خبرنگار : خلیل اسدی حجت الاسلام اسدی به مناسبت ۲۳ تیر ۱۳۷۸ روز همبستگی ملی و دفاع از ارکان نظام مقدس اسلامی و ولایت فقیه و پایان دادن به اخلال و آشوب در تهران که به بهانه کوی دانشگاه صورت گرفت گفت : عده ای در آن روز به تصویر مقام معظم رهبری هتک حرمت […]

خبرنگار : خلیل اسدی

حجت الاسلام اسدی به مناسبت ۲۳ تیر ۱۳۷۸ روز همبستگی ملی و دفاع از ارکان نظام مقدس اسلامی و ولایت فقیه و پایان دادن به اخلال و آشوب در تهران که به بهانه کوی دانشگاه صورت گرفت گفت : عده ای در آن روز به تصویر مقام معظم رهبری هتک حرمت کردند اما مقام معظم رهبری با یک درایت خاصی و پشتیبانی مردم آن فتنه را خاموش کردند و فرمود آنها را رها کنید شاید روزی به آغوش ملت باز گردند .

وی تصریح کرد که ما نیز باید بدانیم در چه جایگاهی هستیم و در مقابل انتقادها سریع موضع نگیریم . خداوند این زبان به ما داده است که درست استفاده کنیم و انتقاد کنیم و انتقاد بشنویم و تحمل انتقاد داشته باشیم و انتقاد پذیر باشیم و از انتقاد دیگران ناراحت نشویم.

hajaghaasadi11

حجت الاسلام اسدی به کسانی که انتقاد پذیر نیستند و انتقاد را نوعی جرم محسوب می کنند گفت : هیچ کس از لحاظ حقوقی نمی تواند کسی را به جرم انتقاد محاکمه کند و اصل بر برائت است و هیچ انتقاد کننده ای مجرم نیست و انتقاد در کشور آزاد است زیرا مقام معظم رهبری جوانان را به نقد و انتقاد تشویق می کند.

نماینده ولی فقیه در  منطقه داریون افزود : جایگاه ولایت فقیه در قانون اساسی تعریف شده است و بدخواهان بدانند که در برابر اتحاد مردم ناچیزند و مردم پشتیبان ولایت فقیه هستند و اجازه نمی دهند کسی به این جایگاه توهین و هتک حرمت بکنند .

وی به کسانی که در شهر دایره قدرت تشکیل داده اند و مردم را سرکیسه می کنند هشدار جدی داد و در ادامه گفت : اینجا جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی است نظام ولایی است نه ترساندن مردم . بیائید دنبال امنیت اخلاق باشید ، دنبال توطئه نباشید . و تریبون نماز جمعه تریبون مردم است و مردم باید از حقوقشان آگاهی داشته باشند و برای مردم شاخه و شانه نکشید وبا اخم و توپ و تشر با مردم برخورد نکنید و بدانید که به فرمایش امام راحل (ره)مردم ولی نعمت ما هستند  و بدانید فتنه در هرجایی باشد با بیداری ملت ناکام می ماند .

حجت الاسلام اسدی بنابه توصیه مقام معظم رهبری که فرمودند : توانمند سازی مناطق محروم کشور باید در اولویت قرار بگیرد . در این زمینه اظهار داشت : یکی از مناطق محروم شهر داریون است و ما آرزو داریم یک روز برسد این شهر از محرومیت نجات پیدا کند و به بخش تبدیل شود و این از وظایف دولت است.

خطیب  جمعه به اعضای شورای شهر داریون و حضور آنها در عرصه خدمتگزاری به این شهر تبریک و تهنیت گفت و به اعضای شورا توصیه کرد که در انتخاب شهردار جدید دقت کنند و گرفتار حواشی نشوند و از تجربه شوراهای گذشته استفاده نمایند  و با درایتی خاص ـ افرادی متدین به اخلاق الله، متخصص ، متعهد ، افرادی که سابقه مدیریتی و مقبولیت مردمی دارند و گرفتار حواشی نیستند انتخاب نمایند.

وی تصریح کرد این شهر مظلوم است و بنده بعنوان امام جمعه روشنگری و توصیه می نمایم و در انتخاب شهردار هیچ گونه دخالتی نمی کنم و حافظ جایگاه نماز جمعه هستم.
وی افزود: مراقب باشید کسی را انتخاب کنید که در تاریخ کارنامه کاریتان ماندگار خواهد شد . و هیچ کس نمی تواند در کار شما دخالت کند و مردم به شما اعتماد کرده اند و با یکدیگر اتحاد داشته باشید.
خطیب  جمعه در پایان ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) را به تمامی مسلمین جهان و نماز گزاران تسلیت گفت و به تشریح زندگی پر خیر و برکت و مظلومانه این امام همام پرداخت و به مردم توصیه نمود که در ایام شهادت این امام همام با برپایی مراسمات یاد این امام عزیز را زنده نگه دارند .