یوسف بذرافکن| در منطقه داریون همه چیز جور دیگری رقم می خورد ! سالها است که هیچ بنای عام المنفعه ای ساخته نمی شود. دولت ها می آیند و می روند اما در داریون هیچ پروزه ای افتتاح نمی شود . مناسبت های می گذرند اما در این منطقه هیچ کلنگی به زمین نمی خورد! […]

یوسف بذرافکن|

در منطقه داریون همه چیز جور دیگری رقم می خورد ! سالها است که هیچ بنای عام المنفعه ای ساخته نمی شود.

دولت ها می آیند و می روند اما در داریون هیچ پروزه ای افتتاح نمی شود . مناسبت های می گذرند اما در این منطقه هیچ کلنگی به زمین نمی خورد!

در ایام مبارک دهه فجر ده ها طرح در سراسر استان به بهره برداری رسید اما مثل اینکه داریون جزء نقشه استان فارس نیست !

گویا داریون نطقه گم شده از کشور است که کمتر کسی آدرس آن را می داند . فقط در ایام انتخابات برخی از کاندیدا ها با هزار زحمت آدرس آن را پیدا می کنند ولی متاسفانه تا پایان دوران مسئولیتشان دوباره آن را گم می کنند .

SOAL

از موضوع دور نشویم، چند سال پیش با پیگیری شورای شهر و با همت یکی از خیرین محلی بنام والده روشن بذرافکن زمینی برای احداث بیمارستان داریون اهدا شد.

سالها گذشت و کار احداث ساختمان بیمارستان با فراز و فرود های مختلف ادامه پیدا کرد . تا کار ساخت ساختمان آن بالاخره پایان یافت ،اما خبر رسید که این بیمارستان به درمانگاه تنزل یافته است .

سال قبل هم آقایان مسئولین کمتر همت بستند و قرار گذاشتند ساختمان خالی از تجهیزات را افتتاح کنند که با مخالفت مردم روبرو شد ند. اما این روزها خبر های جالب تری شنیده می شود .در این روزها خبر می رسد که این ساختمان که قرار بود تنها بیمارستان منطقه داریون باشد حالا به درمانگاه تبدیل شده است به بخش خصوصی واگذار شودوقرار است طی یک دوره نامعلوم تجهیز و کامل شود .

حال سئوال این است که فایده این ساختمان چیست ؟ اگر قرار باشد این ساختمان به یک درمانگاه خصوصی تبدیل شود هم اکنون یک درمانگاه شبانه روزی خصوصی در داریون وجود دارد .

چرا داریون نباید از دولت سهمی داشته باشد ؟ چرا هر طرح آزمایشی باید در داریون آزمایش بشود ؟ چرا باید تنها دبستان دوره اول داریون ( دبستان شهید شکوهی ) به بخش خصوصی تحویل شود ؟ در حالی که وزیر محترم آموزش و پرورش می گوید هم اکنون ما در کشور بیش از صد مدرسه تک نفره داریم ! آیا پس از مدرسه شهید شکوهی حالا نوبت بیمارستان ده تخت خوابی امام مهدی (عج) داریون است که به بخش خصوصی تحویل شود ؟

آیا در داریون هم آموزش و پرورش هم و بهداشت ودرمان باید خصوصی شود ؟ دو سال پیش تحت عنوان  « بسته حمایتی » به ریشه آموزش و پرورش داریون تیشه زده شد و حالا نوبت تنها بیمارستان منطقه داریون است !