آنچه در ادامه می خوانید نامه داریوش شکری رییس شورای اسلامی شهر داریون به سایت داریون نما و پاسخ سایت داریون نما به اظهارات وی است. در این مطلب ابتدا نامه رییس شورای شهر داریون را ملاحظه می فرمایید و پس از آن پاسخ داریون نما به اظهارات شکری را مشاهده می کنید. *************************************** به […]

آنچه در ادامه می خوانید نامه داریوش شکری رییس شورای اسلامی شهر داریون به سایت داریون نما و پاسخ سایت داریون نما به اظهارات وی است.

در این مطلب ابتدا نامه رییس شورای شهر داریون را ملاحظه می فرمایید و پس از آن پاسخ داریون نما به اظهارات شکری را مشاهده می کنید.

***************************************

به نام خداوند سبحان

با عرض سلام و تبریک عید سعید غدیر خم به همشهریان عزیز داریون به استحضار می رسانم که بنده و سایر اعضای شورا به عنوان نماینده مردم ، وظیفه خدمت رسانی و دفاع از حقوق مردم را داریم. اعضای شورای شهر به انتخاب مردم برگزیده شده‌اند و نه به انتخاب شخص خاصی، لذا خواسته‌های مردم هدف اصلی شوراست.

 متاسفانه افکار و علائق خاصی از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت‌تاثیر قرار دهند و تا زمانی که این احساس و برخورد وجود داشته باشد، شورای اسلامی از ارائه اخبار و همکاری با سایت داریون نما علیرغم میل باطنی و وظیفه قانونی اعضاء و شخص اینجانب معذور خواهد بود.

 در این راستا بنده به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر در این مقطع زمانی و بدلیل اطلاع رسانیهای اخیر سایت داریون نما که بی دلیل و بدون هماهنگی با اعضاء شورا صورت گرفته، تصمیم بر برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگار سایت داریون نما گرفته ایم وگرنه واقعیت این است که شورا بدون شفاف سازی و انتقاد پذیری دچار مشکل خواهد شد.

 انتقادات باید سازنده باشد و در جهت بیان مشکلات شهر مطرح شود و جنبه تخریب و هدایت و همگرایی به سمت و سویی نداشته باشد. از سایت داریون نما بعنوان پایگاه تحلیلی-خبری منطقه داریون انتظار بیشتری می رود که با روحیه وحدت آفرین به شورا یاری رساند که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این موضوع نیستیم.

اخیرا سایت داریون نما به تکرار با مطرح کردن بحث های جبهه ای علیه شورا سعی در متشنج کردن فضا جهت استفاده تعدادی از افراد محدود و اندک را دارد که اگر ادامه پیدا کند حتما مردم را در جریان علت اصلی این اقدامات قرار می‌دهیم، چون این موضوع حق طبیعی مردم داریون است. با همه این اوصاف، اینجانب بیان می نماییم که تصمیم اتخاذ شده فقط و فقط در راستای دور بودن شورا از بحث های حاشیه ای و مخرب بوده است. در پایان از همه همشهریان و کاربران سایت داریون نما می خواهیم که با همدلی فارغ از هرگونه بحث، منفعت ، کینه و با اندیشه ساختن شهری آباد، برای پیشرفت شهر و منطقه مان تلاش کنیم.

من الله توفیق

داریوش شکری؛رییس شورای اسلامی شهر داریون

**********************************************

 آنچه ملاحظه کردید حرفهای رییس شورای شهر داریون،آقای داریوش شکری بود که در ادامه سعی می کنیم به مواردی که وی گفته پاسخ گوییم.

ابتدا عرض کنیم که این نامه و در اصل جوابیه رییس شورای اسلامی شهر داریون نشان از کم تجربگی وی دارد که البته از این لحاظ ایرادی به وی نیست. ان شاالله با گذشت زمان تجربه جناب شکری بیشتر و بیشتر شود.

“پاسخ” سایت داریون نما  به”جوابیه” رییس شورای شهر داریون را با ذکر عین جملات او بیان می کنیم.

اول:جناب شکری در ابتدای نامه خود نوشته اند:” متاسفانه افکار و علائق خاصی از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت‌تاثیر قرار دهند”.

خوب است آقای شکری “مرد و مردانه” و شفاف از همین تریبون بیان کنند و شفاف سازی کنند که کدام افکار و علائق خاص از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت تاثیر خود قرار دهند؟

دوم:جناب شکری گفته اند:” انتقادات باید سازنده باشد و در جهت بیان مشکلات شهر مطرح شود و جنبه تخریب و هدایت و همگرایی به سمت و سویی نداشته باشد. از سایت داریون نما بعنوان پایگاه تحلیلی-خبری منطقه داریون انتظار بیشتری می رود که با روحیه وحدت آفرین به شورا یاری رساند که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این موضوع نیستیم.”

این گفته وی، بدین معنی است که سایت داریون نما روحیه ای وحدت آفرین ندارد و خدایی نکرده وحدت مردم داریون را خدشه دار کرده است.از طرفی به عقیده رییس شورای شهر داریون انتقادهای ما جنبه تخریب و هدایت به سمت و سویی خاص دارد و…

بهتر است آقای شکری با مصداق بیان کنند کدام کار سایت داریون نما باعث خدشه به وحدت شده و کدام انتقادها جنبه تخریب و هدایت به سمت و سویی خاص داشته است؟

نمی دانیم آیا انتقاد از این که شهردار داریون باید زودتر انتخاب شود تخریب است؟ این حرف را که حجت الاسلام عزیزی نماینده مقام معظم رهبری در داریون و امام جمعه این منطقه  حدود یک ماه پیش اعلام کرد. امام جمعه داریون در خطبه های نماز جمعه 5 مهرماه 92 داریون گفت:” اکثر شهرها و روستا ها شهرداران و دهیاران را انتخاب کرده اند.کلان شهرهایی همچون تهران و شیراز شهردار های آنان مشخص شده است ولی هنوز شهردار داریون انتخاب نشده است.امیدوارم شورای اسلامی شهر داریون هرچه زودتر و با دقت شهردار را انتخاب کنند”.

متن کامل سخنان امام جمعه داریون را می توانید اینجا بخوانید.

عمده انتقاد سایت داریون نما از شورای شهر جدید داریون نحوه انتخاب شهردار و به درازا کشیده شدن این انتخاب است. اگر دقت کرده باشید سایت داریون نما زمانی بر روی این قضیه مانور داد که حجت الاسلام عزیزی امام جمعه منطقه داریون در خطبه های نماز جمعه  پنجم مهر بابت تاخیر در انتخاب شهردار داریون به شورای شهر تذکر داد و سایت داریون نما پس از آن و به پیروی از نماینده ولی فقیه بر روی این مساله کار کرد. البته نمی خواهیم این تفکر ایجاد شود که داریم از ولی فقیه مایه می گذاریم اما همانگونه که بارها در سایت اعلام کرده ایم پیرو ولایت و در خط ولایت فقیه هستیم و جز خدا از هیچ کسی واهمه نداریم.

گزارش های مختلف از خطبه های نماز جمعه داریون،مطالب مذهبی مختلف، پرداختن به موضوع شهدای عزیز جنگ تحمیلی،گزارش از کاستی های مردم منطقه داریون و… همه عملکرد ماست که مورد تایید امام جمعه داریون بوده و ایشان بارها این مورد را اعلام کرده اند و البته حرفهای وی در این باره در سایت نیز موجود است.

سوم:بدترین بخش جوابیه جناب شکری را ملاحظه بفرمایید:” اخیرا سایت داریون نما به تکرار با مطرح کردن بحث های جبهه ای علیه شورا سعی در متشنج کردن فضا جهت استفاده تعدادی از افراد محدود و اندک را دارد که اگر ادامه پیدا کند حتما مردم را در جریان علت اصلی این اقدامات قرار می‌دهیم، چون این موضوع حق طبیعی مردم داریون است”.

جناب آقای شکری متاسفانه این بخش نامه شما حاوی عبارات توهین آمیز و مصداق بارز تهمت است.

جناب آقای شکری از شما خواهش می کنیم بیایید “مرد و مردانه” پای حرفهایتان بایستید و برای مردم داریون بیان کنید که علت اصلی این اقدامات ما چیست؟

شما در همین نامه کوتاهتان بارها به ما تهمت زده اید:تهمت تخریب کردن، تهمت ضربه زدن به وحدت، تهمت متشنج کردن فضا و..

و در آخر به گمان خودتان تیر آخر را شلیک کرده و به جز “تهمت”، “تهدید” هم کرده اید و گفته اید: که اگر اقدامات ما ادامه پیدا کند می گویید علت اصلی انتقادات ما از شورا چیست.

آقای شکری این بیان شما به معنای این است که برای شما مشخص شده ما دنبال منافعی هستیم. زیرا گفته اید اگر کارهای شما ادامه پیدا کند علت اصلی این اقدامات ما را بیان می کنید.

متاسفانه تمام این عبارات شما بار حقوقی دارد و شما به سایت داریون نما تهمت هایی زده اید که باید آنها را ثابت کنید. همچنین تهدید هم کرده اید. یعنی این که واقعیتهای پشت پرده ای از انتقادهای ما وجود دارد و ما دنبال منافع و اهدافی هستیم و شما فهمیده اید. پس لطفا آنها را بیان کنید تا همه مردم داریون بدانند سایت داریون نما که از شورای شهر داریون بابت تاخیر در انتخاب شهردار انتقاد کرده دنبال چه منافعی است.

این حرف شما بدین معنی است که سایر عزیزانی که از تاخیر در انتخاب شهردار داریون گله کرده اند لابد آنها نیز دنبال منافعی هستند؟!

آقای شکری یک بار دیگر و برای تاکید می گوییم ما از خود اطمینان داریم و چون از خود مطمئن هستیم از شما می خواهیم بیایید پای این حرفهای خود بایستید و تهدید خود را عملی کنید و علت اصلی انتقادات ما از شما و شورای شهر را بگویید.

جناب آقای شکری خوب است بدانید ما اگر قصد متشنج کردن اوضاع را داشتیم همان زمانی که بعد از انتخابات شورای شهر داریون بیشتر از 50 کامنت و حدود 4 مطلب بر علیه شما بیان شد آنها را نمایش می دادیم.(این کامنتها و مطالب به امانت نزد ما محفوظ است و اگر خواستید نشانتان می دهیم)

به هر حال می دانیم که هر کامنتی و هر مطلبی را نمی شود نمایش داد زیرا باید ثابت شود و از آن مهمتر بار حقوقی نیز دارد. ما اما این کار را نکردیم. حتی به ایمیل های آنانی که برایمان از اتوبوس دانشجویان و شام و… نوشتند و حتی گفتند:” از تعدادی رای دهندگان غیر داریونی که عموما دانشجو بوده اند، در انتخابات شورای شهر داریون عکس هم دارند” اهمیتی ندادیم و از انتخاب شما حمایت کردیم. بیان این حرف هم به معنای تایید حرفهای آنان نیست و تنها جهت اطلاع شما مطرح کردیم.

پس بدانید اگر می خواستیم فضا را بر علیه شما متشنج کنیم راه  برایمان هموار بود. اما آن خدایی که من و شما را آفریده شاهد است که هدفی جز خدمت به مردم همیشه مظلوم و همیشه محروم منطقه داریون نداریم.

دوست عزیز باور کنید این رسمش نیست. تهمت نزنید. تهدید هم نکنید. اما حالا که گفته اید بیایید شفاف سازی کنید. ما “مرد و مردانه” پای اعتقادات و دیدگاه های خود هستیم. رویه داریون نما همین است. اصلا وظیفه رسانه ای ما این است. شما زیر ذره بین ما هستید. پس رویه ما تغییر نمی کند. بی صبرانه منتظر افشاگری های شما درباره سایت داریون نما هستیم.

نکته یک:درخبر “در جلسه شورای شهر یک شهر چه گذشت!جلسه ای ناتمام؟

هیچ نامی از شخص، یا شهری برده نشده وبار حقوقی ندارد.

نکته دو:بابت طولانی شدن این مطلب عذر ما را پذیرا باشید.

نکته سه:سایت داریون نما گمان نمی کند این جوابیه رییس شورا با این لحن و مطالب، دیدگاه سایر اعضای محترم شورای اسلامی شهر داریون  خانمها جهاندیده و مردانه و همچنین آقایان خورشیدی و فاتحی باشد. به همین سبب روی سخن خود را در این مطلب رییس شورا می داند.

 هُوَ مَعَكُمْ أَینَما كُنْتُمْ

تحریریه پایگاه خبری-تحلیلی داریون نما