در استان فارس به جز صدا و سیما یک رسانه معتبر و پرمخاطب دیگر نیز وجود دارد که بی گمان در سطح کشور نیز استثناست.روزنامه “خبر جنوب” با بیش از 35 سال سابقه انتشار و شمارگانی افزون بر 80 هزار نسخه به عنوان پرشمارگان ترین نشریه منطقه ای ایران شناخته می شود.

در حال حاضر رسانه های بسیاری در ایران به فعالیت های خبری مشغول هستند.

رسانه های مکتوب مانند روزنامه ها،مجلات، ماهنامه ها و… رسانه های مجازی مانند سایت ها و پایگاه های خبری و خبرگزاری ها و البته رسانه هایی مانند رادیو و تلویزیون.

در این که در بسیاری جوامع رادیو و تلویزیون مخاطبان بیشتری دارند شکی نیست.

در کشور خودمان نیز همینگونه است خصوصا با توجه به انحصار صدا و سیما این رسانه مخاطبان خوبی دارد.

در کشور ما هر استان شبکه مخصوص به خود دارد که البته سیمای فارس هم اینگونه است و با شبکه ای 24 ساعته برنامه های خود را پخش می کند.

باید گفت شبکه های استانی مخاطبان خاص خود را دارند. مخاطبانی که آنچنان کاری به کار کیفیت برنامه ها ندارند و بر اساس عادت برنامه های شبکه فارس را می نگرند.

rasaneh

در استان فارس به جز صدا و سیما یک رسانه معتبر و پرمخاطب دیگر نیز وجود دارد که بی گمان در سطح کشور نیز استثناست.

روزنامه “خبر جنوب” با بیش از 35 سال سابقه انتشار و شمارگانی افزون بر 80 هزار نسخه به عنوان پرشمارگان ترین نشریه منطقه ای ایران شناخته می شود.

این روزنامه تنها روزنامه ای است که هیچ برگشتی ندارد و هر نسخه آن به وسیله چند نفر خوانده می شود.

در این روزنامه بارها و بارها مشکلات منطقه داریون منعکس شده؛اخبار مختلف و گزارش های نماز جمعه، بیان مشکلات متعدد منطقه داریون و…

بارها خطبه های نماز جمعه از زمان حجج اسلام صفری و بحرینی تا امام جمعه محترم فعلی حجت الاسلام عزیزی در روزنامه خبر منتشر شده است.

تاکنون چند بار سخنان حاج آقا عزیزی به همراه عکس وی در صفحه اول روزنامه خبر جنوب منعکس و متشر شده و از این طریق به معرفی داریون و بررسی مشکلات این منطقه پرداخته شده است.

این اتفاق البته به صورت گسترده تر در تنها رسانه رسمی منطقه داریون-داریون نما- نیز بارها تکرار شده است.

سایت داریون نما اکنون با روزانه  بیشتر از5 هزار بازدید به نسبت یک سایت محلی مخاطبان خوبی برای خودش دست و پا کرده و در اقصی نقاط ایران و حتی جهان دیده می شود.

نتیجه این که رسانه فقط صدا و سیما نیست. داریون از قدیم الایام در رسانه های مکتوب خبرنگار داشته؛ مرحوم قاسم کاشفی، آقای شیروانی کارمند کمیته امداد داریون که احتمالا اکنون بازنشسته شده اند.

در حال حاضر نیز همواره اخبار داریون در رسانه مطرحی چون روزنامه خبر جنوب،خبرگزاری گستره خبر آنلاین و در نهایت سایت داریون نما منعکس می شود.

 دوستان و همکاران زیادی در رسانه هایی جز صدا و سیما کار می کنند که بعضا مخاطبان آنها از شبکه های استانی نیز بیشتر است و این واقعیتی انکار ناپذیر است.