علی زارع| این تصاویر متعلق به یکی از کوچه های اصلی داریون است که نیازی به معرفی ندارد. بله همان کوچه یا خیابان معروف و خبرساز!…بله درست حدس زده اید….16متری امام سجاد(ع) مدتها این کوچه یا خیابان خاکی بود و جزو معدود کوچه هایی است که چندین سال از نعمت آسفالت محروم بود که این […]

علی زارع|
این تصاویر متعلق به یکی از کوچه های اصلی داریون است که نیازی به معرفی ندارد. بله همان کوچه یا خیابان معروف و خبرساز!…بله درست حدس زده اید….16متری امام سجاد(ع)

مدتها این کوچه یا خیابان خاکی بود و جزو معدود کوچه هایی است که چندین سال از نعمت آسفالت محروم بود که این موضوع مشکلات عدیده ای را برای ساکنان این محله فراهم نموده بود.

enteghad
سرانجام در سال گذشته بالاخره این کوچه آسفالت و خیال ساکنان آن راحت شد و فکر کردند که با آسفالت شدن تمام مشکلات محله مرتفع شده است!
اما این فکر اشتباه از آب در آمد.متاسفانه تعدادی از ساکنان این کوچه در اقدامی جالب و شجاعانه(!)و یا شاید …..جدول های حاشیه ای را از خاک پر می کنند و مسیر فاضلاب عبوری را می بندند!
امروز نیز که از این کوچه عبور می کردم شاهد بودم که مسیر فاضلاب بسته است و در کوچه و روی آسفالت هرز می رود.فاضلاب مدتها قبل در این جدول باقی مانده و انواع حشرات و پشه ها و خصوصا پشه سالک در آن جولان می دهد.
اینکه چرا ساکنین کوچه این عمل تعجب آور و نابخردانه را انجام می دهند برایم اعجاب آور بود اما چندین ماه قبل در همین کوچه شهردار و امام جمعه  فعلی را دیدم که در حال صحبت کردن با ساکنین بودند.البته من وارد بحث نشده و عبور نمودم اما به نظرم در رابطه با همین مساله ی مسدود نمودن مسیر فاضلاب صحبت می کردند.
این عمل یک نوع قانون گریزی است اما نکته ی مهم این است که چرا شهرداری داریون با این گونه تخلفات برخورد نمی کند؟.آیا شهرداری داریون و شورای محترم شهر از چنان قاطعیتی برخوردار نیستند که با این گونه اقدامهای غیر قانونی برخورد کنند؟! و آیا قانونی برای مقابله با این گونه موارد تعریف نشده است که با استناد به آن ،جلو این چنین اقداماتی گرفته شود؟!
با توجه به فصل گرما این فاضلاب روان در کوچه، و مانده در قسمتهایی از جدول به طور قطع باعث انتقال انواع بیماری ها می شود.