جلیل زارع|  براساس مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اولین روز از ماه مبارک ذیعقده مصادف با روز تولد حضرت معصومه (س)، به نام «روز ملی دختران » نام گذاری گردیده است. ما هیات تحریریه داریون نما نیز، ضمن تبریک این روز به همه دختران به ویژه دختران این فضای مجازی، امیدواریم این نامگذاری، […]

جلیل زارع| 

براساس مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اولین روز از ماه مبارک ذیعقده مصادف با روز تولد حضرت معصومه (س)، به نام «روز ملی دختران » نام گذاری گردیده است.

ما هیات تحریریه داریون نما نیز، ضمن تبریک این روز به همه دختران به ویژه دختران این فضای مجازی، امیدواریم این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه ما باشد.

آثار ویژه انتخاب این روز به نام روز ملی دختران:

۱٫الگو سازی “شخصیت حضرت معصومه(س)“ و ابعاد شخصیتی ایشان برای گروه مهمی از جامعه به عنوان دختران مسلمان، پیشرو و تحول آفرین .

۲٫ جلب توجه همگان به گروهی از جامعه با عنوان دختران که موجودیت آن ها در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است . دخترانی که نقشی سرنوشت ساز در حال و آینده جامعه داشته، مادران فردایند و تربیت صحیح آن ها، تضمین موفقیت جامعه ی آینده است. به یقین در یک جامعه، هرچه دختران جدی‌ تر، پرتلاش‌ تر، مهذب‌ تر، و بااخلاق‌ تر باشند، آن جامعه، با سرعت بیش تری به سمت شکوفایی، کمال و سعادت حرکت می‌کند .

۳٫ سایر آثار ویژه: تبیین و گسترش جایگاه و مقام دختران در دین مترقی اسلام، تأکید بر نقش دختران در فرهنگ ایران اسلامی؛ هویت یابی و خودشناسی دختران، گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و حجاب در میان دختران، اصلاح نگرش های جامعه، خانواده و رسانه‌ها نسبت به دختران، تبیین جایگاه دختران در انقلاب و جمهوری اسلامی، بررسی نیازمندی ها و خواسته های مشروع آنان، میزان امکانات، موانع و آسیب های فراروی دختران جامعه، مقابله با خرده فرهنگ های غلط، خنثی سازی تبلیغات سوئی که متاسفانه درجهان بر علیه اسلام می شود و مطرح می کنند که زنان و دختران در بین مسلمانان از جایگاه حقیقی و حقوق حقه ی خودشان برخوردار نیستند.

لب کلام: وجود یک روز رسمی به نام روز ملی دختران، می تواند توجه جامعه را هم در عرصه داخلی و هم در عرصه جهانی به این موضوع مهم جلب نماید که همواره حضور، شخصیت، فعالیت و تأثیر وجودی دختران برای حال و آینده ی جامعه، بسیار مهم و سرنوشت ساز است.