دکتر حق شناس اواخر هفته گذشته با انتشار پیامی گلایه آمیز از دانشجویان دانشگاه آزاد داریون خداحافظی کرد. او حتی برکناری اش را حاصل تفکرات جناحی دانست. به همین سبب و بر اساس رسالت رسانه ای خود، داریون نما گفت و گویی را با وی انجام داده که در ادامه مشاهده می کنید. آنچه می […]

دکتر حق شناس اواخر هفته گذشته با انتشار پیامی گلایه آمیز از دانشجویان دانشگاه آزاد داریون خداحافظی کرد. او حتی برکناری اش را حاصل تفکرات جناحی دانست.

به همین سبب و بر اساس رسالت رسانه ای خود، داریون نما گفت و گویی را با وی انجام داده که در ادامه مشاهده می کنید.

آنچه می خوانید حرف های دکتر حق شناس رییس اسبق دانشگاه آزاد داریون است که عینا منتشر می شود.

همچنین بر اساس قانون مطبوعات حق پاسخگویی برای مسوولین دانشگاه آزاد محفوظ است. و داریون نما آمادگی انتشار جوابیه این عزیزان را نیز دارد.

***

این که در پیامتان خطاب به دانشجویان گفته بودید به خاطر منش اصلاح طلبانه اتان برکنار شدید آیا نمی دانستند شما اصلاح طلبید که به عنوان رییس انتخابتان کردند؟! این مساله کمی بحث دارد.

این جانب علی رغم داشتن تفکر اصلاح طلبانه به دلیل عملکرد فراجناحی در زمان دکتر جاسبی مسولیت استانی(مدیریت فرهنگی دانشجویی ) داشتم و در زمان دکتر دانشجو و دکتر میرزاده ، مسولیتم ادامه داشت.
در زمان دکتر میرزاده و همفکر با دولت تدبیر وامید مسولیت داشتم مدتی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد شیراز شدم و بعد هم در زمان مدیریت آقای دکتر میرزاده و در استان در زمان مدیریت آقای دکتر سارویی بعنوان سرپرست واحد داریون انتخاب شدم بنابراین انتخاب من به زمان مدیریت قبل مربوط است.

دانشگاه آزاد داریون قبل از شما چگونه بود و وقتی شما به این دانشگاه آمدید چه تغییراتی کرد؟

در دانشگاه مدیران قبل زحماتی کشیده بودند که به هر حال نقایصی هم وجود داشت مهمترین بحثی که رئیس وقت دانشگاه آزاد استان در جلسه معارفه این جانب به آن اشاره نمودند بحث آسانگیری در امر آموزش بود که این جانب کیفت بخشی و جدیت در امر آموزش و برگزاری امتحانات و نیز امر پژوهش وتجهیز کارگاه ها وآزمایشگاه ها واعتبارافزایی مدرک دانشگاه آزاد اسلامی داریون را در دستور کار قرار دادم که بحمدالله در سطح استان وحتی تهران وسازمان مرکزی انعکاس خوبی داشت .
از جمله خدمات انجام شده در مدت مدیریت این جانب :
صرفه جویی و انضباط مالی ؛ حدود یک میلیارد تومان؛
اتمام ساخت وساز مسجد ، وافتتاح آن
ساخت محل مناسب جهت بوفه دانشجویی
کلنگ زنی ساختمان نگهبانی و سردرب مناسب ؛
آماده سازی طرح محوطه سازی دانشگاه
رفع معارض و شروع به کار لوله کشی گاز دانشگاه
برقراری فیبرنوری و اتصال تلفن دانشگاه واینترنت
سامان دهی ارائه سزویس ایاب وذهاب دانشجویی

آیا علت برکناری شما آن گونه که خود گفته اید فقط بحث اصلاح طلبی اتان بود یا مسایل دیگری؟

الله اعلم به دلیل خاصی اشاره نشده، نکته ای هم که من اشاره کردم گمانه زنی بر اساس برخی قرائن و شواهد بود.

شنیده می شود در مدت حضور شما به دلیل سخت گیری در اختصاص نمره  ریزش دانشجو وجود داشته؟! البته اینها پیامهایی است که برای داریون نما می آید و ما تایید یا تکذیب نمی کنیم

آسان گیری در سیستم آموزشی سم مهلک وخیانت به آموزش کشور و به شخص نمره گیرنده است ؛ چون ضعف افراد در صحنه عمل و کار روشن می شود و باعث بی اعتباری هر دانشگاهی و مدرک آن می شود.
برخی افرادی که دستشان را از حیف و میل اموال عمومی کوتاه کرده بودم که در صورت ضرورت به صورت واضح تر نشان آنهارا به اطلاع مخاطبین فهیم شما خواهم رساند چنین مطالبی مطرح نموده اند .اما این جانب به صورت دقیق آمار گرفتم در شش ماهه اول سال ۹۵ در زمان مدیریت سابق ۳۶ نفر انصرافی داشته ایم و در شش ماهه اول سال ۹۶ در زمان این حقیر ۳۷ نفر انصرافی داشته ایم.
شیب کاهش دانشجو در تمام کشور حتی دانشگاه های دولتی رو با افزایش است و درصد کاهش دانشجو در واحد داریون بر اساس آمار استانی اگر کمتر از سایر واحدهای استان نبوده است بیشتر نیست.
تازه رشته پر طرفدار کاردانی به کارشناسی حسابداری به دلیل مجوز نداشتن، در ترم مهرماه بسته شد که با پیگیری مداوم برای بهمن ماه رفع مشکل شده است.

قسمتی از ریزش دانشجو هم مربوط به پذیرش دانشجو بدون مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی بوده که بر اساس دستورالعمل جدید مجبور به اخراج این افراد شدیم.

همچنین برای ۲۸ رشته از استان تقاضای مجوز نموده ایم و برای تاسیس رشته کارشناسی ارشد نیز دو مورد در دست اقدام است.

از طرفی در مدت ۱۵ ماه گذشته حدود ۸۰۰ دانشجو از واحد داریون فارغ التحصیل شده اند.
بنابراین کاهش دانشجو دراین مدت امری بسیار طبیعی وعادی بوده است