یوسف بذرافکن| در داریون ظاهرا هیچ اتفاقی عجیب و غیر منتظره نیست ! پس از ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف منابع طبیعی و تبدیل آن به باغ شهری و غارت سفره آب های زیر زمینی با حفر ده ها چاه آهکی در منطقه خالد آباد حالا نوبت به راه بندان و تصرف راه […]

یوسف بذرافکن|

در داریون ظاهرا هیچ اتفاقی عجیب و غیر منتظره نیست !

پس از ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف منابع طبیعی و تبدیل آن به باغ شهری و غارت سفره آب های زیر زمینی با حفر ده ها چاه آهکی در منطقه خالد آباد حالا نوبت به راه بندان و تصرف راه های قدیمی در این منطقه رسیده است .

در یک اقدام عجیب و سوء استفاده از غفلت بغصی  مسولین امر ، گروهی از مالکان باغ های منطقه خالد آباد اقدام به بستن راه رفت و آمد مردم کرده اند . این گروه  با حفر خندق و کانال عمیق ، دیوار کشی و گذاشتن درب ، قسمتی از راه قدیمی خالد آباد را تصرف کرده اند و به ملک اختصاصی ملحق نموده اند .

khaledabad

این در حالی است که این زمین ها قبلا جزء منابع طبیعی بوده و هم اکنون هم به منابع طبیعی و کوه کشنکان منتهی می شود . توضیح آنکه طبق قانون، منابع طبیعی ملی است و متعلق به عموم مردم است .

لازم به ذکر است در این قسمت فقط باغ های زیتونی وجود دارد که هیچ گونه ثمری ندارد ! حالا سئوال این است : سوء استفاده ها عده ای سود جو و غفلت مسئولین تا کجا ادامه پیدا می کند ؟ مسلما اگر از این اقدامات غیر قانونی و تصرفات غیر مجاز جلو گیری نشود افراد سود جو حد و مرزی برای خود نخواهند شناخت ! هم اکنون منطقه خالد آباد به محل تاخت و تاز سوء استفاده کنندگان تبدیل نشده است . شاید باور آن سخت باشد که منطقه خالد آباد داریون هم اکنون بیشتر در تصرف افراد غیر بومی است .

حفر چاه های غیر مجاز که تهدید بزرگی برای آب آشامیدنی داریون است ، ساخت و ساز های غیر مجاز ، تغیر کاربری زمین های کشاورزی از مصادیق قانون شکنی آشکار در منطقه خالد آباد است که متاسفانه مسئولین از این اقدامات جلوگیری نمی کند!

نکته: داریون نما آمادگی دارد پاسخ و دفاعیه فرد یا افرادی که به این نوشته اعتراض دارند را با ارایه مستندات منتشر کند.