تا قبل تولد « داریون نما» در فضای مجازی جایی برای انعکاس اخبار منطقه داریون وجود نداشت . منطقه ای با هزاران نفر جمعیت که اخبار و کمبود ها ی آن در کمتر جایی مطرح می شود و معمولا گوش شنوایی برای شنیدنش وجود ندارد !

یوسف بذرافکن

از ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۰با راه اندازی سایت داریون اخبار این منطقه  محروم جای خود را در فضای مجازی باز کرد. سایت داریون با هیچ منبع مالی و هیچگونه وابستگی به نهاد ،اداره یا سازمانی و با استقلال کامل به عنوان اولین وبگاه رسمی منطقه داریون ، با هدف معرفی منطقه  داریون به فعالیت می پردازد .

امروز نام داریون را می توان در اینترنت به راحتی پیدا کرد و از اخبار و رویدادهای آن مطلع شد . امروزه در سایت و کانال داریون نما می توان روزانه ده ها خبر ، عکس و فیلم به راحتی مشاهده کرد و این با همت بلند  سایت داریون نما میسر شده است .حالا در هرجای جهان که باشیم می توانیم با افتخار از شهر و دیارمان نام ببریم و اخبار و حوادث آن را پیگیری کنیم.

سایت داریون نما ضمن معرفی توانایی ها و داشته های منطقه  داریون مسئولین منطقه ، شهرستان و استان را به چالش می کشد و پیگیرمشکلات مردم و حقوق آنها است و به همین خاطر گاهی مورد بی مهری واقع می شود .اما متاسفانه از این سایت و کانال که تنها دار و ندارمنطقه داریون است آن طور که شایسته است حمایت نمی شود و خدمات سایت و خبرنگاران و هیئت تحریریه قدر دانی نمی شود .

با کمال تاسف در این منطقه کسی قدر دان فعالیت های فرهنگی و هنری و فعالین بی توقع و مخلص این عرصه نیست ! صد حیف و دریغ که در روز خبرنگار و حتی زاد روز « داریون نما » کمتر کسی از این سایت یاد می کند .

منطقه داریون سرشار از استعداد و توانایی های مختلف است اما با وجود صدها تحصیل کرده و روشن فکر تعداد محدودی با سایت داریون نما همکاری می کنند و برخی از آنها از همکاری با این سایت محلی و معتبر دریغ می کنند .
این حقیر زاد روز تولد داریون نما را به همه ی داریونی ها بزرگوار و خبرنگاران و نویسندگان سایت تبریک می گویم و برایشان آرزوی توفیق روزافزون دارم .