دفترچه خاطرات

دفترچه خاطرات/اولين عصر شعر انتظارسبز در داريون

چند سال پيش در زماني كه سيد ابوذر حسيني شهردار داريون بود،به همت و همكاري شهرداري و شوراي شهر و همچنين كانون فرهنگي تربيتي وحدت داريون اولين عصر شعر انتظار سبز در محل شهرداري داريون برگزارشد.

شهردار سابق به كارهاي فرهنگي علاقه ويژه اي داشت و از چنين برنامه هايي استقبال مي كرد. هرچه بود او خود فرزند شهيد بود و دغدغه فرهنگي داشت.

به گزارش داريون نما براي برگزاري اين عصر شعر به جز حسيني شهردار سابق داريون،يوسف بذرافكن (مسوول كانون وحدت داريون) و همچنين بهرام هوشيار عضو شوراي شهر نيز زحمت بسياري كشيدند.

هماهنگي و دعوت از ميهمانان شاعر شيراز هم بر عهده حقير بود. براي اين مراسم عصر شعر، بهترين شاعران مذهبي استان فارس دعوت شدند و نكته جالب آن كه تمام آنها نيز در اين برنامه شركت كردند.

استاد احد ده بزرگي مسوول كنگره شعر عاشورا استان و از برترين شاعران كشور، هاشم كروني و همسرش طيبه نيكو،غلامحسين مهدي خاني،مرضيه مرادي به اضافه شاعران داريوني مانند احمد عابدي،اسماعيل ياري،مصطفي بذرافكن،محمد حسين شكري،حسين صبوري و…در اين برنامه شعرهاي زيبايي در وصف امام زمام (عج) خواندند.

عكاس آن برنامه هم فكر كنم عبدالله كاظمي بود كه فرداي برگزاري اين مراسم عكس ها را به من داد.

در ادامه گزارش تصويري از اين مراسم را ملاحظه خواهيد كرد.

جمعي از مردم و ميهمانان عصر شعر

احمد عابدي شاعر داريوني

 

استاد احد ده بزرگي

غلامحسين مهدي خاني شاعر شيرازي

 

بهرام هوشيار و احد ده بزرگي

 

حسين صبوري شاعر دودجي

اسماعيل ياري شاعر داريوني

 

طيبه نيكو شاعر شيرازي

مرضيه مرادي شاعر شيرازي

 

يوسف بذرافكن مجري مراسم

 

سيد ابوذر حسيني شهردار سابق داريون

 

محمد حسين شكري شاعر داريوني

 

هاشم كروني شاعر شيرازي

 

نمايي از محل شعر خواني شاعران

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با سلام و تشکر از داریون نما که هر چند وقت یک بار دفتر بهترین خاطرات را ورق می زند ،برنامه عصر شعر انتظار فقط با انگیزه نکو داشت میلاد امام زمان (عج) برگزار شد و هدف از آن خود نمایی نبود و حتی تا تاریخ ا نتشار عکس در داریون نما حقیر حتی عکس آن را ندیده بودم ،این برنامه با همت مدیر محترم داریون نما بر گزار شد ،در این مراسم جمعی از شاعران مطرح شیراز و داریون حضور داشتند که عبارت بودند از :آقایان احد ده بزرگی ، غلامحسین مهدی خانی ، هاشم کرونی ، حاح احمد عابدِ ی ، اسما عیل یاری ، محمد حسین شکری ، مصطفی بذرافکن ، حسین صبوری و خانم ها : طیبه نیکو و مرضیه مرادی . این برنامه در چهاردم شعبان سال 1387 با استقبال خوب شهروندان عزیز بر گزار گردید ، هر چند این عصر شعر خاطره ای شیرین بود اما با برخورد نامناسب یکی از مسولین محلی آن وقت، در ذهن من در کنار آن خاطره ی شیرین ، خاطره ی تلخ آن برخورد نامناسب هم باقی مانده است ، و این همان روی دیگر فعالیتهای فرهنگی است که متاسفانه همیشه در شهر داریون نمود دارد ، نکته دیکری که جای تاسف دارد این است که فعالیتهای فرهنگی منطقه ی داریون همیشه چون باران بهاری زود گذر بوده و استمرار ندارد و برخی از مسولین محلی تا جایی از یک برنامه فرهنگی حمایت می کنند که به اسم آنها تمام شود و اگر در برنامه ای اسم شریف آنها از تریبون مطرح نشود آن وقت وا مصیبت خواهد بود ، یکی از فعالیتهای خوبی که توسط آقای مصطفی بذرافکن شروع شد و در پیشرفت فرهنکی و ادبی شهر بسیار مو ثر بود انجمن آدینه بود که با رفتن ایشان از داریون تعطیل شد و ایشان مظلو مانه و غریبانه از داریون رفت و کسی حتی یک تشکر ساده هم ار ایشان و همسرشان که هر دو از شاعران محلی بودند بعمل نیاورد و این رشته سر دراز دارد …….

  2. با سلام و تشکر
    خدا رحمت کند مرحوم حاج احمد عابدی .در زمانی که این عکسها وگزارش منتشر شده بود هنوز ایشان در قید حیات بودند وکسی باور نمیکرد تا جند مدت دیگر ایشان ما را ترک خواهند کرد خدا بیامرزد ایشان را و با انبیا و ائمه ی اطهار محشور گرداند.
    برنامه عصر شعر ظهور الان میتواند با رونق بیشتری برگزار شود .انزمان ما داریون نما نداشتیم ولی الان با وجود داریون نما بهتر میتوان ان را برگزار کرد.
    انشااله که با همکاری همه یکبار دیگر شاهد برگزاری دومین دوره ی همایش شعر عصر ظهور باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن