خبرنگار:احمدرضا ارج زاده| نماز عبادی – سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون  با حضور پرشکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار منطقه در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد. به گزارش داریون نما به نقل از ستاد نماز جمعه داریون حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول […]

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادی – سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون  با حضور پرشکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار منطقه در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد.
به گزارش داریون نما به نقل از ستاد نماز جمعه داریون حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته، خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
وی در این باره ادامه داد : انسان های با تقوا اعمال دیگرشان مورد قبول حضرت حق تعالی واقع می شود.
امام جمعه منطقه داریون در ارتباط با انسان های با تقوا گفت : دسته ای از متقین، رزمندگان اسلام هستند.
عزیزی با بیان اینکه از 31 شهریور ماه تا 6 مهرماه هفته دفاع مقدس است اظهار داشت : در قرآن کریم به آیات متعددی در ارتباط با آمادگی برای مقابله با دشمن اشاره شده است که می توان به آیه 81 سوره نحل و آیه 60 سوره انفال اشاره کرد.


نماینده ولی فقیه در منطقه داریون در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های این هفته اذعان داشت : روز یکشنبه 23 ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) است و همچنین 25 ذی القعده روز دحوالارض است که به معنای گسترش زمین است.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس به سر می بریم گفت : دفاع مقدس یادآور رشادت ها، ایثار و از جان گذشتگی های جوانان این مرز و بوم است.
وی در این باره افزود : این جوانان در دفاع از اسلام، نظام، ولایت، ناموس و میهن جان خویش را در طبق اخلاص گذاشتند و جانانه و مردانه از سرزمین خود دفاع کردند و به آرزویشان که همان شهادت بود نائل شدند.
عزیزی در ارتباط با وظیفه ما در مقابل شهدا تأکید کرد : راه شهدا را باید ادامه دهیم که در ادامه به چند مطلب در این باب اشاره می کنم.
وی گفت : از مهمترین وظایفی که به آن مکلفیم، تبعیت و گوش دادن به فرمان و سخنان حضرت آیت الله امام خامنه ای است.
عزیزی اضافه کرد : بازگو کردن و آشکار کردن اهداف شهدا که همان احیای اسلام، امر به معروف و نهی از منکر، انجام واجبات و دوری از محرمات است از جمله وظایف ما است.
امام جمعه منطقه داریون تأکید کرد : ما باید از آثار شهدا و یادگاران شهدا تجلیل کنیم. یکی از یادگاران شهدا والدین شهدا هستند که باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند. خوشبختانه در کل کشور گلزار شهدا و بنا و مزار این عزیزان روز به روز بیشتر مورد تکریم قرار می گیرد ولی متأسفانه گلزار شهدای منطقه داریون اعم از شهر و روستا مورد کم توجهی و بی لطفی قرار گرفته است. خطاب به مسئولین محترم بخشداری، شورای اسلامی شهر و روستا ها، حوزه 7 امام موسی کاظم (ع) و بنیاد شهید عرض می نمایم که نسبت به موضوع ساخت جایگاه مناسب قبور شهدای این منطقه هرچه سریعتر اقدام کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به اینکه معلمین مهمترین نقش را در تربیت دانش آموزان دارند اظهار داشت : اگر معلم تحلیل درستی به دانش اموز ارائه ندهد و در تمامی زمینه های فکری آنان نکوشد این معلم نتوانسته به مقصد اصلی نائل آید و برای اینکه معلم بتواند نقش خود را به خوبی و به درستی ایفا کند باید تحلیل درستی از موقعیت های گوناگون سیاسی، اجتماعی و اسلامی داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون گفت : در نظام جمهوری اسلامی همه مردم باید نسبت به مسائل مختلف کشور از جمله مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند و همه مسائل را رصد کنند.
عزیزی در این باره افزود : یکی از مسائلی که باید مورد بحث قرار گیرد مسائل سیاسی است که با حضور اهالی مؤمن در نماز جمعه این مسائل مورد بررسی قرار می گیرد و مردم از مسائل سیاسی روز آگاه می شوند.
امام جمعه منطقه داریون گفت : یکی از موضوعاتی که این روز ها مد نظر است و مورد تأکید و سفارش مقام معظم رهبری است نرمش قهرمانانه است.
وی افزود : نرمش قهرمانانه مد نظر مقام معظم رهبری یعنی دوستی و صلح با ملت ها است نه صلح و دوستی با قدرت های استکبار جهانی.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری به نیویورک و شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت : مهمترین اهداف این سفر تغییر نگاه جهان نسبت به ایران، مذاکره در ارتباط با تحریم های سیاسی و اقتصادی و مذاکره با گروه 1+5 است که در راستای دیپلماسی هوشمندانه است.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه بیش از سه ماه است که از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا می گذرد اظهار داشت : از مهمترین وظایف شورای شهر وروستا انتخاب دهیاران و شهرداران است.
وی در این باره ادامه داد : اکثر شهرها و روستا ها شهرداران و دهیاران را انتخاب کرده اند.
عزیزی افزود : کلان شهرهایی همچون تهران و شیراز شهردار های آنان مشخص شده است ولی هنوز شهردار داریون انتخاب نشده است.
امام جمعه منطقه داریون در این باره تأکید کرد : امیدوارم شورای اسلامی شهر داریون هرچه زودتر و با دقت شهردار را انتخاب کنند.