فرماندار شیراز:مردم ولایتمدار دهستان داریون حق دارند خواستار ارتقای وضعیت معیشتی خود باشند و لذا پیگیری مطالبات به حق آنها از خادمین در مجموعه دولت و سایر دستگاه ها یک ضرورت مهم است.

فرماندار شهرستان شیراز پرهیز از تنگ نظری و توجه جدی به هم افزایی و همفکری را زمینه ساز شکوفایی در بخشهای مختلف جامعه از اقتصاد گرفته تا فرهنگ دانست .

به گزارش داریون نما به نقل از ایرنا ، مصطفی امیری پنجشنبه در جمع مردم داریون با تاکید بر ضرورت حل مشکلات منطقه با بهره گیری از امکانات موجود افزود: ایجاد کارخانه و واحدهای صنعتی و تولیدی در داریون با توجه به شرایط جغرافیایی این منطقه می تواند در توسعه اقتصادی استان نیز موثر باشد.

وی با اشاره به نقش روستاییان در افزایش تولید اظهار داشت :مردم ولایتمدار دهستان داریون حق دارند خواستار ارتقای وضعیت معیشتی خود باشند و لذا پیگیری مطالبات به حق آنها از خادمین در مجموعه دولت و سایر دستگاه ها یک ضرورت مهم است.

وی با بیان اینکه مسوولان به عنوان یک وظیفه مهم و تکلیف جدی باید پاسخگوی نیاز مردم در هر شهر و دیاری باشند گفت: هدف اصلی از این دیدارهای رودرو و بدون واسطه حل مشکلات با هم افزایی و همفکری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با اشاره به یکی از درخواست های مردم منطقه داریون مبنی بر ارتقای این دهستان به بخش ابراز داشت: امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس بتوانیم روند ارتقای دهستان داریون به بخش را سرعت دهیم .

این مقام مسوول ادامه داد: به نظر می رسد بخش عمده ای از مشکلات داریون با ارتقای این منطقه به بخش برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تاثیرگذار امنیت در توسعه هر منطقه بیان کرد: امروز توسعه هر منطقه ای در هر نقطه جغرافیایی با امنیت و اقتصاد آن منطقه پیوند خورده است بنابراین ایجاد اشتغال پایدار لازمه امنیت و در نهایت رسیدن به توسعه است.

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به ضرورت اعمال نگاه نوین به مقوله امنیت اضافه کرد: نگاه به امنیت از بعد سنتی بیشتر توجه به بعد نظامی است اما در دیدگاه نوین به حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و محیط زیست نیز توجه ویژه می شود.

وی با بیان اینکه در داریون بیشترین مشکلات در موضوع امنیت اجتماعی و اقتصادی است، ادامه داد: برای حل معضلات و مشکلات اقتصادی در این منطقه راهکارهایی مطرح است که یکی از راهکارها ایجاد شهرک صنعتی و کارخانه در منطقه به منظور ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت از مردم است.

عالی ترین مقام اجرایی در شهرستان شیراز با اشاره به تردد تعداد قابل توجهی موتورسوار بدون پلاک در منطقه افزود: تردد موتورسواران بدون پلاک تهدید جدی برای منطقه است که ساماندهی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

امیری در این راستا بر ضرورت ایجاد کلانتری به منظور حل مشکلات امنیتی انتظامی در منطقه داریون تاکید کرد.

فرماندار شهرستان شیراز همچنین با اشاره به مشکلات عدیده منطقه داریون گفت :مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات شهرستان به شهرداری داریون اختصاص می یابد.

وی همچنین با اشاره به گلایه امام جمعه داریون مبنی بر عدم هماهنگی مسوولان برخی ادارات با امام جمعه این منطقه افزود: پست ها و منصب ها از انشعابات ولایت فقیه است و مسوولان ادارات باید ارتباط نزدیک با نمایندگان ولی فقیه در بخش ها و دهستان ها داشته باشند.

امام جمعه داریون هم در جریان این بازدید علت انباشته شدن مشکلات متعدد این منطقه عدم ثبات مدیریتی در استان و شهرستان عنوان کرد و افزود:در طول چهار سال گذشته شاهد تغییر سه استاندار ،چهارفرماندار و شش بخشدار بودیم و د رمدت یاد شده نیز حتی یک مسوول به اینجا سرکشی نکرده است.

حجت الاسلام عزیزی افزود:در اطراف شهرستان شیراز تنها جایی که کمبود کارخانه و کارگاه می باشد شرق این شهرستان که دهستان داریون می باشد و این باعث مشکل روز افزون اشتغال در این منطقه شده است.

این مقام مسوول در خصوص آموزش و پرورش ادامه داد:این منطقه با تمام محرومیت هایش دانش آموزان و معلمانش با شهرستان شیراز مقایسه می شوند و این منطقه به عنوان منطقه محروم معرفی نشده و از طرف دیگر امکانات خوبی هم ندارد.

وی با اشاره به اینکه این دهستان یک خانه عالم ندارد بیان داشت:منطقه داریون یک پاسگاه دارد و آن هم در روستای دودج می باشد و آن جوابگو نیست و باید یک پاسگاه به داریون داده شود.

امام جمعه داریون در خصوص آب این منطقه اضافه کرد:حفر چاههایی که به صورت غیر قانونی مجوز قانونی گرفته اند،زمین خواری و گسترش بی رویه باغ شهرها و تسلط برمنابع طبیعی وآب و احداث چاه در مناطق آهکی جهت باغ شهر آن هم در منطقه بالا دست تهدیدی برای آب شرب این منطقه می باشد.

گفتنی است فرماندار شهرستان شیراز که از زمان حضور در فرمانداری شیراز بازدید از مناطق محروم و روستاها را در اولویت برنامه کاری خود قرار داده در هفتمین بازدید خود از مناطق محروم به همراه دکتر صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان شهرستان شیراز به دهستان داریون سفر یک روزه کرد و از نزدیک با مردم دیدار و گفت گو کرد.

فرماندار شیراز در بدو ورود خود به داریون در گلزار شهدا حضور یافت و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا ، بر ضرورت ساماندهی و مسقف نمودن و برق رسانی به گلزار شهدا تاکید کرد .

بازدید از برخی کارگاههای تولیدی ، درمانگاه ، بیمارستان و ورزشگاه نیمه تمام داریون از دیگر برنامه های سفر یکروزه فرماندار به داریون بود.