ایلماه شایسته| بارش اولین باران پاییزی را به همه داریونی ها وداریون نمایی های عزیز تبریک عرض میکنم وامیدوارم سالی پر بار وپر برکت را پیش رو داشته باشیم. بهار با شکفتن زمین وپاییز با شکافتن آسمان! زنده شدن وزندگی طبیعت را به یاد میآورند. از طبیعت داریون ,در داریون نما مطالبی را از آقای […]

ایلماه شایسته|

بارش اولین باران پاییزی را به همه داریونی ها وداریون نمایی های عزیز تبریک عرض میکنم وامیدوارم سالی پر بار وپر برکت را پیش رو داشته باشیم.

بهار با شکفتن زمین وپاییز با شکافتن آسمان! زنده شدن وزندگی طبیعت را به یاد میآورند.
از طبیعت داریون ,در داریون نما مطالبی را از آقای جلیل زارع وآقای یوسف بذرافکن مطالعه کردم .خودم هم تا اندازه ای بافت زیبای شهرمان را به یاد دارم که البته نه این است که امروز است ونه آن است که دوستان فرمودند!


از طبیعت داریون چیزی که به یاد دارم این است:از کنار مدرسه ولیعصر(عج) تا کنار جاده داریون ,خرامه,یک دست باغهای انگوری.پشت مدرسه شهدا تا دیندارلو زمینهای کشاورزی(گندم وسیب زمینی) از نبش خیابان فاطمیه(باسکول)تا دامنه کوههای سمت قبله!یکدست طبیعت وحشی که البته جای شهرداری فعلی باغ بسیار زیبا وخاطره انگیزوبزرگ حاج قربان بود.واطراف رودخانه تا خالد آباد همه درختان انگور که جوی آبی در وسطش بود ومردم اسفند ماه برای شستشوی فرش وگلیم و…(خانه تکانی نوروز) به آنجا میرفتند.هم فال بود وهم تماشا! ناهار وچای با خود میبردند.بچه ها تا عصر آنجا بازی میکردند .ظهر زن ومرد دست ازشستشو میکشید وسر سفره ناهار مینشستند وخستگی در میکردند وبعد دوباره مشغول شستشو تا عصر.
راستی !یک تابلوی نقاشی زیبا!جای زمینها وخانه های کنار پارک فرهنگیان امروز بود.در وسط باغ انگور ساختمان کاه گلی یک آسیاب قدیمی بود.یکی از زیباترین تصاویر هنری که از کودکی به یادم مانده همین است.و تابستان صدای تلمبه های آبکشی در عصرتا پاسی از شب وصبح گاهان.واواخر پاییزدر گوشه گوشه حیاط خانه ها کاههای سوخته ی باد آورده!(کولور)
خلاصه اینکه هم شهریان عزیز,روز بارانیتان مبارک باد.