علیرضا کشاورز|

باسم رب الشهداء والصديقين

حضرت امام ره می فرمودند:(شهدا در قهقه ی مستانه شان و شادی وصلشان عند ربهم یرزقونند)

آه كه قلم و گفتار ما  براي اين كه بخواهد از شهيد بنويسيد و حرف بزند چقدر قاصر است .كلمات در برابر عظمت شهدا چقدر كوچك و كم ظرفيتند. ما خاكيان وفرش نشينان كجا و  شهداء كه با عرشيان هم نشين  و با افلاكيان هم سخن كجا !  درك مقام شهيدو حتي درك همين يك جمله امام ره در باره ي شهيد از عهده و توان ما ضعيفان خارج است. پس بگذاريد سر خجلت به جيب خويش فرو برده و در سكوت حقيرانه ي خويش بمانم.

اما بعد؛ مي خواهم نامه اي از اين شهيد عزيز در سايت داریون نما بگذارم كه هم يادگاري از اين شهيد والامقام در معرض ديد عموم قرار گرفته باشد و هم با بزگواري اين شهيد عزيز بيشتر آشنا شويد .

 من هر گاه كه خاطرات شهدا را مرور مي كنم بر خجلتم افزوده مي گردد. يادم است كه هرگاه روز هاي آخر ايشان را مي ديدم مي گفتم : نادر ؛ نادر است !حتي يكبار اين را روي تابلو ي كلاس دبيرستان نوشتم و او با لبخند هميشگي آن را پاك كرد… تمام لحظاتي كه با او بودم همه اش شيرين و بياد ماندني.

شهید نادر خوش نژاد

شهید نادر خوش نژاد

از دوره ي راهنمايي … علاقه  و شوق وافري براي ديدار هر روز او داشتم … بعد از اين كه در مركز تربيت معلم شهيد آيه الله مدني شهرستان ني ريز مشغول تحصيل شده بودند ؛ مدتي بود كه ايشان را نديده بودم وبسيار دلتنگشان شده بودم…. تااين كه عصر پنج شنبه اي عازم شهرستان ني ريز شدم براي ديدار دوست ؛ نمي دانيد كه چقدر دوست داشتني بود آن لحظات و آن ديدار خاطره انگيز؛ و چه زيبا بود هنگامي كه تكيه زده بود به درخت كهن سالي در تاريكي شب ؛ و منتظر بود تا من …

در پايان از همه ي دوستاني كه براي شهدا مطلب مي نويسند تشكر مي كنم و با تشكراز آقاي علي زارع ؛ از ايشان خواهش مي كنم تحقيقاتشان در باره ي شهدا جامع تر باشد و نكات بيشتري را براي نسل جوان بيان كنند. لازم به يادآوري است كه شهيد نادرخوش نزاد سال 1364 به جبهه اعزام و در عمليان وافجر 8 به شهادت رسيدند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :