خبرنگار:مجتبی ظهرابی؛عکس ها:روح الله قربانی| مراسم دومین زاد روز سایت داریون نما صبح روز ۲۸ شهریورماه در مجتمع فرهنگی گلها ی باغ نبوت داریون برگزار شد. به گزارش داریون نما این مراسم باحضور جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان فارس، امام جمعه منطقه داریون، شورای اسلامی و سرپرست شهرداری داریون، مسئولین ادارات و ارگان […]

خبرنگار:مجتبی ظهرابی؛عکس ها:روح الله قربانی|

مراسم دومین زاد روز سایت داریون نما صبح روز ۲۸ شهریورماه در مجتمع فرهنگی گلها ی باغ نبوت داریون برگزار شد.
به گزارش داریون نما این مراسم باحضور جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان فارس، امام جمعه منطقه داریون، شورای اسلامی و سرپرست شهرداری داریون، مسئولین ادارات و ارگان ها، فرهنگیان و جمعی از اهالی و مردم داریون برگزار شد.
این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغازو سپس سرود جمهوری اسلامی ایران نیز در سالن طنین انداز شد.
یوسف بذرافکن بعنوان مجری و معرف برنامه های این مراسم با خواندن اشعاری دلنشین مقدم مدعوین و حضارمراسم دومین زاد روز داریون نما را خیر مقدم گفت.
در ادامه جلیل زارع دبیر اجرایی مراسم ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به تمامی مدعوین از آشنایی و دلبستگی خود به سایت داریون نما ابراز خورسندی و خشنودی کرد و افزود: همه کاربران سایت داریون نما باید مثل اعضای یک خانواده در پیشرفت سایت داریون نما تلاش کنند.
دبیر اجرایی مراسم ضمن پاسداشت و گرامیداشت یاد شهیدان اظهار داشت: فراموش نکنیم که هرچه داریم از برکت خون شهدا و آن پیشگامان راه عشق و ایثار است و سپس این بیت شعر حافظ را جهت خوش آمدگویی به مدعوین و همچنین ورود همه مردم داریون به سایت داریون نما تقدیم کرد:
رواق منظر چشم من آشیانه تو ست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست
پس از وی امام جمعه منطقه داریون نیز ضمن عرض خیر مقدم و همچنین تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت و هفته دفاع مقدس به بیان سخنان و احادیثی از ائمه اطهار پرداخت و عنوان کرد : با کمی دقت متوجه خواهیم شد که علوم دینی و سخنان معصومین بزرگوار بر خلاف علوم تجربی که تغییر پذیر و قابل اشتباه است با گذشت زمانی در حدود ۱۴۰۰ سال هنوز نیز صحت و اعتبار آن فرمایشات مورد تأیید همه دانشمندان و حتی محققین غربی است.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی سایت داریون نما را یک سایت فرهنگی، مذهبی در راستای منویات رهبر ی معظم انقلاب اسلامی معرفی کرد و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد فرهنگ که می فرماید: “فرهنگ مانند هوا برای زندگی انسان اهمیت حیاتی دارد و بسیاری از مشکلات جامعه را با فرهنگ سازی می توان حل کرد و یا فرهنگ همچون طور ماهیگری بصورت ناپیدا می تواند افراد را به هر سو بکشاند” اهمیت این موضوع را بیان کرد.
وی اظهار داشت: در این مدت دوسال سایت داریون نما خدمات فرهنگی متعددی را به اهالی و مردم منطقه داریون ،همه جای کشور و حتی خارج از کشور ارائه کرده است.
امام جمعه منطقه داریون با اشاره به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی از سوی دشمنان برعلیه جوانان و نوجوانان این مرز و بوم افزود:فرهنگ و فعالیتهای فرهنگی باید مورد توجه بیشتری از سوی مسوولین قرار گیرد و اینچنین خدمات فرهنگی مانند سایت داریون نما را باید ارج نهاد و از زحمات دلسوزانه مسوولین و دست اندر کاران این سایت تشکر کرد.
در ادامه این مراسم مدیر سایت داریون نما نیز ضمن عرض خیر مقدم به بیان توضیحاتی در مورد نحوه شروع بکار و فعالیتهای این سایت پرداخت و افزود: سایت داریون نما متعلق به فرد یا شخص خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم است.
وی  موفقیت این سایت محلی و مردمی را مدیون همه کاربران و خبرنگاران دانست و تصریح کرد: در این مدت دو سال این سایت کاملا بصورت مستقل و بدون هیچ قیدو شرطی از ناحیه ارگان یا شخص خاصی فعالیتهای خود را انجام داده و وام دار هیچ کس نبوده است و علیرغم پیشنهادات مالی فراوان ترجیح داده است با استقلال کامل به کار و رسالت خود ادامه دهد.
مدیر سایت داریون نما گلایه ای نیز از مسوولین شهر ومنطقه در خصوص وضعیت اینترنت شهر داریون و همچنین عدم وجود مکان مناسب جهت استفاده خواهران از اینترنت مطرح کرد و افزود:از مسوولین و اهالی فرهنگ منطقه داریون انتظار همکاری و فعالیت بیشتری می رود تا انشاالله سیر صعودی پیشرفت این سایت و مردم منطقه داریون ادامه یابد.
در ادامه مراسم سیروس رومی از پیشکسوتان مطبوعات و رسانه های استان فارس به بیان روند تکامل روزنامه ها و رسانه ها پرداخت و افزود: بدون آگاهی و اطلاعات در جوامع بشری هیچگونه پیشرفتی حاصل نمی شود به همین دلیل است که تمامی کشورها برای تبادل اطلاعات و افزایش آگاهی ها اهمیت ویژه ای قائل هستند.
رومی با اشاره به انقلاب رسانه ای در سال های اخیر و تعبیر جهان به عنوان دهکده جهانی افزود : سایت داریون نما یک انقلاب رسانه ای و فرهنگی بزرگ در سطح منطقه داریون است.وی ضمن تشویق چند دقیقه ای مدیر سایت داریون نما ، وی را از جوانان موفق داریون درعرصه مطبوعات استان و حتی کشور خواند و افزود: مدیر سایت داریون نما یک الگوی مناسب برای همه جوانان داریونی است.
این استادو شاگرد اهل قلم و مطبوعات یکدیگر را در آغوش گرفتند و حضار نیز به تشویق آنها پرداختند.
پخش کلیپ تصویری دشت از یاد رفته در مورد منطقه داریون برنامه بعدی این مراسم بود.
سپس از مدعوین و بزرگان حاضر در جلسه من جمله حجت الاسلام و الامسلمین عزیزی ، سیروس رومی، بهمن پگاه راد، دکتر مهرزاد لطفی، جلال بذرافکن،مجید آباد با اهدای هدایایی تقدیر و قدردانی شد.
پخش کلیپ تصویری فعالیت های موسسه رزمندگان اسلام نیز که به تازگی در داریون شروع به فعالیت کرده است دقایقی از این مراسم را بخود اختصاص داد.
در پایان مراسم نیز از خبرنگاران و کاربران فعال سایت داریون نما  جلیل زارع، یوسف بذرافکن، بهرام کرمدار، روح الله قربانی، علی زارع، رضا رستمی، غلامرضا برزگر، مجتبی ظهرابی، احمدرضا ارج زاده و علی مختاری با اهدا جوایزی تقدیر شد.
امام جمعه منطقه داریون نیزدر بخش پایانی این مراسم با اهدا تصویری از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری به مدیر سایت داریون نما از زحمات وی قدردانی کرد.
این مراسم راس ساعت ۱۰ صبح شروع و در ساعت ۱۲و ۳۰دقیقه خاتمه یافت.

در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده می کنید با این توضیح که در روزهای آینده نیز گزارش های تصویری از این مراسم در داریون نما منتشر خواهد شد.

استاد سیروس رومی

استاد سیروس رومی

محمدشفیع زارع سرپرست شهرداری داریون

محمدشفیع زارع سرپرست شهرداری داریون

مهدی بذرافشان تصویربردار مراسم

مهدی بذرافشان تصویربردار مراسم

 

داریوش شکری و ناصر شرفی،رییس جدید و قدیم شورای شهر داریون پس از پایان مراسم

داریوش شکری و ناصر شرفی،رییس جدید و قدیم شورای شهر داریون پس از پایان مراسم

 

عکس حاشیه ای؛شیطنت های کودکانه!

عکس حاشیه ای؛شیطنت های کودکانه