خبرنگار:یوسف بذرافکن|عکسها:روح الله قربانی| دیروز بوی مهر و مهر بانی با عطر شهادت و ایثاردر هم آمیخته و فضای مدرسه را عطر آهگین کرده بود. زنگ با سابقه ترین مدرسه منطقه داریون در حالی توسط امام جمعه منطقه داریون به صدا در آمد که این مدرسه میزبان یکی از جانبازان سرافراز دوران مقدس و چند […]

خبرنگار:یوسف بذرافکن|عکسها:روح الله قربانی|

دیروز بوی مهر و مهر بانی با عطر شهادت و ایثاردر هم آمیخته و فضای مدرسه را عطر آهگین کرده بود. زنگ با سابقه ترین مدرسه منطقه داریون در حالی توسط امام جمعه منطقه داریون به صدا در آمد که این مدرسه میزبان یکی از جانبازان سرافراز دوران مقدس و چند نفر از خانواده معظم شهدا ء بود .

به گزارش داریون نما هرچند دانش آموزان مدرسه حقیقت جو مثل بقیه دانش آموزان در دوران دفاع مقدس هنوز به دنیا نیامده بودند اما خاطرات مهندس جلیل زارع (برادر شهید کورش زارع ) از دلاوری ها و مقاومت مردم در آن سالها آنها را به دوران هشت سال دفاع و حماسه برد .

امام جمعه منطقه داریون در سخنانی به بیان ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام دردوران پر شکوه دفاع مقدس پرداخت و دانش آموزان را به کسب علم و ایمان دعوت نمود .حجت الاسلام محمد امین عزیزی با اشاره به مقام علم و معلم نوجوانان را به فراگیری احکام و تعالیم اسلامی و نماز فراخواند.

در این مراسم همچنین برنامه های متنوعی توسط دانش آموزان اجرا شد وبا اهداء گل از مقام مادر شهید سید حسن زارعی ، برادر شهید حسین زارعی ، برادر شهید کورش زارع به نیابت از خانواده معظم شهداء و همچنین جانباز دوران دفاع مقدس آقای رضا محمودی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم با شکوه که مسئول نمایندگی آموزش و پرورش داریون ، فرمانده پاسگاه انتظامی دودج ، فرمانده بسیج و دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر و تنی چند از مسئولین محلی حضور داشتند به خانواده دانش آموزان محمد کاظمی و آرش محمدیان که در آزمون ورودی مدارس نمونه و تیز هوشان قبول شده بودند و همچنین نفرات برگزیده مسابقه رساله حقوق امام سحاد (ع) جوایزی اهداء شد .