مجتبی ظهرابی| به موجب قانون تجمیع انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری مصوب ۹۲/۳/۲۱ مجلس شورای اسلامی ،پایان دوره سوم و شروع به کار دوره چهارم شوراهای اسلامی ، شهرداران و دهیاران یک ماه پس از آغاز دوره ریاست محترم جمهوری است. با توجه به اینکه شروع دوره ریاست محترم جمهوری […]

مجتبی ظهرابی|
به موجب قانون تجمیع انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری مصوب ۹۲/۳/۲۱ مجلس شورای اسلامی ،پایان دوره سوم و شروع به کار دوره چهارم شوراهای اسلامی ، شهرداران و دهیاران یک ماه پس از آغاز دوره ریاست محترم جمهوری است.
با توجه به اینکه شروع دوره ریاست محترم جمهوری در تاریخ ۱۲ مردادماه یعنی روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) انجام گردید؛ بنابر این شروع دوره چهارم فعالیت شوراهای اسلامی ، شهرداران و دهیاران نیز ۱۲ شهریور ماه سال جاری خواهد بود.
به موجب ماده واحده قانون فوق الذکر و همچنین در اجرای تبصره یک ذیل بند یک ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵/۳/۱ با اصلاحات بعدی که اشعار می دارد ” شورای اسلامی شهر موظف است بلافاصله پس از به رسمیت یافتن ، نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام نماید”؛ تکلیف شهرداران شهرهای شهرستان شیراز و به تبع آن شهر داریون و دهیاران روستاهای اطراف داریون در روز ۱۲ شهریور ماه باید تا حدودی مشخص شود .


برای تعیین تکلیف شهرداران، شوراهای اسلامی شهرهای مربوطه سه گزینه پیش روی دارند، گزینه اول ابقاء شهردار فعلی مربوطه است، گزینه دوم شهردار جدید انتخاب کنند که در این حالت تا هنگام امضا حکم شهردار جدید توسط مرجع ذیربط، شهردار قبلی به کار خود ادامه می دهد و گزینه سوم سرپرست جدید به صورت موقت از بین کارکنان رسمی شهرداری شهرهای مربوطه تعیین می شود؛ تا اعضای شورای اسلامی چهارم همان شهر فرصت کافی به منظور بررسی و انتخاب شهردار جدید داشته باشند؛ که مدت زمان سرپرستی حداکثر سه ماه خواهد بود.
براین اساس حکم شهرهای پرجمعیتی مثل شیراز از سوی وزیر کشورو احکام شهرداران شهرهایی مثل شهر داریون ؛زرقان و صدرا از سوی استاندار صادر خواهد شد.
اولین و مهمترین انتظار مردم فهیم داریون نیز از اعضا منتخبشان در دوره چهارم شوراها ،تصمیم مناسب و صحیح در جهت انتخاب شهرداری متعهد ،متخصص،تلاشگر و دلسوز است تا با تلاش،همکاری و تعامل در بین اعضا شورا و شهرداری و همچنین عموم مردم بتوانند خدمتی صادقانه به منطقه داریون داشته باشند و حقوق و مطالبات مردم عزیز منطقه داریون را از مسوولین دریافت کنند .
به امید موفقیت و سربلندی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر داریون وشروع بکار هرچه سریعتر این عزیزان.