منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر داریون 24 مرداد ماه اطلاعیه ای درباره انتخاب شهردار داریون در سایت داریون نما منتشر کردند که می توانید آن را اینجا بخوانید. متن اطلاعیه این عزیزان را یک بار دیگر مرور می کنیم: “باسمه تعالی اعضاء منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر داریون در نظر دارند جهت انتخاب […]

منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر داریون 24 مرداد ماه اطلاعیه ای درباره انتخاب شهردار داریون در سایت داریون نما منتشر کردند که می توانید آن را اینجا بخوانید.

متن اطلاعیه این عزیزان را یک بار دیگر مرور می کنیم:

“باسمه تعالی

اعضاء منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر داریون در نظر دارند جهت انتخاب گزینه تصدی سمت شهردار در این شهر از بین واجدین شرایط دعوت بعمل آورند .

لذا متقاضیان محترم با ارائه رزومه و مدارک مرتبط از تاریخ ۹۶/۵/۲۵ لغایت ۹۶/۶/۵ به شهرداری داریون (سرکار خانم زارع) مراجعه نمایند .

اولویت نیز با افراد واجد شرایط بومی است.”

***

shahrdar

بر خلاف برخی دوستان که با این اقدام اعضا جددید شورا  مخالفت می کنند باید بگویم بنده به عنوان یک شهروند از این کار خشنودم و آن را تحسین می کنم.

این کار شورای جدید فرصت را برای هر فردی که فکر می کند می تواند عهده دار پست مهم شهرداری داریون شود فراهم می کند تا بخت خود را بیازماید و در اصل  این کار شورای پنجم یک نوع شایسته سالاری است.

مهم تر آن که آنان تاکید کرده اند اولویتشان با یک فرد بومی است.

***

این البته یک روی سکه است. اما روی دیگر سکه هم وجود دارد و آن شنیده هایی است که این روزها می شنویم و به تعداد زیاد در نظرات منتشر نشده سایت داریونن نما هم بیان می شود.

این که همه این کارهای شورای جدید فرمایشی است و آقای شهردار انتخاب شده و….

همانگونه که گفتم به شخصه دوست ندارم این حرف ها صحت داشته باشد که اگر این گونه باشد بازی با احساسات و شعور هزاران داریونی انجام شده است.

این روزها می شنویم که فرد بومی مورد نظر برای  سمت شهرداری داریون برگزیده شده و کسی جز او شهردار آینده داریون نخواهد بود!

با این حال و همانگونه که حمیدرضا کشاورز داریونی هم در نامه ای که برای سایت داریون نما ارسال کرد و منتشر شد(اینجا) هنوز اعضای شورای پنجم بر سر هیچ گزینه ای به توافق نرسیده اند و اصلا جلسه ای تشکیل نشده که بخواهد شهرداری انتخاب شود.

به نظر می رسد باید منتظر ماند و دید شورای جدید در یکی از مهم ترین و سخت ترین آزمون های خود که همانا انتخاب شهردار جدید است چگونه عمل می کند.

آیا همان فردی که این روزها همه می گویند انتخاب شده یا این که قرعه شهردار جدید به نام واقعا فرد دیگری می خورد؟

پر واضح است که نویسنده این سطور با فردی که این روزها همه می گویند شهردار جدید داریون خواهد شد هیچ گونه مشکلی ندارد و اگر هم انتخاب شد به انتخاب اعضا شورا احترام می گذارد فقط حرف بنده این است که امیدوارم همه ما سرکار نباشیم و اطلاعیه ای که شورای پنجم منتشر کرده واقعا بر اساس نیاز باشد و نه باری به هر جهت؛ ان شالله.

نکته اول:دنیا آن قدر عجیب نیست که ما تصور می کنیم. دنیا آن قدر عجیب است که ما نمی توانیم تصور کنیم!/کلارک

نکته دوم: رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان فارس، شهردار شیراز شد.