امروز 12 آذرماه 92 دقیقا سه ماه از آغاز فعالیت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا می گذرد.

به گزارش داریون نما در حالی که تقریبا تمامی شهرها و کلان شهرهای کشور شهردار خود را شناخته اند اما هنوز شورای اسلامی شهر داریون موفق نشده به گزینه مورد نظر خود دست یابد و شهردار جدید داریون را برگزیند.

طبق قانون اگر شورای اسلامی شهر و روستا نتوانست به هر دلیلی پس از گذشت سه ماه شهردار را انتخاب کند، فرمانداری مستقیما وارد عمل می شود و شهردار را انتخاب می کند.

به نظر می رسد به زودی باید شاهد معرفی شهردار داریون توسط فرمانداری شیراز باشیم.

اگر این اتفاق روی دهد باید گفت شورای جدید نتوانسته به یکی از اصلی ترین وظایف خود که همانا انتخاب شهردار است عمل کند و از این بابت ضمن ثبت یک رکورد برای خود نمره بزرگ منفی نیز از  مردم دریافت می کند.

راستش هرچه دندان روی جگر گذاشتیم تا به قول دوستان اعضای شورا با خیالی آسوده شهردار را برگزینند اما متاسفانه هیچ خبری نشد که نشد!

اصلا مگر انتخاب شهردار داریون مثلا از انتخاب شهردار کلان شهرهایی چون تهران و مشهد و شیراز و اصفهان و تبریز و کرج و… سخت تر است؟!

اعضای شورای اسلامی شهر داریون باید به این سوال پاسخ گویند که انتخاب شهردار یک شهر حداکثر 10 هزار نفری مانند داریون سخت تر است یا انتخاب شهردار شهر یک کلان شهر 20 میلیون نفری مانند تهران؟!

ناسلامتی وظیفه ما رسانه هاست که چشم گویای مردم باشیم و انتقاد سازنده کنیم.

رییس شورا چرا نمی تواند اعضا را به یک جمع بندی نهایی در این زمینه-انتخاب شهردار- برساند؟!

این چه وظیفه سنگینی است که از عهده شوراهای شهر تهران و شیراز و … برآمده اما اعضای شورای شهر داریون در انجام آن ناتوانند؟!

کاش…

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :