراسم
حضور یافتند وسه عضو دیگر(علی اکبر فاتحی ،مریم جهاندیده و طیبه مردانه)به دلیلی که برای ما نامعلوم است در این مراسم شرکت نکردند لازم به ذکراست که ناصر شرفی نیز از این اقدام (عدم حضور سه عضو جدید شورا در مراسم) دلخور بود و عنوان کرد این مراسم بیشتر بخاطر معارفه اعضا جدید شورا برگزار شده بود.
-از جزئیات جلسه اعضا جدید شورا با بخشداری اطلاعات دقیقی بدستمان نرسید انشااله بمحض حصول دقیق این اطلاعات برای داریون نما ارسال خواهد شد.