جشن ها خالصانه و بی ریا، اما با شکوه برگزار می شد .افرادی مانند مرحوم توانگر و حاج جمشید مرادپور جلو مغازه های خود میز و صندلی ،شیرینی ،میوه ،نقل و شربت می گذاشتند ،عطر صاحب الزمان (عج) در همه جا می پیچید.

یوسف بذرافکن|

 مردم داریون همواره عاشق و شیفته حضرت امام زمان (عج) و خاندان عصمت و طهارت بوده و هستند . برپایی باشکوه جشن های ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) از گذشته تاکنون نشان دهنده ارادت خالصانه و اعتقادات پاک و زلال مردم شهر و منطقه داریون به ساحت مقدس حضرت بقیه الله العظم است.

پدران ،اجداد و نیاکان ما حتی قبل برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ،عید نیمه شعبان را با عظمت فراوان برگذار می کردند.

ya-mahdi

 یادم هست که مردم چند روز قبل از روز پانزده شعبان با نصب پرچم بر سر درمنازل و مغازه ها خود را برای برپایی جشن ولادت امام زمان (عج) آماده می کردند ، کوچه های خاکی را آب و جارو می کردند ، پارچه های نو، زیبا و رنگارنگ خود را از درون صندوقچه ها خارج می کردند و برای نصب در حسینه حضرت ولی عصر (عج ) تحویل مسئولین برگزاری جشن ها از جمله مرحوم سید عباس رضایی می دادند.

جشن ها خالصانه و بی ریا، اما با شکوه برگزار می شد .افرادی مانند مرحوم توانگر و حاج جمشید مرادپور جلو مغازه های خود میز و صندلی ،شیرینی ،میوه ،نقل و شربت می گذاشتند ،عطر صاحب الزمان (عج) در همه جا می پیچید.

مراسم با مولود خوانی و سرودی که مطلع آن چنین بود: «مولود مسعود امام زمان باد ا مبارک به همه شیعیان ….» و توسط مرحوم سید عباس رضایی خوانده می شد و همه ی مردم جواب می دادند ،از سر قهوه خانه شروع می شد .در این مراسم، گروهی از روحانیون که شیراز می آمدند توسط مردم مشایعت و استقبال می شدند ،در بین راه در چند جا از مردم و روحانیون به صورت مفصل پذیرایی بعمل می آمد ،از بودجه های دولتی و ریخت و پاش و اسراف هم خبری نبود !هرچه بود صفا و صمیمیت و احساسات پاک و زلال و نذورات مردمی بود و بس !

کسی به دنبال اسم و رسم نبود !همه مردم قطره های بودند که به صورت دریایی پاک و زلال به حرکت در می آمدند .مراسم استقبال تا حسینه حضرت ولی عصر (عج) ادامه پیدا می کرد ، اوج مراسم سخنرانی یکی از روحانیون بزرگ اعزامی از شیراز بود ،صدای ده ها صلوات در حسینه طنین انداز می شد ، مزه ی نقل های پیچیده شده در کاغذ های مخصوص را هیچ کودک و نوجوانی که از آنها خورده باشد فراموش نمی کند.

یکی از مراسم جالب مراسم سرود خوانی توسط گروه های سرود های مذهبی اعزامی از شیراز بود که معمولا اعضای آن را نوجوانان و جوانان خوش تیپ تشکیل می دادند. آن روز کاملا متعلق و دربس امام زمان (عج) بود ،خاطرات آن روزها هیچگاه فراموش نمی شود !…