چندی پیش مطلبی با عنوان“خروجی هنرستان پویش داریون خوب یا بد؟” در داریون نما منتشر شد. روز گذشته اما ناصر شرفی مدیر این هنرستان در رابطه مطلب متشر شده در داریون نما جوابیه ای برایمان ارسال کرده که در ادامه عینا آن را مشاهده می کنید: **************************** باسمه تعالی سلام علیکم در خصوص متنی که […]

چندی پیش مطلبی با عنوان“خروجی هنرستان پویش داریون خوب یا بد؟” در داریون نما منتشر شد.

روز گذشته اما ناصر شرفی مدیر این هنرستان در رابطه مطلب متشر شده در داریون نما جوابیه ای برایمان ارسال کرده که در ادامه عینا آن را مشاهده می کنید:

****************************

باسمه تعالی

سلام علیکم

در خصوص متنی که آقای قلیچ خانی درارتباط با هنرستان پویش داریون نوشته اند ؛لازم دانستم نکات ذیل را جهت اطلاع مخاطبان عزیز مرقوم نمایم . هر چند جناب قلیچ خانی ازروی دلسوزی این مطلب رانوشته اند ولی فکر می کنم با عرض معذرت اطلاعات ایشان بسیارناقص بوده و ازهمین جا ازایشان دعوت می نمایم که از هنرستان بازدید فرمایند و در متن دیگری صحت یا سقم  گفته های بنده را که در ذیل آمده تایید ویا تکذیب نمایند.

هنرستان پویش داریون در سال 1381با پیگیری های این جانب و سایر همکاران و مسئول وقت نمایندگی داریون جناب آقای عبدالهی افتتاح گردید و با چهار رشته مکانیک خودرو و حسابداری در شاخه فنی و حرفه ای و نقشه کشی ساختمان و برق ساختمان در شاخه کاردانش ( البته انتخاب رشته ها ازطریق برگه نظر خواهی از دانش آموزان وقت بود) شروع به کار نمود ودر ادامه رشته هایی چون کامپیوتر (با گرایش های مختلف) – ماشین های الکتریکی – تابلو ساز برق صنعتی – تعمیر خودرو با سایر رشته ها به دلیل اشباع شدن جابجا می شد. و دلیل باقی ماندن این دو رشته بازار کار مناسب و نیز استقبال دانش آموزان از آنها بوده ودر مرحله بعد امکانات و فضای مناسب و نیز هنر آموزان مجرب و با سابقه بوده است که با وجود تمام مشکلات و فراهم بودن کلاس در هنرستان های شیراز نسبت به حقیر لطف داشته وبه این منطقه محروم خدمت می نمودند.

poyesh1 poyesh

با توجه به ضوابط آموزش و پرورش افزودن رشته در یک هنرستان باید فاکتور های ذیل را داشته باشد : تعداد هنر جویان ؛تجهیزات ؛ مکان مناسب کارگاهی و آموزشی و نیز تامین نیروی متخصص هر رشته فرا هم باشد و سپس با در نظر گرفتن سایر شرایط مجوز تاسیس یک رشته صادر می گردد . که در چند ساله اخیر آمار دانش آموز رو به کاهش بوده تا جایی که در سال گذشته در رشته مکانیک تنها ده دانش آموز واجد الشرایط ورود به این رشته (شاخه فنی ) وجود داشته و 22 نفر در رشته تابلو ساز برق صنعتی ( شاخه کاردانش ) هدایت شدند . لازم به ذکر است که نرم تشکیل  کلاس در شهر 35 نفر می باشد و مسئولین از این نظر نسبت به این منطقه همواره لطف داشته اند. متاسفانه ورودی دانش آموزان این هنرستان هم از نظر کمی وهم کیفی فاقد شرایط لازم جهت راه اندازی رشته دیگری در شاخه فنی می باشد.

در خصوص بازار کـار؛ آمار گویای همه چیز می باشد و همواره شرایط بازار کار برای رشتـه های فنی وحرفه ای و مهارتی ( کاردانش ) نسبت به رشته های نظری  در صد بسیار  بالاتری  فراهم بوده و اغلب هنر جویان یا ادامه تحصیل داده وسپس جذب بازار کار شده اند ویا با توجه به مهارتی که کسب نموده اند به طور آزاد صاحب شغل ویا حرفه ای شده اند.حقیر جهت مقایسه  هنرجویان هنرستانی و دانش آموزان رشته های نظری در بازار کاردر این منطقه اعلام آمادگی می نمایم .

به جرات می توان گفت این هنرستان به همت همکاران و مسئولین ناحیه و سازمان از نظر امکانات وتجهیزات آموزشی دررشته های ارائه شده یکی ازبهترین ها دراستان می باشد .حضور دانش آموزان منطقه خرامه در این هنرستان علیرغم وجود چند هنرستان در خرامه گویای این مطلب است و ای کاش درنمایشگاهی که در هفته مشاغل( هفته اول اردیبهشت 95 ) با حضور مسئولین آموزش و پرورش استان و شهرستان و شهر برگزار گردید تشریف داشتید و تمجید و تقدیر این بزرگواران در خصوص دست ساخته های  آموزشی منحصر بفرد را می دیدید و حقیر به خود بالیدم که زحمات همکارانم که بدون هیچ چشمداشتی پس از ما ه ها این گونه به ثمر نشست؛ وتحسین همگان را برانگیخت . لازم به ذکر است که تحصیلات  پرسنل این هنرستان متشکل از . مقطع دکترا 2 نفر کارشناس ارشد 4 نفرو کارشناس 20 نفر می باشد.

                                                                                                            با تشکر

                                                                                                                                                     ناصر شرفی