خبرنگار : خلیل اسدی| امام جمعه ممنطقه داریون به مناسبت هفته نماز جمعه و اقامه اولین نماز جمعه در انقلاب اسلامی گفت : نماز جمعه قرار گاه ایمان ، تقوی ، بصیرت و اخلاق است و هرکس متوسل به این قرار گاه شود خداوند خیر دنیا و آخرت را نصیبش خواهد کرد . وی افزود […]

خبرنگار : خلیل اسدی|

امام جمعه ممنطقه داریون به مناسبت هفته نماز جمعه و اقامه اولین نماز جمعه در انقلاب اسلامی گفت : نماز جمعه قرار گاه ایمان ، تقوی ، بصیرت و اخلاق است و هرکس متوسل به این قرار گاه شود خداوند خیر دنیا و آخرت را نصیبش خواهد کرد .

وی افزود با وجود گسترش تمام رسانه های دسته جمعی چه در فضای واقعی و مجازی تریبون نماز جمعه با حضور و وجود مردم رسا ترین تریبون است . و این یکی از نعمت های الهی است که خداوند به مسلمانه عطا کرده است .

hajaghaasadi11

حجت الاسلام اسدی گفت : نهاد نماز جمعه تنها نهادی است که توسط خود مردم و مشارکت دستگاه رهبری اداره می شود . و فاقد بودجه دولتی است و هیچ بنیه مالی ندارد و وامدار کسی نیست و هیچ امتیازی به کسی نمی دهد . اما با این وجود بحمدالله طرفداران بسیاری دارد و شرکت کنندگان در آن با عشق به خداوند ، قهرمانان واقعی این نهاد هستند.

امام جمعه منطقه داریون افزود : امروز دشمن در صدد تضعیف این جایگاه و نهاد مردمی است . و عده ای در لباس تزویر و نداشتن تقوی سیاسی به بهانه های مختلف در صدد تخریب و تضعیف این جایگاه هستند و این یعنی آب به آسیاب دشمن ریختن …

حجت الاسلام اسدی به مناسبت ۷ مرداد و روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت : این امامزادگان از جلیله و سلاله سادات هستند و به واسطه وجود امام رضا (ع) به کشور ما سرازیر شده اند و در هر شهر و کشور غریب هستند و مردم آنها را مقدس می پندارند و به آنها متوسل می شوند . و باید قدر این امامزادگان جلیل القدر را بدانیم .

وی ضمن گلایه و عدم نظارت هیئت امناء و اداره  اوقاف در بعد مسائل فرهنگی و بساط بعضی مسائل کذایی گفت : در حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) داریون، برنامه های فرهنگی و نماز جماعت برپا نمی شود . و در عوض بساط بعضی مسائل کذایی از قبیل قلیان ، و غیره برپاست و این یک نوع هتک حرمت به این امامزاده و قبور اموات و گلزار شهدا است و هیئت امناء و اداره اوقاف باید نظارت کامل داشته باشد .

نماینده ولی فقیه در داریون همچنین به کسانی که در کنار قبور شهدای گمنام بساط بعضی از مسائل کذایی و غیر اخلاقی برپا می کنند و به کسانی که شعار کار فرهنگی سر می دهند هشدار جدی داد و در ادامه گفت : در کنار قبور مطهر شهدای گمنام عده ای با بساط مسائل غیر اخلاقی حرمت و شأن و منزلت این دو شهید گمنام را پایین آورده اند و عده ای نیز فقط شعار می دهند که ما کار فرهنگی می کنیم . چرا امر به معروف و نهی از منکر و تذکر نمی دهید . اگر علیه فلان شخص بود توطئه می کردید و آستین بالا می زدید زیرا علیه دیگران توطئه کردن آسان است اما امر به معروف؛ تقوی و شجاعت می خواهد .

گفتنی است در پایان نماز جمعه نماز گزاران جهت حمایت مردم مظلوم فلسطین علیه اسرائیل غاصب شعار سر دادند.